Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak wytrwać w swych postanowieniach?

12.styczeń 2017
Jak wytrwać w swych postanowieniach?

Jesteś jednym z tych, którzy składają noworoczne postanowienia, a może tym razem Twoje postanowienie brzmiało „już żadnych więcej postanowień”? Skąd w ogóle wzięła się w nas ta potrzeba? Jeśli już stworzymy listę noworocznych postanowień, co zrobić, aby w nich wytrwać?

Jakie postanowienia składamy sobie najczęściej?

Cokolwiek sobie nie postanowisz, do realizacji postanowienia zawsze potrzebna jest silna motywacja oraz ogromna siła woli. Jeśli wiesz, że tak nie jest, zamiast porywać się na głębokie wody, możesz zacząć małymi kroczkami. Spróbuj swoje postanowienia odrobinę uprościć, na przykład: nie mów tak po prostu, że „schudniesz”, zamiast tego daj sobie za cel konkretną ilość kilogramów. Na dobry początek mogą to być dwa kilogramy.

Przestanę palić

Jedno z najczęstrzych postanowień. W tym przypadku motywacja musi być naprawdę ekstra silna. Na rynku dostępnych jest wiele środków, które pomagają stopniowo rzucić palenie. Najlepszą radę odnośnie wyboru odpowiedniego środka, otrzymasz w aptece.

Schudnę

Jeśli myślisz o tym na poważnie, najlepiej będzie zwrócić się o pomoc do specjalisty, dietetyka.

Znajdę lepszą pracę

Jeżeli w obecnej pracy nie czujesz się spełniony, możesz rozejrzeć się za nową. Na początku zachowaj to w tajemnicy, nie warto przedwcześnie palić za sobą mostów. Jeśli nie uda Ci się na początku roku, nie zapominaj, że masz cały rok przed sobą, być może ta idealna oferta pojawi się dopiero na jego końcu.

Jeden dobry uczynek każdego dnia

Doskonały pomysł - zrobić coś dla innych. Możesz chociażby koleżance z pracy przygotować kawę, jeśli będzie miała ochotę. Istnieje mnóstwo drobnych, pozornie nic nie znaczących dobrych uczynków, którymi możesz sprawić innym radośc, a które nie zajmą Ci zbyt wiele czasu.

Zacznę więcej ćwiczyć

To tak trochę odnosi się do omawianego już przez nas chudnięcia. Ważny jest wybór odpowiedniego sportu, który będzie Ci odpowiadał, a przede wszystkim sprawiał ci radość z ruchu. Wypróbuj jogę, bieg, pole dance, H.E.A.T i wiele innych, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Będę się zdrowo odżywiać

Po Bożym Narodzeniu naszemu ciału z pewnością przyniesie to pożytek. Święta to czas „obżarstwa”, nasze nerki i wątroba przechodzą przez niezwykłe natarcie. Na początek dobrze jest przeprowadzić detoks, później produkty w supermarkecie wybieraj mądrze, aby były dobrej jakości, a przede wszystkim zdrowe.

Będę czytać więcej książek, ograniczę telewizję

Pozornie wydaje się, że to postanowienie niemożliwe do spełnienia. Dobrą motywacją może być zakup karty do biblioteki. Zazwyczaj nie jest ona zbyt droga, a jej ważność kończy się dopiero po roku. Do tego momentu możesz wypożyczać co i ile tylko Ci się spodoba. Jeśli któraś Ci się nie spodoba, nie męcz się z lekturą, zwróć ją i wypożycz inną. W ten sposób oszczędzisz pieniądze na zakup książek, które i tak by Ci się nie spodobały. Być może odkryjesz w sobie zamiłowanie do zupełnie innego gatunku niż do tej pory i czytanie pochłonie Cię bez reszty.

Odświeżę garderobę 

Najczęściej takie postanowienie możemy usłyszeć z ust kobiety, ponieważ to one nie mają najmniejszych problemów z tym, aby uzupełnić swoją garderobę o kilka nowych nabytków. Gorzej to później wygląda z tym, co w tej szafie już było. Starsze ciuchy przecież warto zostawić, tak „na wszelki wypadek”, albo chociażby „na chodzenie po domu”. Tak, kobiecie zawsze każdy ciuch się przyda, mimo, że oczywiste jest, że już więcej go na siebie nie założy. Brutalna prawda drogie Panie jest taka, że wyrzucać albo oddawać biedym powinno się wszystkie ubrania, których nie miałyście na sobie już przynajmniej pół roku.

Nie będę mieć żadnych postanowień

Dla niektórych najlepsze możliwe przedsięwzięcie, w końcu swoje zadania i plany może realizować sam, kiedy tylko będzie miał na to ochotę.

Zacznę studiować i nauczę się jęzka obcego, lub przynajmniej poprawię jego znajomość

Zapisz się na kurs, na którym Ci zależy. Jeśli będziesz próbował swych sił jako samouk, niestety najprawdopodobniej polegniesz. Opłaca się mieć lektora i ściśle określony plan zajęć.

Znajdę nową miłość

Chyba najważniejsze ze wszystkich, przecież nikt nie chce być sam. Każdy potrzebuje dzielić z kimś swoje szczęścia i smutki. Jeżeli nie uda Ci się nikogo poznać w realnym świecie, możesz wypróbować portal randkowy, który w dzisiejszych, zabieganych czasach jest najlepszym rozwiązaniem.

postanowienia noworoczne

Jak wytrwać w swych postanowieniach?

  • Traktuj postanowienia noworoczne i pierwszy dzień Nowego Roku jak każdy inny. Nowy Rok to idealny moment na nowy początek, ale swoje postanowienie możesz tak naprawdę spełnić kiedykolwiek w ciągu roku.
  • Wybierz to najważniejsze postanowienie. Zastanów się bardzo dokładnie i wybierz z listy swoich noworocznych postanowień, nie 10, ale 3 najważniesze.
  • Miej w uwadze to, że każda zmiana, aby była stała, potrzebuje czasu. To, że jednego dnia nie zapalisz papierosa, nie oznacza, że z nałogiem już koniec.
  • Daj sobie wystarczająco dużo czasu na spełnienie swych postanowień. Postaraj się też wprowadzić je do swojego planu dnia.
  • Postanowienia długotrwałe, warto podzielić na kilka części, czy właściwie etapów. Tak zmniejszysz ryzyko szybkiego poddania się.
  • Swoje plany zapisz i powieś w widocznym miejscu. Już podczas pisania mogą Ci się niektóre postanowienia wydać niemożliwe do spełnienia, bez sensu albo wręcz nierealne. To, że będziesz je mieć na widocznym miejscu, pomoże Ci dostać się bliżej swego celu i tym razem sprawić, że naprawdę Ci się uda.
  • Kolejnym dobrym sposobem, ze sprawdzonym działaniem, jest spełnianie swych postanowień w róznym czasie w ciągu roku. Najprawdopodobniej nie uda Ci się w tym samym czasie przestać palić, schudnąć i znaleźć nowej pracy. Z odchudzania możesz być tak nerwowy, że po prostu będziesz musiał zapalić.
  • Zaproś swoich przyjaciół i rodzinę do kibicowania. Powiedz im, co planujesz zrobić i co chcesz osiągnąć. Mogą być dla Ciebie wielkim wsparciem. Dołącz do różnych grup ludzi, którzy mają ten sam cel. Dzięki temu będziecie wszyscy mogli motywować się nawzajem.
  • Kontroluj swoje postępy. Na każdym etapie Twych starań, na przykład po miesiącu. W drodze do osiągnięcia swego celu, warto jest spojrzeć o krok wstecz. Popatrzeć na to wszystko, co już Ci się udało, oraz na to, co nalezałoby jeszcze poprawić. Jeśli na realizacji swego celu coś Ci nie odpowiada, stwórz nowy plan i kontynuuj starania.

Jeżeli udało Ci się wytrwać w swych postanowieniach, albo spełnić chociaż jakąś ich część, uczcij to. Nagroda za osiągnięty sukces zawsze się nalezy. Oczywiście jeśli zdecydowałeś się rzucić lub ograniczyć palenie, nie świętuj tego zapalając kolejnego papierosa. To samo dotyczy się odchudzania, nie zajadaj swych sukcesów ciasteczkami, hamburgerami, czy innymi kalorycznymi potrawami. Szkoda by było stracić to, o co tak bardzo się starałeś. Do tej pory jednak, swoje postanowienia wkomponuj umejętnie do życia codziennego i nie zapominaj, że za rok będziesz musiał stawić czoło kolejnym, nowym wyzwaniom.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: