Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak wygląda związek z partnerem o wysokiej inteligencji emocjonalnej?

2.październik 2017
Jak wygląda związek z partnerem o wysokiej inteligencji emocjonalnej?

Kim jest człowiek posiadający inteligencję emocjonalną? Jak poznać, że jesteś w związku z taką osobą?

Ludzi inteligentni emocjonalnie zazwyczaj są tymi, z grupy Twoich przyjaciół, do których zwracasz się o pomoc, kiedy jej potrzebujesz. Masz takiego przyjaciela, który wie, jak się czujesz jeszcze zanim zdążysz to powiedzieć? To najprawdopodobniej posiada on inteligencję emocjonalną. Na świecie istnieje wielu takich ludzi.

Inteligencja emocjonalna jest ściśle związana z umiejętnością rozpoznania człowieka, zrozumieniem i kierowaniem się emocjami swoimi oraz pozostałych. Nitkóre osoby (o wysokiej inteligencji emocjonalnej lub EQ) wykorzystują mądrość emocjonalną lepiej od innych. Osobę posiadającą inteligencję emocjonalną możesz poznać na podstawie następujących znaków:

 • z powodzeniem rozwiązują skomplikowane problemy
 • wyrażają się jasno i zrozumiale
 • zyskują uznanie innych
 • mają wpływ na pozostałych ludzi
 • potrafią skłonić innych do tego, aby im pomogli
 • potrafi zachować zimną krew
 • potrafią przewidzieć swoje reakcje na ludzi lub sytuacje
 • wiedzą, kiedy i jak powiedzieć „coś odpowiedniego” tak, aby osiągnęli swój cel
 • potrafią się skutecznie kontrolować podczas negocjacji
 • mają silny wpływ na innych podczas negocjacji
 • potafią motywować sami siebie
 • wiedzą, jak być pozytywnym, nawet w trudnych sytuacjach

Jak to wygląda w związkach? Jak poznam, że mój partner posiada inteligencję emocjonalną?

Wie, czym jest empatia

To prawdopodobnie pierwsza rzecz, która przyjdzie Ci do głowy, kiedy usłyszysz o inteligencji emocjonalnej. Tak, taki partner potrafi czytać w Tobie, jak w otwartej księdze, nie musisz mówić ani słowa, on i tak pozna jaki masz nastrój. Potrafi też odgadnąć, co Cię denerwuje, a co Ci poprawi humor. Człowiek obdarzony inteligencją emocjonalną nigdy nie powie „No to niefajnie.” po czym wróci do wykonywanej wcześniej czynności. Wręcz przeciwnie – spróbuje wczuć się w Twoją sytuację, tak abyś miał wrażenie, że nie jesteś sam, że jest ktoś, kto Cie naprawdę rozumie.

inteligencja emocjonalna w związku

Ostrzeże Cię przed toksycznymi relacjami w Twoim życiu

Taki partner może Cie ostrzec przed toksycznymi ludźmi, którzy Cię wykorzytują i manipulują Tobą. Nie będzie w żadnym stopniu krytyczny wobec Ciebie, ani innych, po prostu da Ci kilka konstruktywnych sugestii. Życie z partnerem, który Cię inspiruje i daje sprawdzone recepty na wszystkie problemy, jest o wiele przyjemniejsze.

Jest najlepszym słuchaczem

Zawsze przyjemnie rozmawia się z człowiekiem, który nas nie tylko wysłucha, ale też będzie potrafił coś odpowiedzieć. Człowiek posiadający inteligencję emocjonalną, nigdy nie będzie Ci przerwywał w połowie, ani bombardował Cię swoimi problemami, kiedy akurat chcesz się z czegoś zwierzyć.

Nie boi się dyskutować

Każdemu wydaje się, że fajnie by było mieć partnera, który zgodzi się ze wszystkim co powiemy i postanowimy. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna, potrzebujemy przecież kogoś, kto w razie czego sprowadzi nas na ziemię. Nie ma pary, która by była zgodna w 100%. Zawsze są jakieś konflikty, jest to całkiem normalne i zdrowe. Partner posiadający inteligencję emocjonalną, nigdy nie będzie bał się wyrazić swojej opinii, oczywiście z myślą o Twoje dobro.

Nie jest impulsywny

Spontaniczność jest dobą cechą, ale należy pamiętać, że istnieje wielka różnica pomiędzy osobą planującą romantyczne wycieczki, a osobą, która już trzeci raz w krótkim czasie została zwolniona z pracy ponieważ nie potrafi się kontolować. Człowiek impulsywny najpierw działa, później myśli, nie potrafi słuchać, nie potrafi się na niczym porządnie skupić. Z osobą o wielkiej inteligencji emocjonalnej nie musisz mieć obaw, ponieważ potrafi nad sobą doskonale zapanować jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Bardzo dobrze zna samego siebie i swoje granice

Zna swoje granice i nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której zostałby bez sił. Możesz być pewnien, że taki człowiek nigdy nie weźmie na swoje barki zbyt wielu obowiązków, ani nie umówi się na kilka spotkań jednego wieczoru, gdyby zaszła taka potrzeba, postara się te spotkania połączyć w jedno wielkie, aby nikt nie czuł się skrzywdzony. Jeżeli znajdziesz taką osobę – nigdy nie pozwól jej odejść.

Masz wrażenie, że byłby to idealny partner dla Ciebie? Potaraj rozejrzeć się na portalu randkowym, gdzie masz wielkie szanse na poznanie osoby o wysokiej inteligencji emocjonalnej.

[rox]

Źródło: https://psychcentral.com

Udostępnij ten artykuł na: