Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak powinna wyglądać relacja z byłym partnerem?

16.wrzesień 2019
Jak powinna wyglądać relacja z byłym partnerem?

Nie możesz przestać myśleć o tym, co was łączyło. W tym, że od czasu do czasu powspominasz nie ma nic złego. Na tym jednak powinieneś poprzestać. Dlaczego? Jakich rzeczy lepiej unikać w relacji z byłymi partnerami? O tym w dzisiejszym artykule.

Rozstanie jest trudne i bolesne. Taką ranę może wyleczyć tylko czas. boli. Lepiej więc będzie, abyś przez jakiś czas nie kontaktował/a się ze swoim byłym partnerem. Dlaczego? Jak powinna wyglądać teraz wasza relacja? 

Relacja z byłym/ byłą

Jeżeli masz już nowego partnera, ale nadal chcesz utrzymywać kontakt z byłym, pamiętaj o jednej prostej zasadzie: Obecny partner powinien być zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli nie wyznaczysz granic od samego początku, nie możesz się później dziwić, że twój nowy partner będzie zazdrosny i niezadowolony. Nie pozwól, aby przeszłość zniszczyła twój nowy szczęśliwy związek.

To twój partner już kogoś ma, ale ty wciąż jesteś singlem? Zachowaj odstęp. Jak ty byś się czuł/a, gdyby twój ukochany wciąż otrzymywał wiadomości od poprzedniej dziewczyny/ poprzedniego chłopaka. Nieprzyjemne, prawda? Kieruj się złotą zasadą: Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Być może z nowym partnerem twój były jest naprawdę szczęśliwy, a ty swoim zachowaniem mógłbyś/ mogłabyś mu ten związek zniszczyć? Zastanów się nad tym. Wszystko jest dobre z umiarem. 

Warto się przyjaźnić z ex?

Czy po rozstaniu będziemy przyjaciółmi? Jeśli jesteś tym, kto zadał sobie to pytanie, to najprawdopodobniej nie byłeś tym, kto zawinił rozstaniem. Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jacy jesteście i jak wyglądał wasz związek. Zanim jednak będziecie próbowali stać się przyjaciółmi - zróbcie sobie od siebie krótką przerwę. Dlaczego? Poniważ wciąż jest w was pełno uczuć i kłębiących się emocji. Z tego by nie mogło wyniknąć nic dobrego. 

Pisanie wiadomości - czego nie robić?

Wiadomość z jednym słowem

Unikaj wiadomości, w których napiszesz tylko "Cześć" albo "Hej". Jak byś zareagował/a ty, gdybyś coś takieg dostał/a? Tu nie ma żadnej wartości merytorycznej. Pisanie takich wiadomości, co prawda przypomni byłemu/byłej o twoim istnieniu, ale nic więcej. Nie sprawi to, że nagle zapragnie do ciebie wrócić.

Wiadomość z wyrzutami

Targają tobą emocje, to oczywiste. Postaraj jednak poradzić sobie z nimi dostojnie. Nie poniżaj się i nie pisz swojemu byłemu wiadomości pełnych wyrzutów. Jeżeli będziesz w stosunku do niego/niej nieprzyjemny/ istnieje prawdopodobnieństwo, że wcale nie będzie już chciał z tobą rozmawiać. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz się wygadać lepiej zadzwoń do przyjaciela lub kogoś bliskiego. 

Próby flirtu

Musisz pogodzić się z tym, że już nie jesteście parą. Nie pisz więc swojemu byłemu/byłej wiadomości zaczynających się od słów: „kochanie, skarbie, kotku, misiaczku” ani żadnymi innymi zdrobnieniami, które były typowe dla waszych rozmów.

Nie zasypuj go/jej pytaniami

Wysłałeś/łaś mu/jej wiadomości i wciąż jeszcze nie otrzymałeś/łaś odpowiedzi? To może oznaczać, że albo nie ma teraz czasu, albo po prostu nie chce ci odpowiedzieć. Nie ma więc sensu wysyłanie kolejnych wiadomości, w których będziesz się dopytywać dlaczego nie odpisuje, albo czy wiadomość doszła. Na pewno doszła i jak tylko twój były/była będzie mieć ochotę na pewno znajdzie chwilkę żeby ci odpowiedzieć.

Intymne wiadomości

Pisanie o sprawach intymnych, czy nawiązywanie do kwestii seksu jest wyjątkowo niestosowne. Zamiast zainteresować sobą partnera, zostaniesz przez niego/nią uznany za szaleńca.

Wyznanie miłości

Myślisz, że możesz mu/jej wysłać wiadomość o treści: "Myślę o Tobie." albo "Tęsknię.”? Niestety, lepiej będzie jeśli odpuścisz sobie takie teksty. Dlaczego zdradzasz swoje uczucia? Zakończyliście związek, więc nie możesz oczekiwać od swojego byłego/byłej, że ucieszy go/ją taka wiadomość. Postawisz go/ją w nieprzyjemnej sytuacji.

Zamiast żyć przeszłością, postaraj się znaleźć znów znaleźć szczęście. Być może ten idealny partner czeka na ciebie właśnie tu i teraz? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portlu randkowym i przekonaj się! 

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: