Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czym jest micro zdrada i jak ją rozpoznać?

15.czerwiec 2020
Czym jest micro zdrada i jak ją rozpoznać?

Na pewno nigdy o tym nie słyszałeś. Przeczytaj więc, co to oznacza, czym się to objawia i jeśli Twój partner nie jest jednym z tych, którzy „praktykują” micro zdradę.

Micro zdradę możemy dosłownie nazwać zdradą. Nikt nikogo nie zdradza w senie seksualnym, nie dochodzi do intymnego zbliżenia. Stąd określenie „micro” – jest to tylko taka mała zdrada... Ale i to może partnera porządnie wyprowadzić z równowagi.

To, że micro zdrada nie jest tym samym co prawdziwa zdrada, nie świadczy o tym, że jest w porządku. Nie jest. Patrner, który jest mirco zdradzany, powinien poprosić swojego partnera, aby z tym przestał, ponieważ to rani jego uczucia, zmusza go do zazdrości i obniża pewność siebie, wydaje się mu bowiem, że nie jest dla partnera wystarczająco dobry.

Jak rozpoznać, że Twój parner dopuszcza się micro zdrady? Wszelkie oznaki wypisaliśmy poniżej, lecz ogólnie rzecz umując osoba, która to robi, jest pewnego rodzaju cudzołożnikiem. Człowiekiem, któremu sparawia radość zazdrość partnera, bez względu na to jak często by go później za nią skarcił. To taka osoba, której nie polubią Twoi przyjaciele i będą Ci ją odradzać.

Problem, który pojawia się, kiedy partner chce swojego „małego cudzołożnika” zmienić jest taki, że zostanie uznany za zazdrośnika. A sprawa sama się nie rozwiąże. Jednakże nic co dotyczy związku, nie jest łatwią kwestią.

Jak to rozpoznać?

Jak takiego człowieka zidentyfikować? Oto kilka przykładów, które świadczą o tym, że masz do czynienia z micro zdradą:

  1. Flirtuje z płcią przeciwną w Twojej obecności i twierdzi, że jest to silniejsze od niego.
  2. Robi „zabawne” uwagi o tym, że chciałby się zabawić z Twoimi przyjaciółmi. 
  3. Bagatelizuje wasz związek przed innymi, mówiąc, że „to narazie nic poważnego” podczas gdy, jesteście ze sobą już jakiś czas.
  4. Pisze z płcią przeciwną, tak jak z Tobą na początku związku.
  5. Ma przyjaciela płci przeciwnej, któremu nie boi się usiąć na kolanach, lub dotykać go, choć jasno dałeś do zrozumienia, że Ci się to nie podoba. 
  6. Ślini się do zdjęć płci przeciwnej na Facebooku, a przyłapany twierdzi, że „przecież ja go/jej wcale nie znam”.
  7. Poświęca Ci tyle samo czasu, co swoim znajomym, lub mniej.
  8. Flirtuje z Twoimi przyjaciółmi, przez co Ty czujesz się niezręcznie.
  9. Wciąż powtarza, że chciałby spróbować trójkącika, chociaż wie, że Ty na to nie masz najmniejszej ochoty.

 

Powody zdrady

Jeżeli Twój partner spełnia którykolwiek z tych podpunktów, albo co gorsza – wszystkie, powinieneś swoie uśwadomić, że nie jest to zachowanie niewiniątka. Wręcz przeciwnie, wymaga to Twojej interwencji. Powodów, dla których ludzie zachowują się w ten sposób może być wiele. W każdym razie taki człowiek lubi próbować nowych rzeczy, eksperymentować, cieszy go, kiedy znajduje się w centrum uwagi. Takie zachowanie wywołuje napięcia w związku, których źródłem jest rosnące w Tobie uczucie zazdrości. Jednocześnie takie osoby chcą mieć kogoś, do kogo będą mogły „wrócić” aż zacznie się z nudzić z innymi.

Rozwiązanie

Jeśli masz pewność, że Twój partner dopuszcza się micro zdrady, musisz jasno ustalić z nim pewne granice, co jest w porządku, a co Ci przeszkadza. Usiądź i szczerze z nim/nią porozmawiaj. Nie ważne, że będzie Cię uważał/a (on/ona albo jego/jej przyjaciele) za zazdrośnika. Jeżeli nie będzie w stanie uszanować Twojej prośby, nie ma sensu tkwić w takim związku. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale tak będzie dla Ciebie lepiej, przecież chcesz mieć harmonijny, długotrwały związek. Taki człowiek nie zmieni się ot tak, nie za bardzo nadają się do związku.

My jednak mamy nadzieję, że nie musisz się przejmować takimi sprawami i z partnerem/ką szanujecie się nawzajem. Jeśli jesteś samotny/a, lub planujesz radykalne zmiany w swoim życiu, nie wahaj, zarejestruj się na portalu randkowym i znajdź swoją drugą połówkę.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: