Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak nauczyć go słuchać?

26.styczeń 2018
Jak nauczyć go słuchać?

Kiedy kobieta zaczyna coś mówić, nagle każdy mężczyzna zaczyna mieć problemy ze słuchem i koncentracją. Dlaczego mózg mężczyzny tak bardzo broni się przed istotnymi dla nas informacjami? Jak nauczyć swojego partnera słuchać? Czytajcie dalej!

Która z nas nie zna takiego scenariusza: W sobotę rano wybierasz się do fryzjerki, a wieczorem idziecie na przyjęcie urodzinowego jego najlepszego przyjaciela. Jest dopiero poniedziałek wieczór, a Ty informujesz swojego partnera wpatrzonego w ekran telewizora o planach na weekend i prosisz, aby zajął się kupnem prezentu. W odpowiedzi jak zwykle pada znane nam wszystkim „Mhm”. Nadchodzi sobota, kierujesz swoje kroki w stronę wyjścia, a on stoi wpatrzony w Ciebie i drapiąc się po głowie pyta: „Ty gdzieś idziesz?”. Wzdychasz głośno, ponieważ mogłaś się tego przecież spodziewać, opowiadasz grzecznie i wychodzisz. Wieczorem zaś, w przedpokoju pada kolejne pytanie, którego również mogłaś się spodziewać: „A mamy w ogóle prezent dla Maćka?”. Czy nie tak to właśnie wygląda?

Dlaczego nie słucha?!

A może to choroba? Defekt? Można to jakoś wyleczyć? Niestety to nie katar i nie minie z czasem. Wręcz przeciwnie. „W fazie poznawnia mężczyźni znajdują się pod wpływem oksytocyny, dopaminy i serotoniny. Są to substancje, które podnoszą poziom uważalności i zdolności poznawczych.” – tłumaczy Julia Rupprecht trenerka komunikacji. Zatem kiedy poziom tych hormonów wraca do normy, słuchanie i koncentracja stają się dla mężczyzn coraz trudniejsze.

Nie chodzi o to co mówisz, ale jak

Choć nasze komunikaty mogą się nam wydawać zrozumiałe, dla mężczyzn są zdecydowanie mało konkretne. Mózg każdego mężczyzny nie potrafi skupić się na tylu detalach, co mózg kobiecy, dlatego wydawane im polecenia powinny być krótkie i proste. Jeżeli zależy Ci na tym, aby partner zrobił porządek w swoich rzeczach, najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie z nim konkretnego terminu. To jednak nie wszystko...

jak nauczyć go słuchać?

Ważny jest ton głosu

Mężczyźni nie są dobrymi słuchaczami - to fakt, ale kobiety zaś mają tendencję do dzielenia się z otoczeniem każdą, nawet tą najmniej istotną w danej chwili myślą. Z ciągłego natłoku słów trudno jest wyłapać to, co jest naprawdę ważne. Nasze słowa stają się dla nich zwykłym tłem dźwiękowym, które można ignorować. Jeżeli więc chcesz skupić na sobie uwagę mężczyzny, postaraj się zmieniać ton głosu. Mów raz ciszej, raz głośniej i obserwuj jego reakcje. Może wydać się to śmieszne, ale przeprowadzone badania udowodniły, że kobiety wysyłają fale akustyczne o częstotoliwości, która jest dla mężczyzn trudna do odszyfrowania, dlatego też słuchanie jest dla nich męczące i wolą uciekać myślami, byle jak najdalej.

Dotyk może czynić cuda

Każdy mężczyzna ma w sobie coś z małego dziecka. Kobiety natomiast mają talent do zmiany sposobu artykulacji. Dlaczego zatem tego nie wykorzystać? Postaraj się rozpocząć rozmowę mocnym głosem i złapać z nim kontakt wzrokowy, wówczas istnieje większa szansa, że Twój komunikat zostanie wysłuchany i zrozumiany. Niezwykle pomocny jest również dotyk, jak twierdzi Julia Rupprecht „Przez kontakt fizyczny, na przykład dotknięcie, sygnalizujesz partnerowi, że w tej chwili zajmujesz się tylko nim i nikim innym, więc powinien skierować na Ciebie swoją uwagę”.

Wprowadz go w swój świat

Mężczyźn nie interesuje, że czegoś w lodówce brakuje. Chcesz w niej mieć brokuły? W takim razie albo musisz o nich pamiętać sama, ponieważ on odczuje ich brak dopiero wtedy, kiedy nie dostanie obiadu, albo wyślij mu SMS’a z listą zakupów. Wtedy jednak może pojawić się kolejny problem – kupi nie ten jogurt, co powinien. Dla niego bowiem każdy jogurt jest taki sam, nie ważne, że Ty chciałaś ten z tylko 1% procentem tłuszczu, jogurt to przecież jogurt i tyle. Jak sobie z tym poradzić? Zabierz go na wspólne zakupy i pokaż, jakich konkretnie produktów nie może zabraknąć w waszej lodówce.

Pozytywne nastawienie

My kobiety mamy tendencję do emocjonowania się każdym drobiazgiem i czynienia wyrzutów z byle powodu. Wydaje Ci się, że partner poświęca Ci mało czasu? Zamiast krzyczeć „W ogóle już się mną nie interesujesz!” postaraj się spokojnie i z uśmiechem powiedzieć „Tak bardzo bym chciała żebyśmy mieli dla siebie więcej czasu.” Różnicę zobaczysz od razu i bez zbędnych kłótni. Każdą informację, przekazuj partnerowi z większą dawką pozytywnego nastawienia, nikt nie lubi krytki, nawet jeżeli jest konstruktywna.

Brakuje Ci miłości? Znalezienie drugiej połówki jest prostsze niż Ci się wydaje, spróbuj szcześcia w Katowicach, Kielcach, Rzeszowie, czy Gorzowie Wielkopolskim.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: