Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Gdzie się kąpać?

2.czerwiec 2015
Gdzie się kąpać?

Zanim zdecydujemy się wykąpać w naturalnym basenie wodnym, powinniśmy sprawdzić jakość wody. Sinice i inne wodne żyjące bakterie mogą powodować poważne problemy zdrowotne nie tylko dzieciom, ale również kobietą w ciąży i ludzią z osłabionym układem odpornościowym. Negatywnie mogą wpływać na zdrowie również w pełni zdrowego dorosłego człowieka.

Pomimo, że sezon kąpielowy się dopiero rozpoczął, już trzeba obserwować wskażniki czystości wód. Szczególnie należy uważać na tereny zalewowe. To właśnie tutaj najbardziej zwieksza się ryzyko skażenia wody, w tych miejscach nie polecamy kąpieli. W trakcie odpływów, woda zabiera wszelkie nieczystości z brzegu, a woda staje się zanieczyszczona, przez co możliwość kąpania się w lecie jest coraz to bardziej ograniczona w raz z upływem czasu.

Basen jako rozwiązanie?

kąpanie_w_basenie

Czy kąpiel w basenie jest rozwiązaniem dla ludzi wrażliwych na czystość wody? Wysoka zawartośc chloru i innych środków czyszczących wodę częstokroć prowadzi do innych chorób. Co więcej w basenie często łatwo złapać nieprzyjemne brodawki, które ciężko się później pozbyć. Ginekologowie ostrzegają, że ryzyko infekcji się zwiększa głównie u kobiet cierpiących na różne dolegliwości waginalne. Przyczyną jest obecność niektórych miktrobakteri w wodzie, których nie da się zlikwidować podczas ciągłego użytkowania. Te natomiast naruszają naturalną mikroflorę organizmu, co z koleji może prowadzić do długotrwałych problemów.

Jeśli nie jesteś pewien, w jakim stopniu jest twój organizm odporny, a nie chcecie pozostać suchym, poszukajcie najlepszą pływalnie w waszej okolicy. Wiele z dzisiejszych pływalni używa naturalnych metod oczyszczania wody. Kolejną ważną zasadą jest to, aby po wykąpaniu się dokładnie się przetrzeć z wody i przebrać się. Jeśli jedziecie w miejsce, gdzie nie ma pryszniców, zabierzcie ze sobą zapas wody dla siebie i dzieci do butelki PET. Zmniejszycie tak ryzyko infekcji i choroby. Czy nikt inny tego na plaży nie robi? To żaden wstyd, sami jesteście odpowiedzialni za swoje zdrowie, a nie pan leżący na kocu.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: