Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Chce...., ale czego?

17.sierpień 2015
Chce...., ale czego?

Każdy z nas chce być szcześliwy, chce by było dobrze, chce związku, który się sprawdza, chce szcześliwą i zadowoloną rodzinę, chce pieniądze, piękny dom, nowe auto…. Wszyscy mamy mnóstwo potrzeb i pragnień. Ale jak to uzyskać? Czy pomyśleliście kiedyś o tym, że może warto zacząć od siebie?

Każdy z nas ma różne pragnienia, w zależności od doświadczeń życiowych. Jedni przeżyli ciężkie przeżycia związane z chorobą, inni rozstali się ze swoim partnerem. Jednak gdy jedne drzwi się przed tobą zamkną, nie zapomnij, że otworzą się przed tobą drugie. Żyje się tylko raz, zbyt krótko by zamartwiać się sprawami, na które się nie ma wpływu. Po ostatniej porażce, wyciągnij z nich wnioski i uniknij podobnej, aby żyć szczęśliwie. Ustal priorytety troszkę inaczej, i zagraj ponownie z życiem. Nie istnieje recepta na idealne życie. Trzeba się cieszyć z małych sukcesów. Bądź wdzięczny za to co masz. Zawsze może być gorzej.

Na każde doświadczenie można popatrzeć w różny sposób. Na koniec wybierzemy ten, który jest dla nas najlepszy.
Spróbuj myśleć pozytywnie, nie przywołuj katastrof. Jeśli będziesz myśleć negatywnie, negatywne zdarzenia będą do Ciebie wracać. Chcesz być szczęśliwy, to musisz zacząć od siebie. Nikt inny nie jest odpowiedzialny za twoje szczęście, tylko sam/sama możesz sobie pomóc. Nie możesz się złościć na nikogo za to, że nie jest taki jak sobie to wymyślisz. Pielęgnuj swoje zainteresowania i przyjaciół, przy których się będziesz czuć dobrze. Tylko twoje własne serce wskaże tobie kierunek. Nikt inny tego nie powie. Inni mogą tylko przekazać parę dobrych rad, albo wyrazić swoją opinię. Ty, możesz z tego wyciągnąć wnioski. Ale nie przerzucaj decyzji na inną osobę. Przecież żyjesz swoim życiem. Nikt nie wie co się dzieje w twojej głowie.

Pomagaj. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy i chcesz pomóc to pomóż.
Chcesz, aby ktoś zrozumiał? Więc to mu wyjaśnij.
Tęsknisz? Podnieś słuchawkę i >zadzwoń.
Chcesz coś? Powiedz o tym.
Kochasz? Powiedz to!
Coś Ci się nie podoba? Powiedz to.
Czy chcesz poznać kogoś? Wystarczy zaprosić go.
Coś Ci się podoba? Pokaż to.

szczesliwi_ludzie

Nie krytykuj

Nic tym nie zmienisz. Przyjmij ludzi jakimi są. Chwalcie się wzajemnie. Gdy chwalisz, zmieniasz nastrój na pozytywny. Gdy krytykujesz, psujesz atmosferę. Pamiętaj, że z biegiem życia, każdy się zmienia.

Uważaj, o czym myślisz

Nie zadręczaj się myślami. Wspominaj dobre czasy, symbol waszej miłości, tego co dobre, odtrącaj złe myśli. Rób to co jest przyjemnie i fajne.

Naucz się cierpliwości

Cierpliwość przynosi swoje efekty. Bądźcie cierpliwi sami ze sobą, nic nie przychodzi odrazu.

Nie zadręczaj się

Gdy coś się Tobie nie powiedzie, czujesz się źle, nie odpuszczaj. Raz się uda, a raz nie. Bądź sobą.

Staraj się

Dbaj o sobie, wspierajcie się w związku. Dbaj też o swoje ciało, uprawiaj sport, róbcie to co przynosi wam radość. Odpoczywajcie, gdy ciało tego potrzebuje.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: