Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak zmienić swoje życie od zaraz

5.listopad 2016
Jak zmienić swoje życie od zaraz

Życie to ciągłe zmiany! Przeszłości już nie zmienisz, ale możesz mieć wpływ na przyszłość. Nie ważne ile masz lat, nigdy nie jest za późno na to, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Zmiana ma tę właściwość, że potrafi nas złapać nawet w tym najmniej odpowiednim momencie naszego życia Może się pojawić w wyniku kryzysu, podjętej decyzji, lub po prostu przypadkiem. Pozostaje sobie odpowiedzieć na kilka pytań, mianowicie: czy możesz sobie pozwolić na taką zmianę, czy naprawdę tego chcesz i czy na pewno nadeszła ta odpowiednia chwila. Lepiej jest podjąć decyzję dotyczącą zmian samemu, niż być do nich zmuszanym. Nie możesz uniknąć nieoczekiwanych sytuacji i kryzysów w swoim życiu. Im więcej stworzysz sobie możliwości do wprowadzenia zmian w życiu, tym szczęśliwsze ono będzie. Co można zrobić, aby życie zmieniło się na lepsze?

Unikaj rutyny

Musisz sobie uświadomić, że rzeczywistość, w której żyjesz, jest efektem tego, czym się na codzień zajmujesz. Zależy na wszystkim, co jesz, gdzie chodzisz do szkoły, jakie masz środowisko w pracy. Życie codzienne jest odzwierciedleniem naszego szczęścia. Jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu, musisz zmienić codzienną rutynę. Na początek wystarczy, że zmienisz drogę do pracy. Zapisz się na jakieś ćwiczenia, na przykład na H.E.A.T albo jogę. Od czasu do czasu wybierz się do kawiarni. Nawet takie drobne zmiany, które mogą wydawać się zbyteczne, potrafią sprawić, że życie stanie się ciekawsze.

Popraw swoje stosunki z innymi

Popracuj nad swoimi relacjami z innymi. Przestań zaniedbywać przyjaciół i bliskie osoby. Poświęć czas na polepszenie swojego związku, jeśli nie potrafisz tego zrobić, musisz pójść na kompromis i od czasu do czasu przyznać się do tego, że Ty również popełniasz błędy. Nikt nie jest doskonały i czasami musimy się przyznać do błędu. Znajdź nowych znajomych, którzy wzbogacą Twoje życie osobiste. Weź sprawy we własne ręce i miej zawsze uśmiech na twarzy. Bowiem, uśmiech jest jednym z najważniejszych powodów, dla których warto mieć przyjaciół.

Zmień swoje podejście

Przestań żyć przeszłością! Najlepszym spobem na to, aby być szczęśliwszym, jest przestać zajmować się przeszłością i nie bać się przyszłości. Depresja i stany jej podobne, zazwyczaj mają swoje źródło w przeszłości. Kiedy zaczniesz płakać – płacz, chcesz się wykrzyczeć – krzycz. To oczywiste, że nie da się tak po prostu zapomnieć, ale nie ma sensu poświęcać temu zbytecznie dużo czasu. Przyznaj sam przed sobą, że to już skończyło i nic się z tym nie da zrobić.

Bądź wesoły

Nie krytykuj siebie i ludzi wokół Każdy jest jaki jest i każdy ma swoje wady i zalety. Tym, że będziesz ciągle zdenerwowany, sfrustrowany i w złym nastroju, nie sprawisz, że staniesz się szczęśliwszy. Nie skupiaj się u wszystkich tylko na tych negatywnych cechach, z pewnością i Ty takie masz. Skup się na zaletach innych osób, jeśli zaczniesz postrzegać swoje otoczenie w pozytywnym świetle, Ty sam będziesz o wiele szczęśliwy.

Zmień swój wygląd

Wróć do formy. Regularne ćwiczenia poprawią Twoją postawę, ale też odporność na choroby. Dobrym rozwiązaniem są treningi, przynajmniej 2 razy w tygodniu, plus spacery lub pływanie. Odśwież swoją garderobę, wybierz się na zakupy, a z szafy wyrzuć to, czego już od dłuższego czasu nie nosisz. Kupując nowe ciuszki, sprawisz sobie radość, taką pozytywną zmianę dostrzeże każdy.

zmiany w życiu

Żyj chwilą

Motywacja do zmian, musi wypływać z Twojego pragnienia bycia szczęśliwym. Ciesz się każdą trwającą chwilą, rozkoszuj się swoimi pozytywnymi emocjami. Z pewnością znajdzie się w Twoim życiu wiele momentów wartych uśmiechu.

Ustal cele, które pomogą Ci spełnić marzenia

Jak tylko będziesz wiedzieć, czego pragniesz od życia, podejmij kroki do realizacji swych marzeń i celów. Jeśli chcesz mieć nowe auto, czy odwiedzić Wietnam, stwórz plan, jak to osiągnąć. To jasne, że nie stanie się to z dnia na dzień, ale lepiej jest „coś” robić, niż siedzieć z założonymi rękami i tylko narzekać, że nie masz nic z życia.

Poznaj kogoś

Nie ma nic pięknieszego od miłości. Jeżeli boisz się z powodu wcześniejszych niezbyt dobrych doświadczeń, musisz się tego strachu pozbyć. Możesz poznać tyle ciekawych osób, które mogą przynieść radość do Twojego życia. Zacznij chodzić na randki. Nie musisz od razu umawiać się na spotkanie w restaujacji, jeśli jesteś wstydliwy, idealne dla Ciebie będą portale randkowe. Nawiązywanie nowych kontaktów pomoże Ci znaleźć tego idealnego partnera, zakochać się i być wreszcie szczęśliwym.

Zmień...

Jeśli naprawdę jesteś o tym przekonany i wiesz, że byłbyś szczęśliwszy w innej pracy, zmień ją. Jeżeli nie podoba Ci się życie w mieście, zastanów się nad przeprowadzą na wieś. Nie bój się zmiań, które mogą uczynić Twoje życie lepszym.

Na koniec kilka rad, jak zmienić swoje życie od zaraz i stać się szczęśliwym:

 • Utrzymuj równowagę pomiędzy obowiązkami a zabawą. Praca jest ważna, ale musisz też zapewnić sobie jakąś rozrywkę.
 • Chodź wcześniej spać, abyś mógł wcześniej wstać.
 • Bądź kreatywny. Napisz opowiadanie, biegaj, maluj lub cokolwiek innego, co sprawi Ci radość.
 • Znajdź swój wzór do naśladowania. Może to być ktoś z rodziny, celebryta, nauczyciel.
 • Postaraj się wszystko planować, jednakże nie zapominaj o tym, że odrobina spontaniczności od czasu do czasu też nie jest niczego sobie.
 • Nie wiesz jak zmienić swój wygląd? Wybierz się so specjalisty (wizażystka, fryzjerka) po radę.
 • Przestań być uzależnionym od innych, naucz się żyć sam ze sobą.
 • Rób to, na co masz ochotę, nie słuchaj innych, kiedy starają się wtrącić do Twoich osobistych spraw.
 • Dbaj o swoje życie miłosne. I Twój związek może dopaść kryzys.
 • Rozluźnij się i zastanów nad tym, co Cie interesuje i co mógłbyś zrobić, aby być szczęśliwszym.
 • Nie bój się znów zakochać i okazywać uczucia.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: