Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak przetrwać Boże Narodzenie

18.grudzień 2017
Jak przetrwać Boże Narodzenie

Zamiast spokojnych świąt, możemy mieć przy stole wigilijnym prawdziwą wojnę domową. W dzisiejszym artykule poradzimy wam, jak bez szwanku przejść przez świąteczne pole minowe. Zapewnij sobie choć odrobinę spokoju podczas tegorocznego Bożego Narodzenia.

Wigilia

Grozi wybuchem

Gdyby to zależało od mężczyzn, nadal świętowalibyśmy Boże Narodzenie w jaskiniach. Ze świerkiem i kilkoma nowymi kijkami pod nim. Wolą trzymać się tego, co już znane i sprawdzone. Dlatego tak bardzo zależy im na tym, aby podczas Wigilii wszyscy jedli dokładnie to, co jego rodzina przez te wszystkie lata (mama robiła barszcz, a nie grzybową!). W ten sposób Twój mężczyzna spędzał Boże Narodzenie w dzieciństwie i tak to ma pozostać.

Jak ugasić pożar

Poddaj się. Chcesz mieć grzybową, a on barszcz? Przygotuj jedno i drugie. Do tego karpia i górę pierogów. Choć Twój partner jest tolerancyjny na deser wystarczy mu makowiec. No, może jeszcze kawałek sernika.

Prezent dla niego

Grozi wybuchem

Ponieważ przez te wszystkie lata Twój partner zdążył uzbierać już całkiem pokaźną kolekcję swetrów, teraz najchętniej wytatułowałby sobie na czole: „Mężczyźni nie chcą żadnych swetrów!”. Czego sobie w takim razie życzą? Zamiast ubrań wolą technikę. Na przykład inteligentną bransoletę, która rejestruje codzienne aktywności fizyczne. Kamerę GoPro, która uchwyci każdą niezapomnianą chwilę, albo zegarek z GPS-em. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, pamiętaj, że w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopczyk, zatem jak tylko rozpakuje prezent, od razu zacznie się nim „bawić”. W ten oto sposób zniknie gdzieś cała bożonarodzeniowa sielanka.

Jak ugasić pożar

Karty podarunkowe. W ten sposób nie tylko będzie mógł sam wybrać ten idealny prezent, ale też nic nie będzie rozpraszało jego uwagi podczas Wigilii. Co prawda nie jest to zbyt oryginalny pomysł, ale dla wielu kreatywność nie ma znaczenia.

prezent dla niego

Prezent dla niej

Grozi wybuchem

W okresie przedświątecznym wielu mężczyzn nagle odkryje, że błędem było nie zwracanie uwagi na to, czego by sobie życzyła ich druga połóweczka. Mają zaledwie mętne wyobrażenie, jaki prezent byłby tym najlepszym. Idealnie by było gdyby kosztował nie więcej niż 100zł i wiązał się z jakąś zabawną historią. Niestety, Panowie, tak to nie działa.

Jeżeli nie chcesz widzieć rozczarowania w oczach swojej ukochanej, musisz wymyślić coś, co sprawi radość jej, nie Tobie.

Jak ugasić pożar

Drogie Panie, apeluję w imieniu wszystkich mężczyn, podpowiedzcie im, co chciałybyście znaleźć pod choinką. Bądźcie konkretne!

"Gdzie będziemy na święta?”

Grozi wybuchem

Nie musisz być z nami na Boże Narodzenie, ale byłabym szczęśliwa, gdybyś tu był.” – najprawdopodobniej coś takiego Twój luby słyszy od swojej matki co rok. W odpowiedzi, nie może paść nic innego jak tylko „Jak bym mógł być tak bezduszny i odmówić kobiecie, która dała mi życie?”. Jednakże po drugiej stronie ringu stoi kobieta, która kocha go i uprawia z nim sex. To przecież nie jest bez znaczenia. Ona również chciałaby spędzać Boże Narodzenie ze swoim partnerem i swoją rodziną. Dwie kobiety, którym tak bardzo zależy na jego obecności. Jak załagodzić ten spór?

Jak ugasić pożar

Nie istnieje rozwiązanie, które zadowoliłoby wszystkich. Możecie jeżdzić na dwie Wiligie jednego wieczoru i uczynić ze świętowania maraton, albo umówić się, że co rok będziecie się zamieniać. W tym roku u jego rodziny, w przyszyłym u jej.

Boże Narodzenie

Podczas Bożego Narodzenia częściej dochodzi do konfliktów

Najczęstszym powodem jest niesprawiedliwy podział obowiązków. Kobiety często przygotowywują się do świąt tygodniami, piekąc, sprzątając i robiąc zakupy, podczas gdy mężczyźni zazwyczaj ograniczają się do kupna choinki i karpia. Co prawda żadna kobieta nie powie tego na głos, ale tak naprawdę w głębi serca tli się nadzieja, że mężczyzna poda jej pomocną dłoń. Kolejne powody konfliktów to oczywiście stres związany przede wszystkim z organizacją.

Spontaniczność nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Oczywiście dobrze jest mieć przygotowany przynajmniej plan podstawowy, ale reszcie pozwól iść własnym torem. Zobaczysz, że będziesz o wiele spokojniejszy.

Nie masz z kim spędzić świąt? Znajdź partnera na portalu randkowym, jeszcze nie jest za późno.

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: