Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy pies może nas przygotować na dziecko?

14.wrzesień 2015
Czy pies może nas przygotować na dziecko?

Kiedyś wiele się o tym mówiło, temat ten jest jednak wciąż aktualny. Myślicie, że puchaty czworonożny przyjaciel może was przygotować do narodzin i wychowywania niemowlaka?

Nauczycie się odpowiedzialności

Wspominaliśmy o tym już wyżej. Nie możecie już robić wszystkiego co zapragniecie, jak to było wcześniej, ponieważ od teraz czekają na was w domu piękne oczka, które rozświecą się jak tylko będziecie mu przygotowywać jedzonko. Co więcej – szczeniaki jedzą aż 5 do 6 razy dziennie, zatem potrzebne jest odpowiednie zaplanowanie dnia, o częstych spacerach (aby uniknąć posiusianej podłogi) chyba wspominać nie musimy. Bierzecie też odpowiedzialność za wszystkie jego przewinienia, tak samo jak w przypadku dziecka. Jest bardzo możliwe, że będąc nieodpowiedzialnym „panem/panią” będziecie również nieodpowiedzialnym rodzicem.

Przygotujcie się na zabrudzone pieluszki

Po naszych ulubieńcach mamy obowiązek zbierać i ich ekskrementy. Niektórzy tego skutecznie unikają, ale nie jest to odpowiednie zachowanie. Powinniśmy to przekonać, schylić się (czasem również wstrzymać oddech) i je usunąć. Na początku może się nam to wydawać niesmaczne i będziemy chcieli aby nasz ulubieniec przestał się załatwiać. Z czasem jednak przyzwyczaimy się do tego na tyle, że zabrudzone dziecięce pieluszki nie będą dla nas żadnym problemem.

Potrzebuje waszej uwagi oraz miejsca

Skończą się spokojne wieczory przed telewizorem. Psy (głównie szczenięta) wymagają od was uwagi, nawet w tych najmniej odpowiednich chwilach. Macie ochotę na chwilę relaksu? Gwarantujemy wam, że nie macie na to szansy. Psy i dzieci jakby czuły kiedy chcecie odpocząć i dokładnie wtedy zaczną najbardziej rozrabiać. Oprócz tego zanim zdążycie wygodnie ułożyć się na kanapie, znajdzie się na niej ktoś jeszcze. To samo w łóżku. Położy się tam i nie będzie chciał odejść. Od teraz to również jego miejsce- obojętne czy mowa o psu czy dziecku. 

rodzice

Wychowanie to podstawa

Dokładnie tak jest, dotyczy to zarówno dzieci jak i psów. Jeśli nie dacie rady wychować psa, jak chcecie poradzić sobie z dzieckiem? Nie będziecie mu co prawda kłaść do głowy komend „siad, leżeć i zostań” (chociaż w pewnym sensie również), ale musimy go nauczyć gdzie robić kupkę, siusiać, po prostu nauczyć nas słuchać. Nie jest to proste u psa, a tym bardziej u dziecka. Jeżeli jednak nauczą się tego oboje, będziecie mieli dobrze wychowaną rodzinę.

Rywalizacja partnerów

I wreszcie – kupno psa pomoże wam przekonać się, jak Ty i Twój partner/partnerka jesteście w stanie opiekować się żywym stworzeniem, które jest od was zależne. Już pierwszego dnia będziecie przekonasz się, jak Twój partner zachowuje się w stosunku do zwierzątka, czy go rozpieszcza czy ignoruje, pilnuje aby miał co jeść czy jest mu to obojętne, czy po nim sprząta i go wychowuje jak należy. Łatwo z tego wywnioskować jak będzie traktować wasze dziecko oraz czy będzie pomocny. W niczym nie pomoże słodkie „niuniuniu” kiedy konieczna będzie pomoc po wyczerpującym dniu opieki nad dzieckiem. Niektórzy twierdzą, że nie da się porównywać psa z dzieckiem – są to ludzie, którzy mają bardzo małe pojęcie o zwierzętach. 

Pytanie drugie: Czy kupno psa zanim pojawi się dziecko jest zbyteczne lub wręcz niestosowne?

Psa już macie, wszystko idzie jak po maśle i wiecie, że chciałoby to już abyście zrobili kolejny krok. Tym razem troszeczkę większy. Zaczynacie planować dziecko. Mogą pojawić się pewne komplikacje…

Finanse

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są finanse (przecież nie ma nic za darmo). Wielu ludzi ma problem z utrzymaniem siebie i dziecka (czy też siebie i psa) a wy będziecie jeszcze mieli dodatkowe wydatki na psa. Wszystkiego wam wystarczało tak „akurat”? Będziecie musieli z czegoś zrezygnować i zacząć oszczędzać. Na psu? Jeśli będziecie swego pieska kochać, będziecie mu nadal kupować drogą ale dobrej jakości karmę (jeżeli oczywiście do tej pory to robiliście). Na dziecku? Większość rodziców (głownie matek) nie jest w stanie tego zrobić, przecież to wasze dziecko! Na co się zdecydujecie? Na to pytanie powinniście sobie odpowiedzieć jeszcze zanim kupicie pieska. 

[Lil]

Źródła:

http://www.buzzfeed.com/mikespohr/ways-having-a-dog-will-prepare-you-for-kids

Udostępnij ten artykuł na: