Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak odzyskać ukochanego?

7.czerwiec 2019
Jak odzyskać ukochanego?

Życie toczy się dalej - łatwo powiedzieć, kiedy w głębi serca wciąż czujesz, że kochasz swojego poprzedniego partnera/partnerkę. Jak go/ją odzyskać? I czy naprawdę tego właśnie chcesz? Pomożemy ci uporać się z tym dylematem...

Wszystko ci go/ją przypomina. Dookoła wciąż jeszcze wiosna, ale powoli zbliża się czas urlopów i wakacji. Święto zakochanych udało ci się jakoś przetrwać w samotności, lecz teraz, kiedy wszystko rozkwita powoli opadasz z sił. Twoi znajomi rozdają zaproszenia weselne, a co druga dziewczyna w Twoim otoczeniu jest w ciąży. Tylko ty ciągle tęsknisz i nie jesteś w stanie zapomnieć o tym, co było i mogło być dalej, gdyby się nie stało to czy tamto.  Ludzie rozstają się z różnych powodów. Czasem jedno z was powie coś, czego później żałuje, a czasem po prostu jeden z partnerów czuje się opuszczony, niezauważany, zaniedbany, a ten drugi tego po prostu nie zauważa. Jeżeli już doszło do rostania, a ty chcesz swego partnera lub partnerkę odzyskać, będziesz musieć wziąć się w garść i wprowadzić pewne zmiany, które mogą pomóc w wyleczeniu waszego związku.

Jak uporać się z rozstaniem

Daj sobie czas. Nie chciej wszystkiego od razu. Oboje potrzebujecie czasu, aby odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. Musi też przyjść ten odpowiedni moment na to, abyś chciał/chciała sweg byłego partnera czy partnerkę odzyskać. Nie możesz przecież ponownie „wskoczyć“ do tego samego i powtarzać stare błędy. Wówczas istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo, że znów zakończy się to fiaskiem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak długo jesteście razem i co spowodowało rozstanie, które wciąż tak bardzo Cie boli. Pozwól emocjom trochę „ochłonąć“. Są niesamowicie zdradliwe i mogą zranić tego drugiego. Musisz być w stanie racjonalnie porozmawiać, jeżeli chcesz osiągnąć swój cel. W czasie przerwy, kiedy to boli a Ty starasz się uspokoić, postaraj się unikać wszystkich portali społecznościowych. To, że będziesz swojego byłego/byłą obserwować doprowadzi Cie do depresji i będzie Ci tylko gorzej. Spróbuj odciąć się od niego/niej na choć jeden dzień.

Zastanów się

Zastanów się i postaraj się zrozumieć, dlaczego w ogóle do rozstania doszło, ale przede wszystkim znajdź ten prawdziwy powód, dla którego chcesz go/ją z powrotem. Popełniłeś w związku jakiś błąd? Jaka była Twoja rola przy rozstaniu? Jaki powód usłyszałeś/łaś podczas rozstania i czy miał on w ogóle podstawy? Jeżeli to Ty zostałeś rzucony, zastanów się, co Twójego partnera denerwowało w związku, co robiłeś/łaś źle. Skarżył się kiedyś? Na co? Szukaj odpowiedzi w swojej pamięci. Jeśli to Ty rzuciłeś/łaś partnera a teraz żałujesz, postaraj się skupić na tym, co chcesz aby partner zmienił. I czy naprawdę warto było się rozstawać.

Co naprawdę czujesz

Co było głównym problemem w związku. Pomyśl, jakie problemy mógł wasz związek mieć, co nie było pod waszą kontrolą. Możliwe, że kogoś kochasz, ale okoliczności związku są tak skomplikowane, że po prostu nie jest możliwe aby wasz związek przetrwał, może to na przykład dotyczyć związków zawartych w pracy. Musisz na wszystko spojrzeć wszechstronnie:

o   problemy związane z pracą, miejscem pracy i pozycją w firmie

o   odległość ukochanego/ukochanej

o   emocjonalne lub fizyczne problemy, które mogą być związane z tym, jak jest człowiek wychowany i jakie ma doświadczenie życiowe

o   zaplecze finansowe, i co się z nim wiąże- wystarczające poczucie odpowiedzialności  

o   problemy intymne, którrych nie należy ignorować, ponieważ odgrywają w związku istotną rolę

o   atrakcyjność, chemia, - podoba ci się jeszcze?

Pracuj nad sobą

Zrób wszystko, co trzeba abyś ponownie odnalazł/odnalazła poczucie własnej wartości. Jeżeli uda ci się je odzyskać, będsziesz taki, jak na początku,kiedy się poznaliście, dzięki czemu zrobisz na swoim byłym/swojej byłej dobre wrażenie. Pewność siebie będzie dowodem na to, że jesteś w stanie być lepszym partnerem. Nie możesz też chcieć kogoś odzyskać tylko dlatego, że czujesz się samotnie. Ważne jest też aby oboje partnerów chciało tego powrotu.

Nie bój się zmian

Nie daj swojemu byłemu partnerowi/ byłej partnerce szansy widzieć Ciebie czekającego/czekającą na jego/jej powrót. Bądź aktywny/a, wprowadź jakąś małą lub większą zmianę. Kiedy zobaczy, że jesteś samodzielny/a, aktywny/a i masz swój cel, zacznie się interesować i wróci. Przestań palić, zacznij ćwiczyć, zafarbuj włosy.

Neutralne miejsce

Znajdź neutralne miejsce gdzie będziecie mogli porozmawiać. Jeśli oczywiście wam obu będzie na tym zależało. Najlepszy będzie park, restauracja albo centrum handlowe, gdzie żadne z was nie będzie się czuć jak w pułapce i skąd ewentualnie będzie móc spokojnie odejść. Nie wałkujcie przeszłości, otworzycie tylko stare rany.

Popraw wygląd

Postaraj się poprawić swój wygląd, zanim spotkacie się ponownie. Nie tylko będziesz się czuć lepiej, ale też wywołasz na nim/niej dobre wrażenie. Przede wszystkim Twojego/Twoją eks będzie dręczyło pytanie, kiedy i dlaczego nastała ta zmiana.

Kiedy należy odejść

Nie ma sensu tracić energię i czas na związek, na którym temu drugiemu już nie zależy. Możesz otworzyć mu/jej drzwi, ale jeśli nie będzie chcieć, to po prostu nie wróci. Nie ma sensu zdradzać swoje uczucia, prosić o powrót, kiedy ta druga strona na to nie ma ochoty. W przypadku, że ostatnia rozmowa do niczego nie doprowadziła, daj sobie spokój i odejdź. Partner wie gdzie może Cie znaleźć. Zależy  tylko od Ciebie czy będziesz się zadręczać wspomnieniami i myślami „co by było gdyby…“, czy postarasz się iść dalej i cieszyć się z nowych możliwości i nowych „drzwi“, które będą się przed Tobą otwierać.

Ktoś czaruje, ktoś dyskutuje, ktoś żałuje samego siebe, każdy to jakoś przeżywa, ale właściwie wszyscy tak samo. Możesz wypróbować kilka sprawdzonych trików na koniec:

Wyrzuć rzeczy, które Ci go/ją przypominają i postaraj się zapomnieć, że w ogóle ktoś taki istniał.

Bądź wdzięczny za to, że ten człowiek przesunął Cie w życiu o krok dalej i pomógł Ci odkryć to, czego w życiu naprawdę pragniesz.

Jak już wspominaliśmy, zacznij się o siebie starać, zrób coś tylko dla siebie.

Możesz też zrobić trochę na opak- napisz do niego/niej. Zależy to oczywiście od szczegółów rozstaniaale jeżeli jest to możliwe i masz na to siły, napisz lub zadzwoń, dyskretnie przypomnij mu/jej o swoim istnieniu. Nie masz nic do stracenia.

Ostatnie, najważniejsze pytanie… Czy ten związek był tego wart? Było to tak cudowne, że już nic lepszego- a raczej nikt lepszy nie może stanąć na twojej drodze? Może warto spróbować od nowa, z kimś zupełnie innym? Być może dopiero teraz pojawi się w twoim życiu ta wymarzona druga połóweczka? Przekonaj się o tym rejestrując się całkowicie ZA DARMO na naszym portalu randkowym, wypełnij ankietę a nasz system już się postara o najlepsze możliwe dopasowanie! 

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: