Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czas na wiosenny detoks

31.marzec 2017
Czas na wiosenny detoks

Słońce świeci, ptaszki śpiewają, człowiek aż ma ochotę wstać rano z łóżka. Po tych ponurych, zimowych dniach nastała wreszcie wiosna. Warto więc odświeżyć swoje ciało i przygotować się na te piękne dni.

Czym jest dektos? Jest tometoda pozwalająca doprowadzić nasz organizy do formy po długim zimowym leniuchowaniu. To bezpieczny sposób na oczyszczenie organizmu oraz uzupełnienie niedoboru witamin. Z powodu braku witamin i ubogiej w substancje odżywcze diety cierpi cały nasz organizm. Włosy i cera tracą blask, paznokcie zaczynają się łamać a całemu organizmowi zaczyna brakować energii. Oczyszczanie organizmu polega przede wszystkim na spożywaniu odpowiednio dobranych i bogatych w witaminy i substancje mineralne posiłków oraz napojów. W tym czasie unikamy spożywania używek takich jak:  kawa, czarna herbata, alkohol i papierosy.

Największe, a zarazem najbardziej niebezpieczne źródło toksyn to niewłaściwa dieta. Toksyny gromadzą się w układzie pokarmowym naszego organizmu, najczęściej w wątrobie oraz układzie wydalniczym, a także w nerkach. Nadmiar jedzenia typu fast food, junk food i instant, a także żywności wysoko przetworzonej jest zgubna dla organizmu. Fizjologiczne funkcje nerek, wątroby i jelita grubego zostają zaburzone. Skumulowane w nich toksyny odpowiadają za zmniejszenie wydolności i zahamowanie naturalnych procesów usuwania szkodliwych produktów, co może doprowadzić do samozatrucia organizmu. Po zimie zainfekowany jest również nasz układ oddechowy, najbardziej u palących, ale nie tylko. Środowisko skażone spalinami i rozmaitymi chemicznymi substancjami przyczynia się do zanieczyszczenia naszych płuc i oskrzeli, a tym samym całego organizmu. Jak wiadomo wszelkie substancje trafiają do krwi i to właśnie z niej oraz z nerek powinny być usunięte.

Jak się za to zabrać?

Pierwszym i najważniejszym krokiem podczas oczyszczania organicmu, jest zmiana nawyków żywieniowych. Diet oczyszczających jest mnóstwo, ale każda bazuje generalnie na tym samym założeniu – akceptuje produkty zdrowe, świeże, lekkie, pozbawione konserwantów i bogate w substancje odżywcze, które w naszych organizmach należy uzupełnić. Dietę należy najpierw skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Powinno się ją stosować przez jeden do dwóch tygodni. Sprawdzoną formą diety oczyszczającej jest tak zwana sokoterapia. Polega na spożywaniu wyłącznie płynnych pokarmów w postaci soków warzywnych i owocowych z dodatkiem ziół bądź przypraw wspomagających metabolizm. W każdej diecie oczyszczającej wskazane jest picie dużej ilości płynów: głównie wody (można ją wzbogacić o sok z cytryny), zielonej herbaty oraz ziół. Pamiętajmy, że im dłużej trwa kuracja oczyszczająca, tym trwalszy i lepszy będzie efekt.

wiosenny detoks

Co warto jeść?

Miód rzepakowy – zawiera aminokwasy, witaminy i jest lekko przyswajalny przez wątrobę, więc spożywając go mamy pewność że jej dodatkowo nie obciążamy.

Kefir, jogurt i maślanka - wspomagają pracę jelit i korzystnie wpływają na naturalną florę bakteryjną organizmu.

Zielona herbata - oprócz jej korzystnego wpływu na obniżenie złego cholesterolu, ma także właściwości rakobójcze oraz wspaniale działa na układ trawienny. Dodatkowo zielona herbata skutecznie oczyszcza organizm ze złogów pozostałych po złej przemianie materii.

Orkisz – pszenica, która jak się okazuje ma dużo właściwości zdrowotnych, obniża cholesterol, a przy okazji poprawia przemianę materii.

Sok z brzozy – silnie pobudza nasz układ trawienny, oczyszcza krew, a także nerki. Pomocny przy zaburzeniach wątroby, ma również duże właściwości oczyszczające.

Woda z cytryną – działa silnie oczyszczająco, wpływa też korzystnie na układ trawienny.

Wyciąg z karczocha - stosowany przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, szczególnie wątroby, która jest podatna na ich gromadzenie. Wyciąg z karczocha pobudza pracę jelit i układu trawiennego.

Błonnik pokarmowy – to kolejna naturalna substancja, która ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko reguluje pracę układu trawiennego, ale także pomaga walczyć z nadwagą, polepsza przemianę materii oraz ma silne właściwości oczyszczające organizm z toksyn i metali ciężkich. Duże ilości błonnika występują w produktach zbożowych z pełnego przemiału takich jak: chleb razowy, otręby, a także w warzywach i owocach: grochu, fasoli, soi, jabłkach, brukselce.

Podczas wiosennego detoksu nie wolno zapomnieć również o ćwiczeniach fizycznych, które pomagą przy oczyszczaniu w każdym aspekcie. Pogoda aż kusi, aby wreszcie wyciągnąć rower, czy rolki z garażu i wyjść na świeże powietrze. Jeśli nie jesteś miłośnikiem spotu, wybierz się chociaż na spacer.

Po detoksie będziemy pełni dobrego humoru i nowej energii, a być może podczas jednego z wiosennych spacerów w parku, poznasz kogoś i zakochasz się

[Lil]

Źródła:

http://www.kuchniaplus.pl/kuchnioteka/artykuly/wiosenny-detoks_136.html

http://zwierciadlo.pl/zdrowie/wiosenny-detoks-ziola-ktore-oczyszczaja

Udostępnij ten artykuł na: