Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czego pragniemy od życia?

1.wrzesień 2020
Czego pragniemy od życia?

Często wydaje ci się, że wszystko co robisz - robisz z własnej nieprzymuszonej woli. Tak naprawdę wcale tak nie jest. Jeżeli osiągniesz upragniony cel, a uczucie szczęścia będzie mniejsze niż sądziłeś, będzie to dla ciebie sygnałem, że czegoś ci w życiu brakuje.

Każdy może nagle dojść do wniosku, że nie jest zadowolony z życia, które prowadzi. Wiesz jak sobie z tym poradzić? Warto podążać znanymi ścieżkami, czy należy jednak spróbować wprowadzić pewne zmiany?

Nie kupuj od razu wszystkiego, co wydaje Ci się niezbędne

Zawsze, kiedy coś Ci się sposoba, przypomnij sobie, co masz już w domu. Naprawdę musisz kupować kolejne wysokie kozaczki? Nie wystarczą Ci te cztery pary, które masz w szafie? Zastanów się nad tym, czy naprawdę potrzebujesz tyle butów, ubrań i kosmetyków. Wykorzystasz wszystko? Dobrze jest też zastanowić się, czemu wciąż coś kupujesz? Nie robisz to tylko po to, aby wypełnić jakąś wewnętrzną pustkę? Przemyśl to. Być może zorientujesz się, co jest w Twoim życiu nie tak i uda Ci się coś na to poradzić. W ten sposób nie tylko poczujesz się lepiej psychicznie, ale też zaoszczędzisz pieniądze.

Powrót do dzieciństwa

Czego sobie życzyłeś będąc dzieckiem? Z pewnością nie myślałeś o sławie i szczęściu. Chciałeś mieć wokół siebie dobrych przyjaciół, szczęśliwą miłość i zawód, który będzie zarazem Twoim hobby. Jeżeli masz możliwość spełnić chociaż jedno z dziecięcych marzeń, nie zastanawiaj się dłużej, bierz się do dzieła.

Naucz się przyjmować pomoc

Twoje ego może mieć wielkie problemy z przyjęciem pomocnej dłoni, nawet w potrzebie. Bez względu na to, jakie masz życiowe cele, z pewnością kiedyś, będziesz potrzebować pomocy od tych, którzy Cię kochają. Nie bój się przyjąć pomoc od innych, niezależnie od okoliczności.

Wiesz dlaczego jesteś nieszczęśliwy?

Czujesz się nieszczęśliwy? Dlaczego? Może nie podoba Ci się Twoja praca? Może masz przyjaciół, którzy wysysają z Ciebie energię do życia? Być może tym, kto nie pozwala Ci być szczęśliwym jest Twój partner?

Zastanów się nad swoimi problemami i postaraj się je rozwiązać

Zamiast zastanawiać się nad tym, co chcesz sobie kupić, skup swoją uwagę na problemach, które Cię dręczą. Możesz zrobić coś, aby doprowadzić do ich rozwiązania? Jeśli tak, zacznij działać. Jeżeli jednak nie masz wpływu na rozwiązanie problemów, istnieje tylko jedna rzecz, którą możesz zrobić, mianowicie – zaakceptować je. Czas iść do przodu i zająć się teraźnieszością i przyszłością.

Rozpocznij jakąś przygodę

Nie masz pieniędzy na wymarzoną podróż? Zrób sobie wycieczkę do miejsca, które chciałeś odwiedzić, a które nie zrujnuje Twojego budżetu. Zmień swoje stereotypy i styl życia. Zapisz się chociażby do jakiegoś kółka. Czasem wystarczy obejrzeć film z innego gatunku, niż zazwyczaj, albo też sięgnąć po inny rodzaj literatury. Ważne jest pozbycie się swych przyzwyczajeń, poznawanie czegoś nowego i odkrywanie nowych zainteresowań.

Bądź sobą

W zależności od miejsca i otaczającego Cię towarzystwa stajesz się innym człowiekiem? Innego Ciebie znają w pracy, innego w domu, a jeszcze innego na imprezach, na których często bywasz? Prawdziwy z Ciebie człowiek-kameleon. Szkoda tylko, że robisz wszystko, tylko po to, by przypodobać się pozostałym. Każda z tych masek skrywa Twoje prawdziwe oblicze. Postaraj się je uwolnić i zawsze być sobą, niezależnie od tego, kto właśnie stoi przy Twym boku.

Medytuj

Medytacja to najlepszy sposób na poznanie swych potrzeb. Nauczysz się odpoczywać, być zrelaksowanym i spokojnym. Wszystkie najmniej potrzebne myśli wyjdą na powierzchnię, dzięki czemu z łatwością będziesz mógł pozwolić im zniknąć z Twojego życia. Uświadomisz sobie, jakie masz wartości i co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

Zastanów się nad tym, gdzie będziesz za pięć lat

"Gdzie widzisz siebie za pięć lat?” Chyba każdy usłyszał już takie pytanie, chociażby podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to jedno z najtrudniejszych pytań, ponieważ odpowiedź może zostać użyta przeciwko Tobie. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, jak odpowiesz, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że dokładnie za pięć lat osiągniesz to, czego teraz chcesz.

Brakuje Ci czegoś w życiu? Być może miłość wypełni tę pustkę, znajdź swoją drugą połóweczkę na naszym portalu randkowym. Zarejestruj się i poznaj kogoś z KrakowaBiałegostokuŁodziKielc, czy Gdańska.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: