Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak daleko może podróżować uczucie?

4.listopad 2015
Jak daleko może podróżować uczucie?

Wiele osób nie wierzy aby związek na odległość miał jakąkolwiek przyszłość. Twoja rodzina może Ci powtarzać, że tylko tracisz czas, Twoi przyjaciele, że zwariowałeś ale czy naprawdę jest to tak nierealne? Tylko Ty sam możesz im udowodnić, że jest to możliwe a oni Cie będą (być może skrycie) podziwiać.

Nikt nigdy nie powiedział, że będzie łatwo. Przebywanie daleko od kogoś, kogo kochamy to tak jakby brakowało nam połowy nas samych. Jednakże jeśli będziemy się satrać cokolwiek zdziałać może to być dla nas lżejsze.

Pary, które widzą się tylko kilka razy w miesiącu lub mniej często doceniają wspólne chwile dużo bardziej niż te, które widzą się codziennie. Kiedy para żyje razem zaczyna z biegiem czasu niektóre rzeczy ignorować. Normalne są na przykład są wspólne kolacje, unoszący się w powietrzu zapach jego perfum czy trzymanie za ręce podczas oglądania filmu. Ludzie, którzy mają taką możliwość tylko raz w miesiącu, traktują to jako wyjątkowe chwile, które będą przez najbliższy miesiąc jeszcze wiele razy wspominać. Nie zawsze są tego rodzaju związki tymi najlżejszymi ale właśnie dlatego przychodzimy z pomocą, mamy dla was kilka rad.

Bądzcie optymistyczni

Optymizm jest w związku na odległość bardzo ważny. Nie myśl o tym, że zobaczysz swego ukochanego dopiero za 20 dni. Pomyśl raczej, że już tych dni minęło 10. Staraj się konstruować zdania tak aby ich wydźwięk był pozytywny, Twój partner to zauważy i zacznie to także odbierać w ten sposób. Zapomnij o wszystkich złych i nieprzyjemnych myślach, otaczaj sę barwami, kwiatami, chodź na spacery, a jeśli będzie zimno i zacznie padać deszcz, zamiast depresyjnej muzyki lepiej obejrzyj komedię, zobaczysz, że zmiana spodobu myślenia bardzo waszemu związkowi pomoże.

Nie chodzi tylko o to, aby być optymistycznym na płaszczyźnie ogólnej, należy również myśleć pozytwnie o samym związku. Nie zwracaj uwagi na to co mówią inni, że to głupota, lub że się wam nie uda. Unikaj takich ludzi, ewentualnie zapytaj się ich skąd to mogą wiedzieć. Prawdopodobnie nigdy nie byli w takim związku, a nawet jeśli byli to to, że im nie wyszło nie oznacza, że nie wyjdzie wam! Tylko wy sami macie na to wpływ, więc nie bójcie się!

Nie przebywaj w samotności

Jeżeli Twój parnter akurat przebywa o sto lub tysiąc kilometrów od Ciebie, nie siedź samotnie w domu i nie użalaj się nad sobą. Wybierz się z przyjaciółmi na wycieczkę, na zakupy, na kawę z koleżanką, na piwo z kumplem lub po prostu odwiedź swoją rodzinę. Możesz też spróbować odprężającego weekendu w hotelu spa, uspokoi to Twoje ciało i myśli oraz doda nowej, pozytywnej energii. Jeśli nie masz blisko żadnych znajomych lub mają oni negatywne nastawienie, kup sobie zwierzątko. Nie będziesz sam a czas, który mu poświęcisz i będziesz się nim z uczuciem opiekować, jest wykorzystany lepiej niż gdaybyś użalał się nad sobą gdzieś po kątach.

Ustalcie sobie zasady i cele

Nie mamy na myśli dosłownie „zasad”. Potrzebujecie po prostu rozsądnego porozumienia, odpowiedzenia sobie na pytania takie jak: „Jakie są nasze plany na przyszłość?” „Jak długo będziemy mieszkać tak daleko od siebie?”, w wolniejszym związku: „Możemy iść z kimś innym na randkę/kolację/na film?”. Każdy ma jakieś oczekiwania, zatem porozmawiajcie otwarcie. Wyznaczcie wspólne cele i dążcie do wspólnego dobra idąc w tym samym kierunku.

zwiazek

Kontaktujcie się

Aby długotrwały związek na odległość miał przyszłość, kontakt między partnerami nie może być sporadyczny. Napisanie „dzień dobry kochanie” czy „dobranoc” nie trwa długo a tego drugiego na pewno to ucieszy, poprawi nastrój od samego rana lub też sprawi, że nasz partner będzie zasypiać z uśmiechem na twarzy. Oczywiście nie chodzi tylko o pozdrawianie się. Musimy się o partnera interesować- zapytać jak było w pracy, jak mu minął dzień, dlaczego jest smutny i pocieszyć go jeżeli coś się stało, nie zapominajmy również o zaproponowaniu swojej pomocy i okazaniu mu wspiercia. Jeżeli jesteśmy kreatywni możemy zrobić zdjęcie albo nagrać filmik z pozdrowieniami lub też posłać list. Powinniśmy jednak orientowaćnsię kiedy ten drugi może być zajęty abyśmy mu nie przeszkadzali. 

Odwiedzajcie się

Każdy kto był w związku na odległość wie, jak się człowiek cieszy, kiedy ten drugi przyjedzie. Powinniśmy zatem odwiedzać się jak najczęściej, tzn. kiedy tylko znajdzie się okazja. W wiekszości przypadków pojawi się jakaś przeszkoda, czy to zbyt wielka odległość, praca lub inne obowiązki. Kiedy jednak już się spotkamy, odczujemy wielki entuzjazm, który towarzyszyć nam będzie przez cały czas wizyty partnera. Z wizyty będziecie mieć piękne wspomnienia, które utrzymają was w dobrym nastroju kiedy znów będziecie osobno. Podczas odwiedzn możesz także podarować coś swojej drugiej połowie, aby kawałek Ciebie był wciąż z nim/nią. 

Róbcie wszystko razem

W dzisiejszych czasach nie ma z tym zbyt wielkiego problemu, nawet na odległość. Włączcie Skype i gotujcie razem! Możecie również "razem" oglądać film, grać w gry online, robić zakupy, czytać tą samą książkę, możliwości są niezliczone. 

Miejcie rozsądne oczekiwania

Jeśli wasz związek zajdzie na tyle daleko, że postanowicie zamieszkać razem (albo chociaż w tym samym mieście), liczcie się z tym, że nagle zaczniecie spędzać ze sobą o wiele więcej czasu i wszystko będzie bardziej "realne" niż wcześniej. Wyjdą na jaw wasze dobre i złe strony, musimy tutaj zwrócić uwagę na idealizowanie partnera, które mogło mieć miejsce w fazie, kiedy kontakty ograniczały się do tych przez internet lub telefon. Będziecie też musieli liczyć się z tym, że wasz związek będzie "raz a górze, raz na dole", ale jeśli jesteście pewni swych uczuć, nie dajcie się tym zrazić.  

Wszystkie rodzaje związków, te na odległość czy "klasyczne", wymagają ciężkiej pracy i oddania partnerowi. Jeżeli jednak będzie wam na sobie zależeć, wasz związek ma szanse nawet gdybyście byli oddaleni od siebie o tysiące kilometrów. 

[Lil]

 

Udostępnij ten artykuł na: