Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Dlaczego czasami warto myśleć tylko o sobie?

18.grudzień 2020
Dlaczego czasami warto myśleć tylko o sobie?

Wiele problemów oraz niepowodzeń życiowych, wynika z tego, że w ogóle nie myślisz o sobie. Dużo rzeczy robisz tylko dlatego, że powinieneś. Czasem dobrze jest myśleć również o sobie i robić przede wszystkim to, co sprawia Ci radość. Wiesz dlaczego?

Co zyskasz będąc egoistą?

  • Zdecydowanie poszerzysz swoje horyzonty.
  • Twoja pewność siebie wzrośnie, tak samo jak Twoje zdolności.
  • Zaczniesz mieć do siebie większy szacunek, a ludzie zaczną Cię inaczej postrzegać.

Myślenie o sobie, to najodważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić w swym życiu. Jak powiedziała sławna na cały świat Coco Chanel: "Te najlepsze rzeczy są darmowe.” „Żyjemy tylko raz, więc możesz chociaż być zabawną osobą.”

Abyś był szczęśliwy sam ze sobą, powinieneś cieszyć się z każdego drobiazgu!

  • Masz gdzie mieszkać, masz swoje łóżko.
  • Masz rodzinę, przyjaciół, krewnych.
  • Jakakolwiek by Twoja sytuacja nie była, postaraj się ją poprawić. Miej odwagę!
  • Za chwilkę będzie wiosna, przyroda budzi się do życia a na zewnątrz świeci słońce.
  • Żyj, jesteś na świecie, możesz go uczynić takim, jakim chcesz.

Gdzie najczęściej dochodzi do sytuacji, w których zaczynamy w siebie wątpić?

Czasami znajdziesz się w sytuacji, która porządnie Tobą wstrząśnie. Może to być rozstanie, rozwód, śmierć kogoś bliskiego, zwolnienie z pracy itp. W tych okropnych chwilach ludzie często mają wrażenie, że zawiedli, są do niczego i nikt ich nie potrzebuje. To trudne poradzić sobie z takimi uczuciami. Wówczas pomóc może tylko jedno, a to mianowicie postanowienie sobie, że dasz radę. Jakkolwiek źle byś się nie czuł, musisz sobie uświadomić swoje silne strony i zdolności. Dobrze by było zapisać sobie, czego chcesz osiągnąć i kiedy oraz dzięki czemu poczujesz się lepiej.

Kilka rad, jak myśleć też o sobie:

Zauważaj swoje ciało

Musisz mieć radość ze swojego życia. Twoje pozytywne nastawienie i pozytywne myśli potrafią poprawić jakoś życia i wywołać kolejne wibracje. 

Odpoczywaj

Postaraj się codziennie znaleźć chwilkę na odpoczynek. Zrelaksuj swój umysł i ciało.

Poświęć czas swojej rodzinie

Czy ten cały młyn naprawdę jest tego wart? Życie jest zbyt piękne na to, aby wpaść w rutynę. Postaraj się skupić na sobie i na swojej rodzinie. Dzieci dorosną, a to jak Cię postrzegają teraz, odbije się na ich sposobie postrzegania Cie w przyszłości.

Nie pozwól, aby Twoje życie było nudne

Nie bądź jak chomik w kołowrotku, ani jako mrówka, która chodzi ciągle tą samą drogą, aby zdobyła pożywienie. To oczywiste, że do pracy musisz chodzić, aby zapłacić za mieszkanie, jedzenie itd., ale musisz sobie uświadomoć, że życie masz tylko jedno. Musi być zatem jak najbardziej wartościowe i musisz je godnie przeżyć. Wydaj swoje ciężko zarobione pieniądze od czasu do czasu i na coś innego, przyjemniejszego, co sprawi Ci radość.

Nie przejmuj się zdaniem innych

Nie bój się i nie przejmuj tym, co o Tobie myślą inni. Zawsze będą Cię obserwować, zawsze będą o Tobie rozmawiać i Cię obgadywać. Uświadom sobie, że jesteś jedynym człowiekiem, który może oceniać samego siebie, za to jaki jesteś. Ludzie nie muszą Cię obserwować i obgadywać tylko dlatego, że coś im się w Tobie nie podoba, wręcz przeciwnie, może to wynikać ze zwykłej zazdrości.

Bądź sobą

Nie miej obaw być samym sobą. Kiedy przestaniesz przejmować się otoczeniem, będziesz mógł skupić się na sobie. Każdy ma dość swoich problemów. Nikt nie powinien, żyć w taki sposób, w jaki oczekują tego od niego inni. Zatem bądź sobą i czerp z życia pełnymi garściami!

Gdzie jest granica między prawdziwym egoizmem a korzystaniem z życia?

Samouwielbienie to coś innego niż ego. Samouwielbienie to uświadomienie sobie swojej wartości. Zazwyczaj kobiety popadają w samouwielbienie, a mężczyźni zaś mają zbyt wielkie ego. Mężczyźni nie popadają w samouwielbienie, ponieważ od dziecka narzuca się im, że muszą być silni, w końcu kiedyś staną się głową rodziny. Kobiety potrafią więc z łatwością odnaleźć w sobie ten obszar, odpowiedzialny za samodoskonalenie się. Dodatkowo mężczyźni nie są tak uczuciowi jak kobiety. To cudowne, kiedy możesz komuś pomóc, ale uważaj abyś się na tym nie przejechał. Pomaganie komuś swoim kosztem, jest tą największą różnicą pomiędzy egoizmem a samouwielbieniem.

Po czym poznać, że dbasz o innych, w takim samym stopniu jak o siebie?

Nikt Ci nie powie, którą drogą masz w życiu podążać, nikt Ci nie powie dokładnie, co jest w życiu dobre, a co złe. Kiedy zaczniesz pomagać, nie pozwól aby wykorzystywano Twoją dobroć, zastanów się, gdzie jest granica. Czy wciąż jest to niezbędna pomoc, czy już wykorzystywanie? Utrzymuj to w równowadze. Pamiętaj też, że dzisiaj pomagasz Ty, ale jutro sam możesz być tym, który będzie potrzebować pomocy, wówczas ktoś może wynagrodzić Ci Twoją dobroć.

Największe błędy wychowawcze, które prowadzą do spadku poczucia własnej wartości

Wszystko zaczyna się od wychowania, czyli od tego w jakiej rodzinie wyrastasz. Jeśli masz wysokie poczucie własnej wartości, będą je mieć również Twoje dzieci. One naśladują nas już od początku, choć wcale sobie tego nie musisz uświadamiać. Nie możesz im sam obniżać poczucia własnej wartości. Samouwielbienie, objawia się już we wczesnych latach dziecięcych i jest naturalną częścią ich przyszłego życia.

Szukasz partnera/ki? W takim razie spróbuj szczęścia na naszym portalu randkowymrejestracja jest całkowicie DARMOWA!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: