Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Druga młodość, może się skończyć bankructwem

16.luty 2015
Druga młodość, może się skończyć bankructwem

Męskie przekwitanie objawia się inaczej niż źeńskie, a tylko niektórzy z nich potrafią je przejść z godnością i szacunkiem. Między czterdziestka, a piędziesiątką męźczyźni się jakoby budzą ze snu, zachowując się jakby mieli dwadzieścia lat. Zbajerują młoda frajerkę, a następnie żonie z rodziną pomachają na motorze, odchodzą zostawiając jedynie kurz za sobą.

Kryzys wieku średniego obejmuje sporą część męskiej populacji, w tym czasue nie jest łatwo, ale jest niezwykle istotne, aby nieodganiać empatyczną żonę, posłuchać jej rad, aby nie pokusić się o sprzeniewierzenie, która w ciągu sekundy zniszczy budowany przez dwadzieścia lat związek.

Wielu męźczyzn w tym okresie życia, zdecyduje się na radykalną zmianę fryzury. Kobiety, nie dziwcie się, jeśli wasz partner przyjdzie do domu z pofarbowanymi i sterczącymi włosami na głowie. Niewypominajcie mu tego, że na nową fryzurę wydał połowę oszczędności na wakacje, uzbrojcie się w cierpliwość. Podobnie jak u waszego syna, i mąż manifestuje swoje psychiczne poglądy zmianą fryzury. Tak długo jak pozostaje przy stałym stylu ubierania się i słuchania nowych zespołów, porusza się w dopuszczalnych granicach. Wyrzuty czy lamenty nie pomoga, w takim momencie podobnie jak potomek, mąż zatrzaśnie drzwi za sobą idąć do gospody się poskarżyć wszystkim, jaka jesteś nieznośna.

Ryzyko ucieczki za młodym ciałkiem

Uczieczka_za_mlodsza

Władza i pieniądze przyciągają dwadzieścia "pięknych dziewic", które idą na polowanie "tetryków", którzy się pobrali zgodnie ze stereotypem, a chcą się wyżyć jak za młodu, akurat na to ostatnie mają pieniądze. Zakocha się do kobiety w wieku swojej córki, popali mosty i zacznie budować nowy związek. Pytaniem jest, czy zakocha się do nowej partnerki czy tylko iluzji siebie samego jako dwadzieścia lat młodszego  „samca alfy", którego osobliwemu zachowaniu podlega zauroczona kobieta, która wygląda jako modelka na tytułowej stronie magazynu.

A jednak piętnastolatek za pare lat poczuje tykanie zegara biologicznego i będzie chciał założyć rodzine. Tutaj pojawi się pierwsza kolizja związku, ponieważ męźczyzna już dzieci ma, nie poczuje potrzebu znowu przechodzić przez odpowiedzialność związaną z opieką nad potomstwem, jego wyraźnie młodsza partnerka pragnie mieć własne potomstwo. To może być przełomowy kryzys dla męźczyzn w nowym związku, ma dwie możliwości założyć sobie druga rodzinę, co jest ekonomicznie bardzo drogie. Prawdopodobnie już płaci za wyżywienie za dzieci z poprzedniego małżeństwa, wisi mu na karku hipoteka, luksusowe auto na leasingu, plus oczekuje się, że swojej młodszej partnerce zapewni życiowy standard.

Panowie w okolicach pięćdziesiątki mogli by być dziadkami, ale na miejse ich wnucząt, popychają swoje dzieci w wózeczku, oni nie mogą być pewni, że dożyją dojrzałości ich dzieci. Stres może wpływac na podejmowane decyzje, a w konsekwencji na pracy oraz na kontach bankowych, które mogą stać się puste. Ekonomiczne problemy związane z płaceniem alimentów, drugiej hipoteki, oszczędzania na wypadek najgorszego „co jeśli“, prowadzą do niepewności w związku, a w konsekwencji do drugiego rozwodu.

Jak uniknąc drugiej młodości

Jak_sie_uchronic_drugiej_mlodosci

Nieustannie próbujcie się uczyć nowych rzeczy, prowadzić wyjazdy do nieznanych miejsc i próbować zagranicznych potrwa. Prędzej zmieńcie fryzurę niż małżonkę, rozwiedzeni powinni randkować z kobietami w podobnej wiekowej kategorii. Te już nie będą tak pragnąć dzieci, wręcz przeciwnie są wolne, po tym jak ich podopieczni dojrzeli i nie potrzebują codziennej opieki.

Żony, których męźczyźni popadli w przekwitanie, powinny uzbroić się w cierpliwość, pochwalić fryzurę partnerów, nie bać nie ekstrawaganckich i modnych ubrań. Być może go zainteresują i przybliża do Ciebie.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: