Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Długotrwały związek? To możliwe!

27.maj 2019
Długotrwały związek? To możliwe!

Przepis na związek idealny niestety nie istnieje, ale można przecież zrobić coś, co sprawi, że relacja stanie się silniejsza i trwalsza. W jaki sposób? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Okazujcie sobie uczucia

Nauczcie się okazywać sobie uczucia bez wstydu i zażenowania. Nie bójcie się mówić: „Kocham Cię!”. To przecież ważne, abyś nie tylko ty miał pewność co do swoich uczuć wobec partnera, ale aby on również ją miał. Nie zawsze wystarczą tylko gesty. Co prawda są one piękne i niezbędne, ale niekoniecznie muszą być wystarczającym sygnałem dla tej drugiej osoby. Odważ się wyznawać miłość.

Nie tylko bierz, ale też dawaj

Branie i dawanie jest nieodłącznym elementem każdego związku. Musi w tym być jednak zachowana pewna równowaga. Nawet ten najmniejszy prezent, ale podarowany partnerowi prosto z serca, może ożywić wasz związek. Bądź szczodry, czyli nie tylko dawaj - ale również przyjmuj to, co twoja druga połówka ci oferuje. Okaż radość z tego, co od niej otrzymujesz - to bardzo istotna kwestia.

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Partnerzy powinni się wzajemnie nie tylko wspierać, ale też dopełniać. Możemy śmiało powiedzieć, że w relacji partnerskiej należy istnieć jeden dla drugiego, a zarazem dla samego siebie. Nie zmieniaj swojej osobowości w celu przypodobania się partnerowi, lub ze strachu przed odrzuceniem z jego strony. Jeśli zaczniesz przed partnerem udawać kogoś, kim nie jesteś, możesz być pewien, że w takiej relacji nie będziesz nigdy szczęśliwy. Co więcej - prędzej, czy później twoje prawdziwe „ja” odezwie się, niestety na coś takiego partner może po prostu na to nie być przygotowany. Możliwe, że to, co zobaczy nie będzie tym, czego oczekuje.

Wspólne hobby

Wspólne hobby musi być czymś, co będzie sprawiało radość wam obojgu. Może to być nawet zwykły codzienny spacer. Dobrze jest mieć razem z partnerem jakieś hobby, czy zajęcie, wówczas będziecie mieli o czym ze sobą rozmawiać i dyskutować.

Miłość twojego partnera nie jest czymś oczywistym

Nie traktuj swojego partnera jako oczywistość. Zachowując się w stosunku do niego/niej, jak gdyby był "pewniakiem" może sprawić, że go/ją stracisz. Pomyśl o tym, dlaczego jeteście razem, czym cię partner urzekł. To normalne, że po jakimś czasie pojawi się rutyna albo nuda, wszystkie przeciwności da się jednak przekonać, w obliczu miłości są to zwykłe drobnostki.

Śmiejcie się

Poczucie humoru rozwiąże wiele problemów. Z uśmiechem na ustach łatwiej przymknąć oko na różne braki i uniknąć rodzinnych dramatów. Nawet błahy dowcip czy zwykła śmieszna uwaga, mogą doskonale rozluźnić napiętą atmosferę, dzięki czemu możemy spojrzeć na całą sprawę pod innym kątem.

Rozmawiajcie szczerze

Bądź otwarty i nie bój się komunikacji z partnerem. Zwracaj uwagę na informacje otrzymywane od drugiej połówki, być może próbuje ci z ich pomocą coś naznaczyć. Słuchać wzajemnie swoich uwag i potrzeb, pomoże wam to pokonać najróżniejsze przeciwności, które często pojawiają się w związkach. Nie szukaj wymówek, nie atakuj zanim nie wysłuchasz i dobrze zastanów się nad tym, co druga strona chce ci przekazać. Powinniście być wobec siebie szczerzy i otwarcie mówić o swoich przypuszczeniach i uczuciach. 

Lęk i zazdrość

Nie bój się o związek. Zbędne obawy mogą wywoływać zazdrość, a nadmierna zazdrość powoduje powstawanie kryzysów w związku. Jeśli zazdrość jest Twoją słabą stroną, postaraj się coś z tym zrobić. Możesz przeczytać jakąś książkę na ten temat, lub zwrócić się o pomoc do specjalisty. Związek powinien uprzyjemniać nam życie, a nie odwrotnie. Choć mówi się, że – „kto nie zazdrości, ten nie kocha”, warto jednak też pamiętać, że „wszystko jest dobre z umiarem”.

Nie wracajcie do przeszłości

Nie ciągnij za sobą do związku swojej przeszłości. Może to mieć na niego negatywny wpływ i w efekcie całkowicie go zniszczyć. Uświadom sbie, że związek, w którym jesteś jest tu i teraz. I właśnie za niego warto walczyć, nie za ten, który już skończył. Z popełnionych błędów należy jedynie wyciągać konstruktywne związki i starać się ich już nie popełniać w obecnym związku.

Nie czujesz się dobrze w aktualnym związku?

Jeśli w aktualnym związku czujesz się niczym w zamkniętej klatce, nie możesz być samym sobą i ciągle masz wrażenie, że to nie jest to, czego pragniesz - nie bój się zakończyć tej relacji. Nie staraj się na siłę ratować związku, w którym jesteś nieszczęśliwy. Nie obawiaj się, że już nie uda ci się nikogo znaleźć. Swoją prawdziwą miłość, możesz poznać się w sklepie, na szkoleniu, w środkach komunikacji miejskiej, w internecie, lub przez znajomych. Najważniejsze jest, aby podczas szukania partnera, być samym sobą, jak wspomnieliśmy wcześniej - nie opłaca się udawać kogoś, kim nie jesteś. To samy dotyczy świata wirtualnego - jeśli na portalu randkowym stworzysz profil, na którym nie będziesz opisywał ciebie, nie możesz później mieć do nikogo pretensji, że nie znajdziesz tego, czego pragniesz. 

Chciałbyś/chciałabyś spróbować umówić się z kimś poznanym na portalu randkowym? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO i umów się na piersze spotkanie już dziś!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: