Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak dbać o cerę podczas zimy?

29.grudzień 2017
Jak dbać o cerę podczas zimy?

Święta już za nami, ale nie oznacza to wcale końca zimnych dni, wręcz przeciwnie, astronomiczna zima dopiero teraz przecież rozpoczęła swe rządy. Wiesz jak podczas chłodnych dni dbać o swoją cerę? Jeśli nie, czytaj dalej.

O tym, że o zdrową skórę trzeba dbać wiemy wszyscy, jednakże w trakcie zimy domaga się ona szczególniej opieki. Narażona jest bowiem na mróz, wiatr oraz wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Co robić aby nasza skóra pozostała zdrowa?

Przemrożenie skóry

Czy to w ogóle możliwe? Niestety tak. Czynniki zewnętrzne mogą wysuszić naszą skórę tak bardzo, że będzie wyglądać na o wiele starszą. Oprócz tego wolniej będzie wchłaniać składniki zawarte w kosmetykach. Taki stan wyziębienia doprowadza do deregulacji gospodarki wodnej, wtedy pomoc może już tylko wizyta u specjalisty. Da się tego jednak uniknąć...

Kremy nawilżające i kremy do twarzy

W ciągu dnia najlepszy będzie krem, który odpowiednio natłuści skórę. W składzie kremu powinny znajdować się: parafina, wazelina, oliwa albo wosk pszczeli. Składniki pochodzenia naturalnego nawilżą skórę lepiej niż by się mogło wydawać. Idealnie chronią warstwę rogową i płaszcz hydrolipidowy skóry, które w okresie zimowym odwadniają się znacznie szybciej.

Jeśli Twoja cera jest tłusta, używaj cieńkiej warstwy kremu, lub postaraj się znaleźć lżejszą emulsję.

kremy nawilżające

Co stosować na usta?

Niestety, w zimie nasze usta przeżywają prawdziwe piekło. Mróz je wysusza, przez co staramy nawilżyć się je śliną, efektem takich działań jest ich spierzchnięcie. Co stosować? Wystarczy kilka razy dziennie smarować usta pomadką z woskiem pszczelim lub zwykłym tłustym kremem. Dobrym domowym sposobem na spierzchnięte usta jest również „maseczka” z miodu.

Pij wodę

W zimie zazwyczaj pijemy mniej wody niż w lecie, ponieważ nie odczuwamy potrzeby schłodzenia się. To wielki błąd. W zimie bardziej niż kiedykolwiek nasze ciało potrzebuje odpowiedniego nawilżenia od środka. Warto zaznaczyć, że grzane wino nie będzie się do tego nadawało. Najlepiej sprawdzi się woda niegazowana z sokiem z cytryny.

Zrób sobie maseczkę

Domowej roboty maseczki pomogą Ci w utrzymaniu idealnej kondycji skóry podczas zimowych dni. Oto kilka przykładowych:

Maseczka z papai

Składniki:

  • Kawałek dojrzałej papai (zawiera antyoksydanty)
  • banan
  • miód

Pomaga w ożywieniu skóry i zapewnia jej młody wygląd.

maseczki

Maseczka z awokado i miodu

Składniki:

  • 1/2 awokado
  • 2 łyżki miodu

Maseczkę możesz stosować na twarz i szyję. Pozostaw ją na skórze przez 10-15 minut, następnie zmyj wodą. Awokado i miód mają działanie silnie nawilżające.

Maseczka z miodu i cytryny

Składniki:

  • 1/2 cytryny
  • 2 łyżki miodu

Maseczkę z miodu i soku z cytryny pozostaw na twarzy około 10 minut i spłukaj. Cytryna zawiera dużo witaminy C a miód ma działanie przeciwzapalne. Następnie zastosuj krem nawilżający.

Wygląd nie jest bez znaczenia podczas randkowania, dlatego zadbaj o odpowiednio o swoją skórę i wybierz się na spotkanie w Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, lub Szczecinie.

[rox]

Źródło: http://www.stylecraze.com 

Udostępnij ten artykuł na: