Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czy można rozstać się z klasą?

19.styczeń 2020
Czy można rozstać się z klasą?

Istnieje coś takiego? Czy można rozstać się bez wyrzutów, scen i oszczerstw? Jak pożegnać się, tak aby to nie bolało? O tym, jak opanować szargające nami emocje dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Każde rozstanie jest bardzo skomplikowane. Ktoś się zastanawia nad tym, co zrobić, aby przebiegło bez scen, podczas gdy ktoś inny nie myśli o tym wcale. Nie istnieje żadna instrukcja wyjaśniająca jak powinno się rozejść. Z pewnością jednak istnieje kilka zasad mówiących o rozstaniu z klasą.

Decyzja

Przede wszystkim musisz się zastanowić nad tym, czy naprawdę tego chcesz, czy nie jest to tylko chwilowe zaślepienie. Po kłótni często wydaje nam się, że chcemy się rozstać, na drugi dzień jednak zmieniamy zdanie. Jeśli planujesz rozstać się ze swoją drugą połówką, musisz być naprawdę pewny, że tego chcesz i że nic nie jest w stanie Cie przekonać do zmiany zdania.

Miejsce

Jeżeli jesteś zdecydowany i naprawdę chcesz się rozstać, wybierz do tego celu neutralne miejsce. Kiedy będziecie otoczeni ludźmi, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że Twój partner/partnerka będzie histeryzować i robić sceny. Wielką zaletą neutralnego miejsca jest to, że możesz kiedykolwiek odejść. Jeśli do rozstania dojdzie w domu, ciężko będzie zakończyć rozmowę ot tak.

Honorowość

Jeśli chcesz się rozstać, bądź fair, nie staraj się zbytecznie lawirować. Unikaj rozstania wysyłając SMS, lub e-mail. Milczenie również nie jest rozwiązaniem. Zachowaj się fair i powiedz temu drugiemu co Ci leży na sercu, nie dawaj mu złudnej nadziei, musisz być szczery.

Oszczerstwa

Powtarzaj sobie, że musisz traktować swojego partnera/kę z szacunkiem. Obojętne, czy byliście ze sobą miesiące, czy lata, przeżyliście ze sobą dość wspólnych chwil, na to aby rozstać się na poziomie. Nigdy nikogo nie obrażaj, musisz zachować klasę.

Powód

To normalne, że winę za rozstanie zawsze stara się zrzucić na tego drugiego, ale tak naprawdę winę ponosicie oboje. Jak się mówi – Akcja wywołuje reakcję. Czyli nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli nie będziesz okazywać uczuć swojemu partnerowi, czy partnerce, zacznie szukać miłości w ramionach kogoś innego.

Bez wyrzutów

Nie miej wyrzutów, nie kłóć się. Najlepiej wziąć winę na siebie i nie debatować nad tym, co kto zrobił źle. Przeszłość pozostanie przeszłością, Ty zdecydowałeś się zakończyć ten związek, dlatego nie ma sensu szukanie winnego. I tak go nie znajdziecie, a kłótnią jedynie pogorszycie sytuację.

Milczenie

Jeżeli powodem rozstania jest nowy związek, przemilcz to. W żadnym przypadku nie wspominaj o tym, że już kogoś masz. Zranisz tym partnera/partnerkę z którym się rozstajesz, istnieje również możliwość, że będzie chciał/ła zrobić Ci z życia piekło. Jeśli macie dzieci, partner/partnerka może wykorzystać Twój nowy związek przeciwko Tobie i starać się odebrać Ci prawo do opieki nad nimi.

honorowe rozstanie

Emocje

Z końcem każdego związku przychodzą wielkie emocje. Nie oczekuj, że ze swoim już prawie że byłym porozmawiasz o wszystkim na spokojnie. Oboje będziecie potrzebowali złapać oddech. Musicie na to spojrzeć na to świeżym okiem.

Przyjaźń

Jeśli istnieje taka możliwość, postarajcie się rozstać w przyjaźni. Szkoda by było po tylu wspólnie spędzonych ze sobą miesiącach, czy latach całkowicie zerwać ze sobą kontakt. Byłoby dziwne, spotkać się na ulicy i udawać, że się nie znacie. Rozstania są nieodłączną częścią związków międzyludzkich, nie możesz ciągle stać w miejscu, być może po tym związku przyjdzie ten, który przetwa.

Jak poradzić sobie z rozstaniem

To normalne, że masz mieszane uczucia. Zmęczenie, zdenerwowanie, stres i wrażenie bycia wykorzystanym są po rozstaniu całkiem naturalne. Z pewnością pojawią się też obawy dotyczące przyszłości. Jednakże wiedz, że wszystko to z czasem zniknie.

Zrób sobie przerwę

Z pewnością będziesz potrzebować czas, zatem go sobie daj. Jest to ważne, aby zrozumieć, co dokładnie między wami zaszło.

Rozmawiaj z innymi

Porozmawiaj o swoich obawach z przyjaciółmi lub rodziną. Dobrze jest mieć w trudnych chwilach kogoś, kto Cie wysłucha i zrozumie. Będziesz potrzebować wsparcia swych bliskich. Nie bój się komuś zwierzyć.

Twoje uczucia

Nie walcz ze swoimi uczuciami. Każdy ma swoje wzloty i upadki. Wsparcie bliskich osób jest niezbędne do uzdrowienia się po rozstaniu lub rozwodzie.

Nie siedź w domu

Tym, że będziesz płakać do poduszki niczego nie zmienisz i nic nie zyskasz. Wyjdź między ludzi, nie bój się nowych znajomości. Możesz poznać tego idealnego partnera/partnerkę. Jeśli jesteś wstydliwy/a możesz wypróbować portale społecznościowe lub randkowe. Ne jesteś jedną osobą, która przeżyła rozstanie.

Abyś mógł zaakceptować zaistniałą sytuację (rozstanie/rozwód) i zrobić krok do przodu musisz zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Odkryć swoją rolę w związku i swój udział w jego zakończeniu. Ucz się na błędach, aby uniknąć ich powielania. Kryzys postaraj się zamienić na okazję do rozwoju osobistego. To, że teraz czujesz pustkę w środku, nie oznacza, że tak już zostanie. Zakończony związek potraktuj jako kolejne, ważne doświadczenie życiowe, które pomoże Ci stać się kimś lepszym.

Szukasz nowego partnera? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym ZA DARMO i poznaj kogoś już dziś!

[iv]

Udostępnij ten artykuł na: