Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Grzybowelove, czyli jesienne randkowanie

10.wrzesień 2018
Grzybowelove, czyli jesienne randkowanie

Co prawda astronomiczna jesień dopiero przed nami, ale pierwsze oznaki tej pory roku są już widoczne jak na dłoni. To idealny czas na grzybobranie i nie tylko. W dzisiejszym artykule udowodnimy wam, że jesień to naprawdę piękna pora roku, której po prostu nie można przeleżeć pod kocem.

Na jesień, choć dla wielu wydaje się to niemożliwe, jest bez liku takich rzeczy, których podczas innych pór roku robić nie możemy. Każda pora roku ma coś w sobie, dlatego nie możemy odrzucać jesieni tylko dlatego, że na pierwszy rzut oka wygląda smutno, ponieważ to jest tylko otoczka, a to co piękne musimy odkryć sami.

Zbieranie grzybów

Jesień to idealna pora dla miłośników grzybów. I ja, dlatego że grzyby naprawdę uwielbiam, cieszę się na jesień z tego powodu. Niektórzy grzyby lubią jeść, inni zbierać, zadowolone będą jednak obie grupy. Nawet jeżeli w tym roku na razie nie wygląda to zbyt urodzajnie, z pewnością kilka koszyków się znajdzie. Zbieranie grzybów jest świetnym sposobem na odreagowanie i choćby pogoda nie była najlepsza, możesz iść na spacer do lasu. Nawet jeżeli nic nie znajdziesz – doda Ci to wiele nowej energii.  Kiedy Ci się uda i będziesz wracał do domu z jakąś dobrą „zdobyczą”, Twój humor ulegnie zdecydowanej poprawie – obojętne czy pada deszcz czy nie. Przecież bez deszczu nie rosłyby żadne grzyby.

Kasztany

Kolejnym pięknem przyrody, które wielu z nas przychodzi do głowy kiedy mowa o jesieni jest zbieranie kasztanów. Przechadzasz się po parku, czujesz ten znajomy zapach, zawieje wiatr i już masz pod swoimi nogami kilka kasztanów. Piękne i błyszczące. Jeśli masz dzieci możecie nazbierać ich całe mnóstwo a następnie tworzyć z nich różne zwierzątka lub po prostu w zimie zanieść zwierzątkom do karmnika.

Liście

To co możemy podziwiać wczesną jesienią, zanim jeszcze wszystkie liście odpadną, są piękne, kolorowe drzewa. Jeżeli wybierzesz się na zbieranie grzybów lub po prostu na spacer, nie przegap liści na drzewach. Żarzą się one różnymi kolorami i udowadniają jak piękna i barwna może być przyroda. Niektóre opadnięte liście możesz zebrać i wspólnie z dziećmi stworzyć jesienne ozdoby lub założyć mały zielnik z wytłoczonych liści.

Sport

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy przyzwyczajasz się do letniego ciepła, wychodzenia rano tylko w t-shircie, a nagle odkrywasz, że t-shirt ani bluza nie wystarczają i musisz znaleźć kurtkę. A i tak będziesz narzekać, że na zewnątrz jest zimno. Spróbuj mniej narzekać a więcej się ruszać. Do pracy autem? Zanim zdąży się w nim nagrzać będziesz już na miejscu. Spróbuj iść pieszo, żwawym krokiem a przekonasz się, że wcale nie jest aż tak zimno. Możesz również wykorzystać do tego celu rower.

A co na przykład bieganie? Jasne! Tylko nie przeceniaj swego ubrania, przy biegu będzie Ci ciepło, ale lepiej być ubranym grubo niż cienko. Nikt się nie chce przeziębić. Masz w domu psa? Biegaj z nim! Lepiej biega się jesienią, co prawda oboje z psem pewnie ubrudzicie się dużo bardziej niż latem, ale za to przebiegniecie więcej niż kiedy panowały upały.  

Sztuka

Wiesz co jest w jesieni najpiękniejsze oprócz kolorów? To ta atmosfera. Jest wręcz stworzona dla każdego rodzaju sztuki. W ostatnim czasie ludzie zaopatrują się w coraz lepsze aparaty fotograficzne i z zamiłowaniem robią zdjęcia. Poproś jakiegoś znajomego, który ma taki właśnie aparat aby porobił Ci kilka zdjęć! Możesz się sfotografować wśród gromady liści lub z zebranymi grzybami, pomysłów na zdjęcia nie ma końca… Nie tylko robienie zdjęć jest dobre jesienią. Ludzie, którzy nie lubią zimna, wiatru i deszczu i tak nie wyjdą na zewnątrz…Ale czyż nie można zacząć tworzyć czegoś w domu? Jesień była i jest porą poetów i pisarzy, autorów wierszy oraz książek. Chciałeś kiedyś napisać książkę? To jest idealny moment na to! Możesz również zacząć malować, daj się ponieść pięknej, jesiennej atmosferze.

jesien

Puszczanie latawca

Tego się już nie robi? Błąd! Zobaczysz ile frajdy na Ciebie czeka, czy to z małymi dziećmi czy po prostu ze swoją drugą połówką. Latawiec możesz zrobić samemu ale jeżeli nie wierzysz w swoje umiejętności i myślisz, że by nie latał, możesz go kupić. W niektórych miastach na początku jesieni odbywają się tzw. festyny latawców. Nic tylko uważnie śledzić prognozy pogody i hura z latawcem na górkę!

Imprezy

Jesienią wszystkie imprezy, które do teraz obywały się pod gołym niebem przenoszą się do klubów i sal. Z jednej strony ma to swoje plusy – nie złapie nas deszcz. Wprowadź do swego życia odrobinę kultury i wybierz się na jakiś koncert, do teatru lub na wernisaż. Spróbuj przeszukać internet a przekonasz się, że w Twojej okolicy sporo się dzieje.

Moda

Ta część interesuje przede wszystkim kobiety. Jesień (oprócz wiosny) jest najlepszą porą, na zaprezentowanie się w różnych modnych płaszczach, kostiumach, po prostu w strojach wszelkiego typu i rodzaju. Nie jest na nie zbyt zimno ani ciepło, idealny moment na wypróbowanie różnych kombinacji i dodatków.  Co więcej- kiedy na zewnątrz pogoda pozostawia wiele do życzenia, czy jest coś co ucieszy kobietę bardziej niż wizyta w centrum handlowym i kupienie sobie czegoś nowego?

Święta

31. października obchodzone jest święto Halloween. W Polsce staje się ono coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród dzieci. Według wielu dorosłych jednak jest to głupota i bezsensowne zapożyczanie sobie przez nas amerykańskich zwyczajów. Dlaczego ignorować to święto skoro można się przy jego obchodach świetnie bawić? Zróbcie sobie sami jakieś ciekawe stroje i przebierzcie się w nie lub pomalujcie twarze. W internecie znajdziecie wiele ciekawych zabaw i gier, w które możecie zagrać wspólnie ze swoimi dziećmi. Kupcie dynię i zróbcie z niej piękną dekorację, oprócz tego możecie ugotować z niej wiele smacznych potraw, na słodko lub na słono. Kilka dni później, dokładnie 1. listopada obchodzimy Święto Zmarłych a następnie 2. listopada Zaduszki. Święta może nie za wesołe ale za to piękne. To bardzo ładny zwyczaj- przynajmniej raz do roku powspominać zmarłych członków rodziny i przyjaciół, odwiedzić ich groby i „porozmawiać” sobie z nimi.


Jesień naprawdę nie jest okresem pełnym depresji i smutku, nawet jeżeli może nam się takim wydawać. Jesienią możesz wykonywać wiele ciekawych czynności, dzięki którym będziesz się dobrze bawić i zapomnisz o zimnie, deszczu i swoich problemach. Wykorzystaj jak tylko się da porę barwnych liści, zapachu kasztanów, grzybów i gromady spadających liści.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: