Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak przeprogramować swój mózg w 3 krokach?

26.styczeń 2020
Jak przeprogramować swój mózg w 3 krokach?

Pozwalasz innym sobą manipulować? A może po prostu zwyczajnie nie jesteś zadowolony ze swojej osobowości? Nie martw się, istnieje wielka szansa na dokonanie zmian w swoim życiu i psychice. W jaki sposób? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Masz już za sobą dzieciństwo i okres dojrzewania i znajdujesz się właśnie na tym magicznym etapie życia zwanym „wczesną dorosłością”. Wszystko było by super, gdyby nie kilka drobnych wad, których za wszelką cenę chciałbyś się pozbyć. Nagminnie kłamiesz? A może jesteś zbyt nieśmiały? Niezależnie od tego, co chciałbyś w sobie zmienić – możesz przeprogramować swój mózg tak, by stała się z Ciebie taka osoba, którą zawsze chciałeś być.

Umysł 20latka

Udowodniono, że mózg ludzi, którzy mają już ponad 20 lat przechodzi drugi, a zarazem ostatni zryw rozwojowy przeprogramowując się na dojrzałość. Jeżeli chcesz coś zmienić w swojej osobowości – jest to ten nalepszy moment. Psycholog kliniczna Meg Jay przekonuje, że osobowość człowieka w tym wieku zmienia się znacznie bardziej, niż na jakimkolwiek innym etapie życia.

Sekret zmiany umysłu ukryty jest w korze przedczołowej, części naszej głowy, która odgrywa niezwykle ważną rolę w naszej osobowości. Ta część mózgu kształtuje się jako ostatnia, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia jej stymulacja, która pomoże nam rozwinąć pożądaną osobowość. Od czego trzeba zacząć? Przede wszystkim musisz rozpoznać cechę charakteru, której w swojej osobowości nie lubisz. Później właściwie wszystko zależy już tylko od Twojej motywacji i chęci zmiany.

Jak przeprogramować swój mózg w 3 krokach?

Lekarze twierdzą, że stworzenie nowej ścieżki w mózgu może trwać do czterech i pół miesiąca. Jeśli jednak czegoś naprawdę chcesz, wszystko może stać się możliwe. Kiedy zdecydujesz się, co chcesz zmienić, musisz też dokładnie zastanowić się nad tym dlaczego właśnie chcesz pozbyć się tej konkretnej cechy. Wielu z nas wie dokładnie, co musi zmienić, ale nie zastanawia się nad tym, jakie nawyki wywołują w nas takie zachowania. Co prawda mózg człowieka „formuje się” w wieku 18-25 lat i wtedy właśnie najłatwiej jest nam przeprogramować swoją osobowość. Jeśli jednak 25. urodziny masz już za sobą, nie załamuj się, wciąż istnieje nadzieja. Wszystko zależy od siły Twojego umysłu.

Przejdźmy jednak do konkretów, oto 3 kroki do przemodelowania mózgu i osobowości:

Powtórz to

Dość znana metoda, która w tym przypadku może okazać się bardzo przydatna. Jeżeli 21 razy w ciągu jednego dnia użyjesz nowego słowa to do 24 godzin zostanie ono na stałę wpisane do naszego słownika. Na tej samej zasadzie działa to z nowym schematem myślenia.

Pij wodę

Utrwalasz w sobie nowy nawyk? Jeżeli będziesz popijać 8 szklanek wody dziennie, wypracujesz go już w ciągu 3 dni.

Popraw swoją samoocenę

Zdrowa samoocena jest niezwykle ważna nie tylko, kiedy chcesz pozbyć się złych nawyków i cech charakteru, ale również na codzień. Rozwiązanie? Wizualizacja! W trakcie wizualizacji możesz na nowo przeżyć negatywne doświadczenia. Jeśli chcesz zmienić negatywny proces myślowy, wróć w myślach do sytuacji, w której zachowałeś się inaczej niż byś chciał i zamiast czuć się źle, podbuduj swoją samoocenę, powiedz sam sobie „Jestem doskonały!”. Ćwicz to w myślach, w ten sposób wyrobisz w sobie pozytywny nawyk, który zaowocuje przeprogramowaniem szkodliwych myśli.

Wiesz już czego chcesz? Popracuj nad swoją osobowością, możesz spróbować sam korzystając z zaprezentowanych przez nas w dzisiejszym artykule rad, albo zwrócić się o pomoc do specialisty. W każdym większym mieście, takim jak BydgoszczSzczecinGdańsk, czy Gorzów Wielkopolski z pewnością znajdziesz kogoś, kto pomoże Ci osiągnąć Twój cel!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: