Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Ile kilogramów mogę schudnąć w ciągu miesiąca?

25.marzec 2020
Ile kilogramów mogę schudnąć w ciągu miesiąca?

Powoli zbliża się lato a większość z nas nie jest zadowolona ze swojej postawy. Dręczy nas więc pytanie – ile kilogramów da się zrzucić za miesiąc? Powinno ono jednak brzmieć: ile kilogramów mogę zrzucić, aby uniknąć efektu jo-jo?

Miesiąc, czyli inaczej mniej więcej cztery tygodnie, to dość krótki okres czasu na to, aby schudnąć dużą ilość kilogramów. Wiesz, jaka jest rzeczywista ilość kilogramów, które możesz zrzucić bez ryzyka pojawienia się efektu jo-jo? Idealnie powinno to być pół kilograma, maksymalnie półtorej kilograma na jeden pełny tydzień. Możesz być pewnien, że wszystkie kilogramy ponad to, bardzo szybko znów nabierzesz. W dzisiejszym artykule powiemy sobie jak postępować, aby nasze odchudzanie było zdrowe i miało trwałe efekty.

Co jest najważniejsze?

Było by super połknąć jedną tabletkę i kilogramy od razu znikały by same. Niestey, takiego cudu jeszcze nie wynaleziono, odchudzanie wymaga dyspliny i odpowiedniego podejścia, bez tego ani rusz.

Twoja determinacja

Musisz wiedzieć, jak wielkim ryzykiem dla Twojego ciała i zdrowia jest wielka utrata wagi. Abyś naprawdę mógł schudnąć, musisz się trzymać ściśle ustalonych zasad w swoim jadłospisie i choć pewnie nie chcesz tego do siebie dopuścić – potrzebna będzie też regularna aktywność fizyczna.

Ustal cel

Aby efekty chudnięcia były trwałe, mądrym wyborem jest obniżenie ilości przyjmowanych w tygodniu kalorii o trzy tysiące, albo nawet dziewieć tysięcy kalorii, oczywiście biorąc pod uwagę nasz stan zdrowia i wagę początkową. Te kalorie należy spalić podczas ćwiczeń, albo po prostu wyrzucić z jadłospisu. Trzymając się ściśle ustalonych celów możesz zrzucić nawet pięć kilogramów w ciągu jednego miesiąca.

Obserwacja zmian

Kiedy masz ustalony realny cel, dobrze jest prowadzić notkatki dotyczące postępów. Nie ma sensu ważyć się trzy razy dziennie, ale warto zapisać sobie wagę początkową. Nie zapomnij też o obwodzie i centymetrach. Gdyby po wejściu na wagę okazało się, że kilogramy nie znikają, nie załamuj rąk i zmierz obwód w pasie. Zdziwiłbyś się jak wielką różnicę w wyglądzie robi kilogram tłuszczu, w stosunku do kilograma mięśni. Im więcej masz mięśni, tym szybciej zacznie spalać Twój metabolizm, w efekcie czego Ty będziesz szybciej chudnąć.

Regularność

W internecie możemy znaleźć wiele najróżniejszych diet, są one jednak „jednorazowe”. Nie ma też sensu męczyć ciała głodówką. Aby schudnąć, przygotuj sobie jadłospis dopasowany do swojego stylu życia. Jest to lepszy sposób niż takie „jednorazowe akcje”, czy odmawianie sobie jedzenia. Jaki ma bowiem sens jedzenie przez cały okrągły miesiąc wyłącznie winogron, albo ananasa, skoro prędzej, czy później będziemy musieli wrócić do swoich nawyków żywieniowych. Być może uda nam się schudnąć, ale kiedy tylko znów zaczniemy jeść normalnie, kilogramy wrócą ze zdwojoną siłą.

Jadłospis

Zajmij się podrasowaniem swojego jadłospisu i pilnowaniem tego, co jadasz i w jakich ilościach. Skup się wyeliminowaniu swych słabości, czyli tego, co lubisz najbardziej, a co zdecydowanie nie pomaga Ci w chudnięciu. Nieświadomie możesz sobie szkodzić nawet drobiazgami. Chociażby taka butelka coca-coli zawiera aż sześćdziesiąt gramów cukru. Zdrowy i dobrze funkcjonujący jadłospis to nie tylko warzywa i woda, ale też duża ilość białka, tłuszczy, błonnika i węglowodanów. Twoje ciało potrzebuje wszystkiego, ale w odpowiednich ilościach, których powinieneś dotrzymywać jeżeli chcesz schudnąć. O smażonych, tłustych potrawach lepiej jednak zapomnij. Unikać powinieneś również białej mąki.

Ruch

Nomen omen, bez ruchu ani rusz. Aby zrzucić jeden kilogram w miesiąc, powinieneś zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii o około tysiąc. To dużo? Tak. Dlatego jednocześnie należy zwiększyć swoje nakłady energetyczne, najlepiej poprzez sport. Jakakolwiek aktywność fizyczna w ciągu dnia może Ci pomóc w drodze do osiągnięcia celu. Wystarczy godzina sportu dziennie. Nawet zwykły spacer zwiększa ilość możliwych do spożycia kalorii o pięćset. Nie ważne jak szybki jest Twój metabolizm, po ćwiczeniach nasze ciało przez jakiś czas spala o wiele szybciej niż normalnie.

Jak długo można głodować?

Bez wody długo nie przeżyjesz, ale bez jedzenia kilka dni wytrzymasz. Bez pożywienia Twoje ciało zacznie zjadać samo siebie a już po tygodniu będą Ci grozić poważne komplikacje zdrowotne. Głodówka wywołuje też spadek masy mięśniowej, po to, aby ciało miało wystarczająco dużo energii na podstawowe potrzeby.

Jeżeli nie jesteś pewnien jak zacząć, czego unikać, albo co dodać do swego jadłospisu, lecz nie brakuje Ci determinacji, spróbuj zasięgnąć rady specjalisty. W każdym mieście znajdziesz dietetyka, który Ci z chęcią pomoże. Poradnie dietetyków możesz odwiedzić chociażby w OpoluPoznianiuOlsztynie, czy Rzeszowie.

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: