Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Co nam zdradza jego mowa ciała?

13.marzec 2019
Co nam zdradza jego mowa ciała?

Jeżeli potrafisz prawidłowo interpretować męską mowę ciała, możesz sobie zaoszczędzić wielu nieprzyjemności. Co mówią o mężczyznach ich zdjęcia na Facebooku albo portalach randkowych? Jak dowiedzieć się, co ma na myśli, bez użycia słów? Naucz się czytać z jego gestów.

Zdjęcia potrafią nieźle namieszać. Przede wszystkim te na Facebooku, czy portalach randkowych. Choć z reguły się tym nie chwalimy, lubimy przeglądać zdjęcia naszych znajomych na portalach społecznościowych. Oczywistością jest też wcześniejsze obejrzenie zdjęć człowieka, z którym idziemy na pierwszą randkę. Możesz temu zaprzeczać, ale wszyscy i tak wiemy swoje. Przyjrzyj się uważnie. Faceta w czerwonym kabriolecie najprawdopodobniej będziesz postrzegać jako pewnego siebie i powierzchownego. Co innego ten uczuciowy gitarzysta. Jak na to wpadłyście drogie Panie? No cóż, tę umiejętność mamy wrodzoną.

W przeszłości, rozpoznanie przyjaciela i wroga w przeciągu sekundy, było niezwykle ważne, jeśli chciałeś przeżyć. Tego typu mechanizm jest w naszym mózgu wciąż aktywny. To, czy ktoś wydaje się nam sympatyczny, wypływa nie tylko z naszych doświadczeń, ale też uprzedzeń. Aby następnym razem nie pomylić się w swej ocenie, przyjrzymy się temu, co zdjęcia profilowe zdradzają o ich właścicielach.

Top 10 zdjęć profilowych

A więc kim jesteś? Specjalista od mowy ciała Thorsten Havener tłumaczy, jaki typ mężczyzny ukrywa się pod typowymi zdjęciami profilowymi na portalach społecznościowych.

Mistrz grymasów

Ten mężczyzna ma wysokie poczucie własnej wartości. Chciał zademonstrować swoje poczucie humoru i pokazać, że jest niekonwencjonalny i całkowicie niezależny. Oprócz tego, chce zrobić wrażenie. To samo w świecie off-line.

Miłośnik aut

Otacza się pięknymi rzeczami, dysponuje zdrową pewnością siebie i przywiązuje wielką wagę do statusu społecznego. Zdjęcie w aucie mówi: "Chcę zobaczyć kawałek świata, ze mną możesz przeżyć naprawdę wiele.”

Aktywny

Jego kredo to bezwarunkowa potrzeba wyróżniania się spośród tłumu. Pod żadnym pozorem nie może być postrzegany za nudnego. Ten mężczyzna jest silny, ciekawski i bardzo mu zależy na swoim image’u. Długo zastanawiał się nad tym, które zdjęcie dodać na Facebooka.

mowa niewerbalna mężczyzn

Sportowiec

Jest podobny do aktywnego typu, ale chętniej zapozowałby toples. To oczywiście ma związek z tym, że uprawia sport i jest świadomy tego, że dobrze wygląda. Dużo czasu spędza sam ze sobą i swoim sportem. Jest zdyscyplinowany, ma wiele energii i wie, czego chce.

Towarzyski

W prawo, w lewo, w środku? Na pierwszy rzut oka nie poznamy kim on jest. Prawdą jednak jest, że przyjaźń i przynależność są dla niego ważne. Jest przyjacielski, uwielbia towarzystwo i chce całemu światu zasugerować, że wszyscy mogą na niego liczyć.

Zdjęcie paszportowe

Ten mężczyzna ma skłonności do konwencjonalności i uczciwości. Przy wyborze zdjęcia profilowego stawia na to, co najbezpieczniejsze, tak samo będzie się zachowywać w prawdziwym życiu. Jest godny zaufania i zawsze chce aby wszystko szło gładko.

Posiadacz okularów przeciwsłonecznych

Wygląda tajemniczo i lubi obserwować innych, nie chce aby go ktoś przejrzał. Ten mężczyzna wie, jak działa na otoczenie, ale jest otwarty tylko w stosunku do ludzi, którym wierzy. Jest uczuciowy i z trudem pozwoli się wywabić ze swojej skorupki.

Fan selfie

Ten typ długo nie zwleka i nie przejmuje się drobiazgami. Jest pewny siebie i podoba mu się to, co widzi w odbiciu w lustrze. Dba o swój wygląd i regularnie go dokumentuje robiąc swoim smartphonem miliony selfie.

Imprezowicz

Czerpie z życia pełnymi garściami, chętnie imprezuje i lubi poznawać nowych ludzi. Łatwo nawiązać z nim kontakt. Jego wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku brzmi: „Ze mną czeka was zabawne życie na poziomie.”

Wczasowicz

Ten mężczyzna ma ogromną potrzebę dzielenia się. Każdy musi się dowiedzieć, gdzie, kiedy i z kim był. Przed oczami ma horyzont a w myślach ciągle stara się przewidzieć, co dalej. Dba o swój strój wyjściowy i kocha wolność.

mowa ciała mężczyzn

Skener mężczyzn

Poznajcie się! Co zdradza jego poza?

Ramiona

Mówi się, że są zwierciadłem sił mentalnych. Kiedy są luźne, mężczyzna jest gotowy radzić sobie z trudnościami, kiedy zaś podniesione do góry – szuka ochrony. Jeśli podczas flirtowania, ramona tej drugiej osoby są skierowane ku przedu, oznacza to, że chce zachować dystans. Jeżeli ma je skierowane do tyłu, chce Ci zaimponować. Zgięte ramiona oprócz braku pewności siebie, mogą oznaczać również brak zainteresowania.

Górna część ciała

Czy jego klatka piersiowa jest skierowana w Twoją stronę? Super, to znaczy, że Ci ufa. Jeżeli jego górna część ciała jest odwrócona w przeciwną stronę, oznacza to, że chce zachować dystans. Świadczy to o tym, że jest niezdecydowany.

Bark/ręce

Skrzyżowane ręce często nie muszą nic oznaczać. Wielu mężczyzn uważa tę pozycję za całkowicie luźną. Ręce skrzyżowane za głową oznaczają zaś, że chce na Tobie zrobić wrażenie. Pokazanie komuś dołu pachowego jest klasycznym gestem dominacji. Swój autorytet mężczyźni podkreślają również dając ręce do boku. Wszystko wypływa z przekonania, że tylko silny mężczyzna zrobi odpowiednie wrażenie na kobiecie. Kiedy mężczyzna zacznie flirtować, o wiele więcej gestykuluje, zaczesuje włosy rękami, dotyka swojej twarzy lub poprawia ubranie.

Nogi

Dzięki nogom, możemy poznać, jak bardzo lubi dominować. Im większy rozkrok, tym bardziej stanowczy. Ma skrzyżowane nogi? Nie musi oznaczać, że nie jest zainteresowany. Wręcz przeciwnie może to oznaczać, że mu się podobasz i nie ma zamiaru uciekać.

Jeżeli ktoś w dość nieprzyjemny sposób będzie chcieć poderwać Cię w klubie, czy barze, możesz dać mu do zrozumienia swój brak zainteresowania trochę wyraźniej. Połóż swoją torebkę na kolana i trzymaj ją blisko swojego ciała, kiedy ktoś się do Ciebie zbliży. W ten sposób sprawisz wrażenie zdystansowanej. Jeżeli podrywacz mimo to, nie zrozumie, co chcesz mu swoją mową ciała przekazać, nie pozostaje nic innego, jak zrzucić go na drzewo werbalnie.

Teraz możesz wypróbować nową wiedzę dotyczącą zdjęć zamieszczanych przez użytkowników tego portalu randkowego i znaleźć tego właściwego partnera.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: