Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czerp siłę z przyrody!

30.czerwiec 2016
Czerp siłę z przyrody!

Mamy początek lata, wakacji, a Ty nadal czujesz się zmęczony i bez energii? A czy próbowałeś już na przykład spaceru po lesie?

Brzmi to trochę jak reklama jakiegoś leczniczego produktu, z tą różnicą, że to naprawdę działa. Pieniądze zostaw w domu, las i przyrodę masz za darmo.

W dzisiejszych czasach ludzie ciągle za czymś gonią, muszą zarabiać pieniądze, aby zapłacić czynsz, jedzenie i postarać się o dzieci. Reszte pieniędzy można przeznaczyć na tygodniowe "wakacje" w Chorwacji. Z tego powodu każdy z nas jedzie do pracy minimum pół godziny, wytrzymuje groźby i wymagania szefa, po czym wraca do domu zestresowany, ponieważ wie, że jutro czeka go znów to samo. Wieczorem bierzemy leki uspokajające lub na sen i kładziemy się do łóżka z myślą, czy to w ogóle możemy nazwać życiem.

STOP

Rano wstawaj do pracy wcześniej, rób wszystko bez pośpiechu.  O ile to możliwe, idź do pracy pieszo, wsłuchaj się w śpiew ptaków i zastanów się, czemu dotąd tego nie robiłeś. Przyjdź do pracy uśmiechnięty, w dobrym humorze. Jeśli ktoś hałasuje, obroń się niewidzialną tarczą wewnętrznego spokoju, która nie dopuści do Ciebie hałasów. Podczas przerwy na obiad, skup się tylko na swoim jedzeniu. Do domu wracaj w dobrym nastroju, podziwiaj przyrodę wokół siebie, w końcu wszystko już zakwitło, pojawiły się też owoce. Gdzie nie spojrzeć widzimy tętniące życie! Idź do lasu, poczuj wspaniałe, świeże powietrze. Weź głęboki oddech. Poczuj się jak w domu. Obserwuj uważnie wszystko dookoła. Tu wiewiórka, tam kolorowy ptak. Usłysz ich pieśń i wiatr, który gra z liśćmi na drzewach.

czerp siłę z przyrody

Poczujesz w sobie mnóstwo energii i zarazisz nią również ludzi w swoim otoczeniu. Podejdź do drzewa (wybierz dąb, bądź sosnę bez pęknięć) i poproś go o część jego energii. Następnie obejmij go na przynajmniej trzy minuty i poczuj przypływ nowej energii. Podziękuj drzewu. Przejdź się po lesie w poszukiwaniu dalszych drzew. Weź kolejny głęboki oddech, zwracając uwagę na czystość powietrza w lesie, oczyść swoje myśli. Lasy są doceniane ze względu na swoje piękno i czystość, ale także ze względu na panującą w nim ciszę. Brak aut, głośnych dźwięków miasta.

Jeśli chcesz możesz się położyć na ziemi i razem z przyrodą spokojnie zasnąć. Poczujesz jak Twoje ciało uwalnia się od stresu i jak zyskuje nową, wewnętrzną energię, która nas „wypełnia” coraz bardziej na każdym kroku. Gdy przychodzisz do domu, czujesz się spokojny i wyciszony, już wiesz że leki na spanie i na nerwy nie są Ci potrzebne.

Będąc w lesie czujesz radość i spokój, której nie odczujesz będąc zamkniętym w domu. Jeśli masz dzieci, nie trzymaj ich w domu przed komputerem, weź je ze sobą do lasu, to najlepszy odpoczynek, a jak już na początku wspomnieliśmy, jest on darmowy, więc warto z tego korzystać.

Powstaliśmy dzięki przyrodzie, dlatego powinniśmy żyć z nią w zgodzie i odwiedzać ją jak najczęściej.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: