Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Dialog płci - czyli kobieta kontra mężczyzna

1.kwiecień 2020
Dialog płci - czyli kobieta kontra mężczyzna

Kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa. Skąd się wzięło to stwierdzenie? Czy naprawdę aż tak bardzo się od siebie różnimy? Przekonajmy się!

Myśliwy versus skrzypaczka

Mówi się, że każdy mężczyzna ma w głowie szufladki - każdą na coś innego, dlatego kiedy pracuje, to pracuje, kiedy relaksuje, to relaksuje i nic więcej dla niego w danej chwili nie istnieje. Natomiast kobieta potrafi mieszać wszystko z wszystkim: w pracy myśli o tym, co robi jej dziecko, a podczas seksu zastanawia się, co jeszcze powinna kupić w sklepie. Współczesne technologie zmusiły jednak nas  wszystkich do robienia wielu rzeczy jednocześnie. Ludzie obojga płci non stop korzystają z telefonów, internetu i co chwila przełączają się z jednego kanału na drugi. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej jednak odnajdują się... mężczyźni! Jak to możliwe? Aby znaleźć odpowiedź zastanów się przez chwilę nad jedną prostą kwestią, mianowicie: dlaczego większość pianistów jest płci męskiej? Ponieważ lewa i prawa ręka muszą grać niezleżnie - i w tym Panowie zdecydowanie wiodą prym. Możliwe, że ma to podstawy ewolucyjne - kiedyś, aby upolować zwierzynę trzeba było dawać sobie sygnały. Z tego samego powodu mężczyźni mają też lepszą orientację przestrzenną. A teraz spróbuj odpowiedzieć na kolejne pytanie: dlaczego w orkiestrach jest tak dużo skrzypaczek? Ponieważ to z kolei wymaga znakomitej koordynacji obu rąk, a w tym są zdecydowanie lepsze kobiety. Żeńskie półkule mózgowe lepiej ze sobą współpracują, dzięki rozwiniętemu spoiwu wielkiemu.  

Jak to jest z tym myśleniem o niczym?

W społeczeństwie utrwalił się pewnien stereotyp, mianowicie, że mężczyźni jako jedyni potrafią się całkowicie wyłączyć i nie mysleć o niczym. Wiemy jednak, że kobiety również potrafią bujać w obłokach. Myślenie o niczym natomiast to nie jest tak łatwe zadanie, nawet dla Panów. Przypomnij sobie, ile razy starałeś/łaś się medytować, z założeniem, że jedyne o czym będziesz myśleć to "jeden" przy wdechu i "dwa" przy wydechu. Udało się? Najprawdopodobniej nie, prędzej, czy później w głowie każdego człowieka zaczną pojawiać się różne myśli. To ślęczenie przed telewizorem jak zombie, polega raczej na wyłączeniu procesów skojarzeniowych


 Ciekawostka

Badania dowodzą, że myślenie zużywa aż 20% całej energii organizmu! Dodatkowo analizując trudne zagadnienia, lub podejmując jakąś decyzję ludzki organizm zużywa dużo glukozy i tlenu, co właśnie jest przyczyną tego, że odczuwamy potrzebę zrobienia sobie przerwy .


Kto więcej myśli o seksie?

Oczywiście mężczyzna, ale dlaczego? Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że mężczyźni od okresu dojrzewania bardzo często myślą o zbliżeniu intymnym, ponieważ w ich ciele buzuje testosteron. Kiedy ten hormon został wstrzyknięty kobietom, potwierdzono, że odczuwały ciągłe podniecenie seksualne. Zatem Drogie Panie, nie obwiniajcie swoich partnerów za to, że czasem odpłyną myślami w krainę fantazji seksualnych, taka jest już ich męska natura.

Gdzie tu logika?

Mówi się, że kobiety mają problemy z logicznym myśleniem, co jest powodem wielu sporów nie tylko w związkach. Jak to jest naprawdę? Winę za taki pogląd ponosi kobieca gospodarka hormonalna, która wywołuje whania w sposobie postrzegania świata. Różnice pomiędzy organizmem kobiety, a mężczyzny są widoczne nie tylko gołym okiem, ale również ukryte w naszych wnętrzach. Psycholodzy tą przysłowiową "kobiecą logikę" tłumaczą wspomnianą już wcześniej integracją obu półkul. Ceną za lepszą współpracę pomiędzy półkulami jest ich mniejsza specjalizacja. Za logiczne myślenie odpowiedzialna jest przede wszystkim lewa półkula, która zdecydowanie lepiej funkcjonuje u mężczyzn, którzy za to nie mogą pochwalić się tak dobrą koleracją jak panie. 

Kobieca intuicja

Znane, lecz dość błędnie rozumiane pojęcie. Tak naprawdę opisuje pewne reakcje, które nasz mózg wywołuje na podstawie wcześniejszych doświadczeń. 

Przeprowadzono badania, mające na celu sprawdzenie, kiedy lepiej jest się kierować intuicją, a kiedy logiką. Okazuje się, że w prostych sytuacjach lepsza jest logika - ponieważ możemy spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Kiedy stuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, np. przy wyborze partnera życiowego zdecydowanie lepiej sprawdzi się intuicja.

Czego tak naprawdę chcemy?

Szukając partnera lepiej jest kierować się tym, co dyktuje nam serce, nie rozum. Era aranżowanych małżeństw (dyktowanych logicznymi pobudkami) jest już dawno za nami, kiedy więc intuicja, która w tym przypadku reprezentuje serce, podpowiada ci, że powinieneś spróbować - nie wahaj. Być może będzie to właśnie ta twoja wyśniona druga połóweczka.

Starasz się znaleźć miłość, ale jesteś wstydliwy/a? Spróbuj poznać kogoś przez internet! Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowymwypełnij ankietę i sprawdź swoje najlepsze dopasowania!

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: