Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak nie przytyć latem?

18.sierpień 2015
Jak nie przytyć latem?

Jak to u was wygląda - więcej przybieracie na wadze latem czy zimą? W lecie macie więcej ruchu, jednak wokół znajduje się dużo więcej pokus, z którymi trzeba się zmierzyć. Wiecie co może mieć wpływ na waszą wagę?

Lody

Na każdym rogu możemy kupić lody w wafelku lub na patyku - większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie lata bez nich. Jeżeli jednak chcecie odchudzać się w lecie koniecznym jest pilnowanie wartości energetycznych i dawanie pierwszeństwa wodnym wariantom lodów, te zrobione ze śmietany powinniśmy smakować w rozsądnych ilościach.

Zmiana przyzwyczajeń

Nasz dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej, przede wszystkim przez to, że nie musimy iść do pracy, chodzimy spać dużo później i później też wstajemy rano z łóżka. Kuszą nas wielkie ilości dobrze wyglądającego jedzenia, którego po prostu musimy spróbować - tylko tak wyjątkowo, przecież jesteśmy na urlopie. Raz na jakiś czas oczywiście możemy sobie pozwolić, ale dobrze jest chociaż trochę zastanowić się nad tym co jemy.

Grillowanie

Wieczorem jest na zewnątrz przyjemnie więc dlaczego nie posiedzieć i nie ugrillować czegoś dobrego? Uważajcie na to, co będziecie jeść późnym wieczorem, uwaga na kaloryczne, słodkie lemoniady, różne chipsy, paluszki, alkohol i inne pyszności. Grillować można i na zdrowo. Słodkie lemoniady da się zastąpić sokiem przerzedzonym wodą lub wodą z cytryną i miętą. Unikajcie pieczywa jako dodatku, zamiast niego weźcie warzywa, które również da się wrzucić na grilla. Odpuście sobie także wszelkiego rodzaju sosy i majonezy na poprawę smaku. Ale na koniec dobra wiadomość – małe piwo jest dozwolone ze względów zdrowotnych tak samo jak i lampka wina.

Węglowodany z owoców

Wszystko dojrzewa, oferty sklepowe składają się z samych arbuzów, brzoskwiń, nektarynek, truskawek, malin i wielu, wielu innych owoców. Są one niewątpliwie bardzo zdrowe ale jednocześnie zawierają w sobie ogromne ilości cukru. Jeżeli uwielbiacie koktajle i pijecie je co wieczór lub po prostu jecie po wielkim talerzu owoców, z pewnością pokaże się to i na waszej wadze, przy czym na pewno nie na minus. Dlatego owocowe smakołyki jedzcie lepiej w ciągu dnia abyście dali radę w jakiś sposób strawić dostarczone do naszego organizmu cukry.

Latem również da się odchudzać, wymaga to jednak od nas ogromnej siły woli. Życzymy powodzenia!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: