Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Dodatkowe kilogramy nie powinny w związku odgrywać żadnej roli

24.listopad 2017
Dodatkowe kilogramy nie powinny w związku odgrywać żadnej roli

Nadwaga i to, jak ktoś wygląda, nie powinno odgrywać w związku tak wielkiej roli. Jak to jest naprawdę? Czy kwestia pociągu fizycznego jest najważniejsza w miłości?

Z każdej strony podsuwają nam wizerunek idealnego człowieka, który ma wymiary 90-60-90 albo szerokie ramiona i kaloryferek na brzuszku. Każdy ma swój indywidualny ideał piękna, każdemu podoba się coś innego. Niektórzy potrafią przymknąć oko na niektóre wady, inni zaś wolą być sami, niż trochę zmniejszyć wymagania. Do której grupy należysz Ty? Jesteś chętny/a przymknąć oko, gdyby na pierwszej randce pojawił się tęższy mężczyna albo tęższa kobieta? Był by to dla Ciebie wystarczający powód, aby zrezygnować z tego związku? Czy z powodu nadwagi partnera, potrafiłbyś się z nim rozstać? Niektórzy ludzie źle się odżywiają i nie uprawiają żadnego sportu, dlatego są tacy, jacy są. Jest jednak jeszcze druga strona medalu – bywa i tak, że ktoś trzyma dietę i ćwiczy w pocie czoła a mimo to nie może schudnąć. Wtedy prawdopodobne ma to związek z jego złym stanem zdrowia i lekami, które zażywa. Nadwaga często pojawia się również przy problemach natury psychicznej.

Partner ma nadwagę

Jeżeli naprawdę Ci zależy, musisz podjąć pewne kroki, aby wpłynąć na poprawę jego stanu zdrowia. Nawet jeśli jego nadwaga Ci nie przeszkadza i kochasz go mimo to, powinieneś postarać się mu pomóc. Dobrym pomysłem będzie stanie się dla niego przykładem. Spróbuj zaciągnąć go na wspólne ćwiczenia, lub na chociaż spacery.  Życie z nadwagą może mieć negatywne skutki nie tylko na zdrowie partnera, ale również na wasz związek. Pojawi się frustracja, która często prowadzi do rozstania.

Jaki wpływ na związek może mieć nadwaga?

Zazdrość

Kiedy jeden z partnerów jest trochę tęższy, ten drugi nie musi się obawiać, albowiem mało kto wybierze tęższego partnera i nie będzie się za niego wstydzić. Ten tęższy wręcz przeciwnie, będzie musiał walczyć ze swoimi uczuciami, z pewnością będzie zazdrosny o każdą osobę, z którą jego partner zamieni choćby kilka słów.

Zaufanie

Jeżeli jeden z partnerów straci poczucie własnej wartości z powodu swojej wagi, zaufanie w związku spada. Skutkuje to między innymi zmniejszonym zainteresowaniem wspólnymi wyjściami.

Respekt

Jeśli Twój partner przybierze na wadze być może dojdzie do utraty respektu pomiędzy wami. Możliwe przecież, że zaczniecie sobie nawzajem zarzucać lenistwo, nieatrakcyjność, brak zainteresowania czy nieudolność.

Zdrowie

Otyłość może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nadwaga może doprowadzić do udaru, chorób serca i cukrzycy. Przejadanie się, niezdrowy styl życia, wszystko to może skutkować zdrowotnymi komplikacjami, które naprawdę nie są tego warte.

dodatkowe kilogramy

Jak przetrwać w związku z nadwagą?

Bądź szczery i podziel się z partnerem swoimi uczuciami. Nie bój się mówić otwarcie o tym, co czujesz. Jak już nie raz wspominaliśmy, komunikacja w związku jest najważniejsza, zatem powiedz partnerowi co chciałbyś poprawić. Zastanówcie się wspólnie nad przyczynami takiego stanu rzeczy i rozwiązaniem powstałego problemu.

Najważniejsze jest wsparcie partnera

Nie powinieneś ciągle go krytykować, partner musi czuć, że go wspierasz. Musisz uzbroić się w cierpliwość, nie będzie to łatwa walka, ale wspólnie na pewno sobie z tym poradzicie. Jeżeli Twój partner jest na diecie, postaraj się nie jeść w jego obecności żadnych smakołyków. Pamiętaj, że robi to też dla Ciebie.

Porozmawiaj ze specjalistą

Nie bój się zwrócić o pomoc do specjalisty. Nie musisz się za to wstydzić. Specjalista pomoże Ci ułożyć jadłospis, dzięki któremu zaczniesz nowy, zdrowy tryb życia.

Jakie są plusy posiadania tęższego partnera/ki?

  • W restauracji nie będziesz musiał zajadać sałatek i przejmować się kaloriami. Tędzy ludzie potrafią mieć radość ze smacznego jedzenia.
  • Tędzy ludzie zazwyczaj są weselsi i bardziej wyluzowani. Nie są nerwowi jak większość chudzinek. 
  • Ludziom, którzy mają kilka dodatkowych kilogramów nie bywa zimno.
  • Na imprezach wytrzymają dłużej. Jedno piwo z pewnością nie wystarczy, potrafią się bawić przez cały wieczór.
  • Na twarzy mają mniej zmarszczek niż chudzi ludzie.

Czy mężczyźni lubią grubaski?

Tęgie kobiety też mają swój nieodparty urok. Każdy mężczyzna i każda kobieta widzi piękno w zupełnie inny sposób – najważniejsze jednak to mieć zdrowe poczucie własnej wartości. Chodzi o to, aby człowiek był zadowolony z siebie, z tego jak wygląda i jakim jest. Taka pewność siebie robi naprawdę dużo i sprawia, że człowiek staje się w oczach innych atrakcyjniejszy. Jeżeli będziesz się wstydzić za swoja nadwagę i chować się po kątach, mało komu wydasz się interesujący. Kiedy jednak zaczniesz akceptować swój wygląd i czuć się dobrze w swoim ciele, od razu zauważysz zmianę. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „Czy mężczyźni lubią grubaski?” – wszystko zależy od wielu czynników.

Związek nie jest uzależniony od wagi partnerów, ale od tego, co czują i jak potrafią się dogadywać. Ważne, abyście byli ze sobą szczęśliwi, niezależnie od tego, jak wyglądacie. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku, nie chcesz chyba, aby osoba, którą kochasz cierpiała fizycznie, lub psychicznie z powodu swojego wyglądu. Z każdą trudnością z łatwością poradzicie sobie współpracując ze sobą. Jeśli zdecyujecie się na skorzystanie z pomocy specjalisty, z pewnością znajdziesz jakiegoś chociażby w Lublinie, Olsztynie, Białymstoku, czy Krakowie.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: