Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Cud natury Aloe Vera

29.marzec 2017
Cud natury Aloe Vera

Aloe vera to wyjątkowa roślina z rodziny szparagowych. Jakie ma właściwości?

Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, to aloe vera z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Pozytywny wpływ tej rośliny na ludzkie zdrowie znany jest nie od dziś, człowiek korzysta z jej dobroczynnych efektów już od wieków. Aloe vera ma szerokie zastosowanie. Sok z tej rośliny wykorzystywany jest m.in w kosmetyce, ale idealnie pasuje również do sałatki.

Aloe vera ma w sobie wysoki wzkaźnik witamin i minerałów

Aloes zawiera ponad 200 aktywnych składników w tym witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy, polisacharydy i kwasy tłuszczowe Roślina aloe vera zawiera wiele witamin, w tym witaminy A, C, E, B1, B2, B3, B6, kwas foliowy i cholinę. Aloe Vera to jedna z niewielu roślin, która zawiera witaminę B12. Możemy w niej znaleźć substancje mineralne takie jak: wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, żelazo, potas, miedź, mangan.

Jak już wspominaliśmy aloes, jest sukulentem czyli rośliną która przystosowała się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody wykształcając tkankę wodną służącą do jej gromadzenia oraz szereg dalszych adaptacji w budowie i fizjologii. Liście aloesu są wypełnione jasną żelową substancją w której jest około 99% wody.

aloe vera

Aloe vera pomaga w leczeniu zapaleń

Aloes zawiera 12 substancji, w tym beta-sitosterole, które mogą pomóc spowolnić lub zahamować stan zapalny. Aloes pomaga przy bólach stawów spowodowanych ich sztywnością, może też poprawić ich ruchomość.

Aloe vera na cerę

Ze względu na swe właściwości lecznicze aloes jest jednym z podstawowych związków stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Pomaga leczyć rany i jest świetny do stosowania miejscowego na oparzenia, otarcia skóry, łuszczyce i  ugryzienia owadów. Aloes działa jak środek przeciwbólowy, doskonale łagodzi zranione miejsca. Aloes działa również przeciwświądowo i ma właściwości ściągające, zazwyczaj stosuje się go w celu zmniejszenia krwawienia z otarć i uszkodzeń naskórka. Aloes poprawia elastyczność skóry przez zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, jest również środkiem zmiękczającym i kojącym skórę. Pomaga dostarczyć tlen do komórek skóry, co zwiększa wytrzymałość i regenerację tkanki skóry. Wywołuje też zwiększony przepływ krwi przez rozszerzenie naczyń włosowatych w skórze.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: