Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy to aby chemia? Czyli 6 faktów o algorytmach miłości

14.lipiec 2020
Czy to aby chemia? Czyli 6 faktów o algorytmach miłości

Zastanawiałeś/łaś się kiedyś, co sprawia, że się w kimś zakochujemy? Myślisz, że Twoje imię może mieć jakiś wpływ na intensywność i stałość uczuć? Chemia miłości zdradza nam bardzo ciekawe fakty...

Oglądałeś/łaś może trzecią część przygód Bridget Jones, gdzie jeden z głównych bohaterów prowadził portal randkowy, na którym dopasowanie partnerów przebiegało za pomocą specjalnego algorytmu? Być może podczas oglądania filmu, albo teraz, kiedy czytasz ten artykuł wydaje ci się, że to głupota. Tak naprawdę jednak badania naukowe dowodzą, że algorytmy miłości istnieją i pozwalają na znalezienie partnera/ki dużo szybciej niż ciągle swatająca cię z kimś ciotka Klara, czy wiecznie martwiący się o twój los przyjaciele.

Chirurg czy rolnik?

Wszędzie wpajają nam, że nawiększe powodzenie mają chirurdzy. Dlaczego? Z powodu pieniędzy? Trudności zawodu? Ciężko teraz spekulować. Jedno jest wszak pewne – to nie doktorzy mają najszczęśliwsze związki. Badania opublikowane w Journal of Police and Criminal Psychology dowodzą, że zawód partnera/ki wskazuje na ewentualny potencjał związku. Kto zatem tworzy te najstabilniejsze relacje? Inżynierowie rolnictwa, z zaledwie 2% odsetkiem rozwodów, optomeryści – 4%, podiatrzy (6,8%) i dentyści (7,75%). Statystycznie najwięcej, bo aż 40% rozstań przypada na tancerzy, choreografów i barmanów. Drogie Panie, już zatem wiecie, pod którymi uczelniami/ poradniami wyczekiwać najwierniejszego męża.

Zdaniem ekspertów

Pierwsze wrażenie: bez dwóch zdań, jest chyba jednym z najważniejszych elementów poznania. Naukowcy z Princeton University w USA odkryli, że kluczowych jest pierwszych 10 sekund!

Wegług ekspertów: Kiedy druga osoba wyda nam się atrakcyjna, automatycznie uznajemy ją za mądrzejszą, zabawniejszą i milszą od pozostałych w jej otoczeniu. Nazywamy to tzw. efektem aureoli.

Algorytm: Randkowanie online to w dzisiejszych czasach nic dziwnego. Portale randkowe prześcigają się w różnego rodzaju algorytmach miłości. Dopasowane osoby powinny zatem być kompatybilne według wzoru matematycznego.

Wypróbuj naszą naukową ankietę randkową i przekonaj się sam/a, na czym polega idealne dopasowanie!

Według ekspertów: Na podstawie podobnych zainteresowań i wartości łączymy się w pary nie tylko w wirtualnym, ale również w realnym świecie. Algorytmy miłosne działają zatem na tej samej zasadzie, co spotkania i rozmowy w prawdziwym życiu.

Efekt cheerleaderki: Masz już założony profil na portalu randkowym i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego zdjęcia? Najlepsze będzie to, na którym będziesz w towarzystwie przyjaciół, rodziny lub znajomych. Okazuje się, że atrakcyjność kobiety wzrasta nawet o 5,5%, kiedy prezentuje się w grupie.

Według ekspertów: Ludzie to istoty społeczne, które potrzebują kontaktu z innymi. Dlatego też zależy nam na tym, abyśmy nie tylko my sami byli lubiani, ale także osoby, które kochamy.

Czy imię może mieć wpływ na związek?

Naukowcy z Queen Mary University w Anglii podczas swoich badań doszli do zaskakujących wniosków, mianowicie – imię może wpłynąć na tempo odnalezienia miłości online. Osoby, których imię zaczyna się na literę z pierwszej części alfabetu, mają większe szanse na szybsze znalezienie prawdziwej miłości, niż ci z drugiej połowy.

Czy wiesz, że...?

Podobno ludzki umysł reaguje na emoji :) tak, jakby widział przed sobą prawdziwą, ludzką twarz. Badania udowodniły, że uśmiechnięte buźki w wiadomościach sprawiają, że lubimy nadawcę bardziej i z góry zakładamy, że on również darzy nas sympatią.

Szukasz miłości na portalu randkowym? Zatem dobrze trafiłeś/łaś! Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu i poznaj wszystkie jego możliwości, włącznie z ankietą randkową i fotorandką! Teraz możesz również wyrażać więcej emocji, dzięki nowym emotikonom!

Życzymy szczęścia w miłości!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: