Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy nadwaga w związku ma znaczenie?

6.maj 2020
Czy nadwaga w związku ma znaczenie?

Czy naprawdę kilka dodatkowych kilogramów ma aż tak wielkie znaczenie? Czy partner lub partnerka staje się wówczas dla ciebie mniej atrakcyjny/a?

Jaki wpływ na związek może mieć nadwaga?

Zazdrość

Kiedy jeden z partnerów jest trochę tęższy, ten drugi nie musi się obawiać, albowiem mało kto wybierze tęższego partnera i nie będzie się za niego wstydzić. Ten tęższy wręcz przeciwnie, będzie musiał walczyć ze swoimi uczuciami, z pewnością będzie zazdrosny o każdą osobę, z którą jego partner zamieni choćby kilka słów.

Zaufanie

Jeżeli jeden z partnerów straci poczucie własnej wartości z powodu swojej wagi, zaufanie w związku spada. Skutkuje to między innymi zmniejszonym zainteresowaniem wspólnymi wyjściami.

Respekt

Jeśli Twój partner przybierze na wadze być może dojdzie do utraty respektu pomiędzy wami. Możliwe przecież, że zaczniecie sobie nawzajem zarzucać lenistwo, nieatrakcyjność, brak zainteresowania czy nieudolność.

Zdrowie

Otyłość może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nadwaga może doprowadzić do udaru, chorób serca i cukrzycy. Przejadanie się, niezdrowy styl życia, wszystko to może skutkować zdrowotnymi komplikacjami, które naprawdę nie są tego warte.

Jak przetrwać w związku z nadwagą?

Bądź szczery i podziel się z partnerem swoimi uczuciami. Nie bój się mówić otwarcie o tym, co czujesz. Jak już nie raz wspominaliśmy, komunikacja w związku jest najważniejsza, zatem powiedz partnerowi co chciałbyś poprawić. Zastanówcie się wspólnie nad przyczynami takiego stanu rzeczy i rozwiązaniem powstałego problemu.

Najważniejsze jest wsparcie partnera

Nie powinieneś ciągle go krytykować, partner musi czuć, że go wspierasz. Musisz uzbroić się w cierpliwość, nie będzie to łatwa walka, ale wspólnie na pewno sobie z tym poradzicie. Jeżeli Twój partner jest na diecie, postaraj się nie jeść w jego obecności żadnych smakołyków. Pamiętaj, że robi to też dla Ciebie.

Porozmawiaj ze specjalistą

Nie bój się zwrócić o pomoc do specjalisty. Nie musisz się za to wstydzić. Specjalista pomoże Ci ułożyć jadłospis, dzięki któremu zaczniesz nowy, zdrowy tryb życia.

Związek nie jest uzależniony od wagi partnerów, ale od tego, co czują i jak potrafią się dogadywać. Ważne, abyście byli ze sobą szczęśliwi, niezależnie od tego, jak wyglądacie. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku, nie chcesz chyba, aby osoba, którą kochasz cierpiała fizycznie, lub psychicznie z powodu swojego wyglądu. Z każdą trudnością z łatwością poradzicie sobie współpracując ze sobą. Jeśli zdecyujecie się na skorzystanie z pomocy specjalisty, z pewnością znajdziesz jakiegoś chociażby w LublinieOlsztynieBiałymstoku, czy Krakowie.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: