Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy wakacyjna miłość ma szanse przetrwać?

11.lipiec 2019
Czy wakacyjna miłość ma szanse przetrwać?

Lato to czas wakacyjnych miłości, romansów i zauroczeń. Dopóki jesteście razem wszystko jest cudownie, ale co kiedy urlop dobiegnie końca i trzeba będzie wrócić do rzeczywistości? Jak wytrzymać w związku na odległość?

Coś takiego jak rzadsze spotkania partnerów może porządnie namieszać w związku. Wakacje dobiegną końca i nagle będzie problemem ze znalezieniem czasu dla siebie. Jeden do drugiego będzie się musiało dostosować. Najtrudniejszy będzie początek, ale kiedy uda wam się przebrnąć przez wszystkie przeciwności, będziecie mieli szansę stworzenia naprawdę silnego związku. Jeżeli oboje będziecie tego chcieli, wasz wakacyjny związek naprawdę ma szanse przetrwać.  Jeśli jednak, dla któregoś z was odległość okaże się problemem, to nie ma sensu „ciągnąć” tego dalej, lepiej będzie od razu uznać to za letni flirt i rozejrzeć się za kimś w swojej okolicy. Gdyby wam, na przykład po miesiącu, wciąż siebie brakowało, możecie przecież spróbować jeszcze raz.

Rozmawiajcie o dzielącej was odległości

Dobrze jest odpowiednio wcześnie zacząć tego typu rozmowy. Będzie was przecież dzielić odległość. Na samym początku wyjaśnijcie sobie, czego każde z was oczekuje po tym związku.

Różnica czasu

Jeżeli zakochasz się w kimś, kto mieszka po drugiej stronie naszej planety, pojawi się również kwestia różnicy czasu. Kiedy będziecie chcieli do siebie zadzwonić, będziecie musieli liczyć się z tym, że na drugiej stronie może być nawet o 6 godzin więcej/mniej. Jednakże jak się mówi- miłość góry przenosi, więc jeśli naprawdę będziecie się kochać, różnica czasu nie będzie dla was przeszkodą.

Pokonaj zazdrość

Jesteś zazdrośnikiem/zazdrośnicą? Czeka Cie zatem ciężki kawałek chleba, najprawdopodobniej Twoja letnia miłość nie przerodzi się w związek, który będzie trwać w nieskończoność. W związku na odległość, nie ma miejsca na zazdrość. Musicie sobie ufać.

Pracuj

Tęsknisz, a swojego ukochanego zobaczysz dopiero za tydzień/dwa tygodnie/miesiąc? Zajmij swoje myśli czymś innym, pracuj, albo znajdź sobie jakieś hobby, abyś nie musiał/a o nim/niej ciągle myśleć.

Komunikacja

Rozmawiajcie ze sobą codziennie. A przynajmniej próbujcie. Ważne, abyście dzielili się ze sobą swoimi uczuciamiprzeżyciami, przemyśleniami. Jak się spotkacie będziecie mieli więcej tematów do rozmowy. Wypróbuj wszystkie sposoby, w dzisiejszych czasach technologia oferuje niezliczoną ilość możliwości kontaktu. Prym wiedzie zdecydowanie internet, który potrafi znacząco ułatwić komunikację pomiędzy partnerami, którzy są oddzieleni od siebie nawet to tysiące kilometrów.

Bądź kreatywny

Zaskakujcie się nawzajem. Czasem wyślij SMSa z uśmieszkiem. Nie zanudzaj tego drugiego ciągłymi pytaniami typu: Jak się masz? Co robisz?. Zastanów się co go/ją może ucieszyć, a co sprawiłoby radość również Tobie.

Korzystaj z życia

Miej swój świat, swoje życie. Partner/partnerka jest oczywiście nieodłączną częścią życia, ale nie całym twoim życiem. Wykorzystuj wolny czas na coś co lubisz. Nie możesz zmarnować połowy swojego życia myślami o tym, że nie jesteście razem. Letnia miłość jest piękna, ale nie zawsze na całe życie. Nie siedź więc w domu, wyjdź między ludzi. Jest lato, wykorzystaj je, ale zarazem staraj się, aby twoja letnia miłość przetrwała próbę czasu.

Bądź szczery

Bądź szczery/a, nie tylko wobec samego/samej siebie, ale również wobec partnera/ki. Jeżeli wam się nie układa, to niestety nie ma sensu tego przeciągać.

Lato to idealny czas na poznawanie się. Ludzie nie siedzą w domu, chodzą na basen, ogódek, boisko, czy po prostu do baru... zależy tylko od Ciebie, dokąd się wybierzesz na spotkanie oko w oko z miłością. Oczywiście możesz też kogoś poznać nad morzem, ale tutaj istnieje wielkie ryzyko, że Twój wybranek/wybranka będzie obcokrajowcem i już nigdy więcej go/jej nie zobaczysz. Naprawdę bardzo rzadko, taka miłość przetrwa próbę czasu i przerodzi się w stały związek. Jeśli zdecydujesz się ten związek kontynuować i budować go, będzie Cie to kosztować wiele sił, tolerancji, kreatywności i co jasne, również pieniędzy. Jednakże jeżeli uda wam się pokonać pierwsze koplikacje, jest tylko kwestią czasu, kiedy zaczniecie się częściej odwiedzać, a w końcu zamieszkacie razem.

Nie poznałeś/łaś jeszcze swojej letniej miłośći? Zarejestruj się na portalu randkowym i umów na pierwsze spotkanie!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: