Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Fenomen Pokemonów

25.lipiec 2016
Fenomen Pokemonów

Łap pokemony w prawdziwym życiu. Z pewnością i Ty słyszałeś już o tej grze, która zawładnęła całym światem. Przy niej widok ludzi wstrzymujących ruch na skrzyżowaniu nie jest niczym niemożliwym. Pytasz się dlaczego to robią? Łapią Pokemona. Jeżeli zauważysz zbiegowisko ludzi z telefonem w ręce, możesz być pewny, że właśnie grają w Pokémon Go.

Pokémon był pierwotnie kolekcjonerską grą karciana i animowanym serialem telewizyjnym posiadającym swoją oficjalną stronę Pokémon.  Mania na Pokémony rozpoczęła się w Japonii, w 1996 roku i do dziś jest to jedna z najbardziej popularnych zabaw na całym świecie, nawet dla dorosłych. Obecnie na rynku są do kupienia filmy, karty, zabawki itd. Pokemon TV show był jednym z najpopularniejszych programów dziecięcych wszech czasów.  Powstała  cała seria filmów animowanych, w których możemy podziwiać trenera Asha Ketchuma, Pikachu i ich przyjaciół w trakcie ich podróży po świecie. Odwiedzać wraz z nimi egzotyczne miejsca i poznawać nowych, ciekawych ludzi, którzy mają takie same zainteresowania i pragnienia. Gry, które powstały są według ich twórców, oparte głównie na myśleniu strategicznym i podstawowych umiejętnościach matematycznych, czytanie ze zrozumieniem również się przydaje, bez przeczytania niektórych instrukcji, nic w tej grze nie osiągniesz. Nacisk kładzie się przede wszystkim na "fair play" i co również ważne, na respekt oraz szacunek wobec pozostałych graczy. Pierwsze video gry Pokemon stworzono Nintendo Game Boy w 1998 roku. Gry Pokémon do  tej pory pojawiały się wyłącznie na systémy Nintendo, w tym Nintendo 3DS i Wii U.

Co to właściwie są Pokémony?

Są to zwierzęta o różnych kolorach, rozmiarach, kształtach, które mieszkają wolno, w przyrodzie lub u boku człowieka, który się nazywa się trenerem. Pokémon może wypowiedzieć tylko swoje imię, jak na przykład to robi Pikatchu. Kiedy mają swojego trenera mogą ich spotkać różne przygody i zmagania, w których zdobywają doświadczenie i stają się silniejsze. Obecnie istnieje podobno siedemset rodzajów takich stworzeń.

Co jest istotą gry?

We większości gier z Pokémonami gracz wciela się w rolę trenera. Jego zadaniem jest podróżowanie z miejsca na miejsce, łapanie i szkolenie Pokémonów, aby mogły zwyciężyć nad Pokemonami innch trenerów. Jeżeli będziesz odnosić sukcesy staniesz się  "Pokémon League Championem". Kolejnym celem jest je złapanie wszystkich Pokemonów na świecie.  Ciekawostką jest, że podczas gry Pokémony nigdy nie mogą umrzeć. Wszyscy trenerzy Pokémonów są zapraszani do różnych aktywności. Pokémon Go jest grą, która jest dostępna za darmo na telefony obsługujące Android i iOS. Korzysta z połączenia internetowego i danych pakietowych. Potrzebne jest też połączenie GPS do ustalenia swojej pozycji, dzięki temu mapę można następnie wyświetlić na telefonie.

Pokemony gra

Poruszasz się w realnym świecie ze swoim telefonem komórkowym w ręku, który pokazuje, gdzie jesteś Ty, a gdzie Pokémon. Występujesz w roli trenera, Twoim zadaniem jest dojść do ważnych punktów, na których są ukryte Pokébaly, służące do łapania Pokemonów. Dugim i najważniejszym zadaniem trenera jest złapanie to, aby złapać jak najwięcej Pokémonów. Kiedy jakiś pojawi się na Twojej mapie, przybliż się do niego i kliknij. Ukaże Ci się realny obraz tego miejsca, teraz wystarczy już tylko trafić swoim Pokébalem w Pokemona i go złapać. Wielką zaletą tej gry jest to, że mimo wszystko spędzasz czas na świeżym powietrzu. Przejdziesz wiele kilometrów. Minusem jest całkiem realne zagrożenie, że ktoś nagle może wyskoczyć na sam środek drogi aby dostać jakiegoś wyjątkowego Pokemona.

Jak się łapie Pokémony?

Może się przed Tobą pojawić nagle, jeśli w swojej okolicy nie widzisz żadnego, może się ukrywać. w ogóle, więc może ukrywa. W prawym dolnym rogu telefonu możesz sprawdzić, który z nich jest najbliżej i czy w ogóle tam jest. Pod jego zarysem znajują się liczba“łapek“, która mówi Ci jak daleko się od Ciebie znajduje. Im więcej łapek, tym dalej. Zauważyłeś te zielone liście, które poruszają się na mapie? Podążaj w ich kierunku a  pojawi się Pokémon. Nad wodą napotkasz wodne, w lesie w leśne, czyż nie proste? Czy zauważyłeś i te różowe liście? Świetnie, to są przynęty, tutaj  będzie najwięcej Pokémonów. Trzeba chodzić. Chodzić i szukać. Możesz również wypróbować nocnych spacerów, jeżeli je lubisz. W nocy spotkasz gatunki, które nie pojawiają się za dnia.  

Złap swojego Pokémona! 

W tej chwili jest niezwykle popularna gra, która z powodzeniem ogarnęła cały świat. Pojawiają się głosy mówiące o jej wadach, ale przecież wszystko da się poprawić.  Gra jest rozchwytywana na rynku, jej ulepszenie jest kwestią czasu. Dowodem na jej popularność są na przykład bransoletki dla jej miłośników. Mowa tutaj o Pokemon Go Plus, bransoletce która z pomocą Bluetootha, światła LED i wibracji da Ci znać o Pokemonach znajdujących się w Twoim pobliżu, nawet jeżeli właśnie nie masz telefonu w ręce.  Na temat tej gry prowadzone są liczne dyskusje, to prawdziwa mania. Kto nie spróbował, nie zrozumie. Wypróbuj ją i złap swojego Pokemona!

Źródło: http://www.pokemongo.com

Obrazek : http://www.techradar.com

 [kač]

Udostępnij ten artykuł na: