Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Celulit nie wybiera

11.sierpień 2022
Celulit nie wybiera

Celulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, lekarze już uznają jako chorobę cywilizacyjną. Mimo iż nie należy doszukiwać się przyczyn zdrowotnych, to jednak tą chorobę mogą wywoływać zaburzenia systemu immunologicznego organizmu, a także niedokrwienie kończyn. Na ten problem cierpią przedwszystkim osoby z nadwagą, ale coraz częściej spotykają się z nim równiez sportowcy i męźczyźni.

Celulit, albo inaczej nazywana lipohypertrofia, oznacza progresywną degeneracje tkanki podskórnej. To się skoleji przejawia tym pomarańczową skórką, która nie przeszkadza jedynie otyłum kobietą po menupauzie, ale z problemem tym borykają się również szczupłe wysportowane dziewczyny.

Przyczyny pomarańczowej skórki mogą być bardzo złożone, głównym winowajcą bardzo często okazuje się zwiększony poziom wydzielania hormonu estrogenu. Ryzyko celulitu zwiększają również środki antykoncepcyjne, które wypłukują z organizmu witaminę E, która wspomaga cyrkulacje krwi, a także witamina B6 odpowiedzialną za odpowiednie nawodnienie organizmu i jego wzmocnienie. Dochodzi wtedy do spowolnienia przemiany materii i odkładania się tkanki tłuszczowej i tłuszczu co objawia się u kobiet pojawianiem się oponek tłuszczowych w miejscach odkładania się tłuszczu. Meźczyźni zreguły na celilut nie cierpią, ponieważ nie mają takiej samej tkanki podskórnej, ponadto jeśli już nawet są otyli, to skóra reaguje na to w inny sposób niż u kobiet. Mimo wszystko ten cywilizacyjny fenomen zaczał również dotykać i męskiej części populacji.

Jak walczyć z celulitem

Ciężko powiedzieć, czy można pozbyć się celulitu czy też nie. Wiele zależy od tego w jaki sposób on powstał, również od genetyki, jednak podejmując odpowiednie kroki możemy przeciwdziałać, a nawet wyeliminować powstawanie pomarańczowej skórki. Alfą i omegą jak przy każdej chorobie cywilizacyjnej jest zdrowy tryb życiaaktywność fizyczna zamiast ciąglebo stania czy siedzenia w pracy, a także oczyszczanie się z toksyn. Jeśli palisz, a chcesz ładnie wyglądać to rzuć palenie natychmiast. Także nadmierna konsumpcja alkoholu może skutkować brzyko wyglądającą skórą. Alkohol obciąża wątrobę i spowalnia metabolizm ciała. Organizm musi najpierw pozbyć się alkoholu zanim będzie mogło zająć się innymi procesami trawiennymi.

Bój_się_celulitu

Podstawą jest równowaga hormonalna, zmiany takie jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza mogą zwiększać ryzyko wystąpienia celulitu. Jeśli zdecydujecie się zasięgnąć po hormonalną antykoncepcje albo leki na menopauze, jeszcze bardziej zwiększacie ryzyko powstania celulitu. Polecamy utrzymywać swoje ciało w równowadzę, gdyż ciało w równowadze samo o siebie zadba. Jeśli wasz partner was kocha, nie będzie patrzeć jak niepotrzebnie szkodzicie swojemu ciału i znajdzie razem z wami inne typy antykonceptycjne.

Leczenie nie jest z dnia na dzień

Celulit tworzy się bardzo długo i nie da się go łatwo pozbyć z dnia na dzień. Jeśli w waszej rodzinie kobiety cierpią na celulit, z dużym prawdopodobieństwiem się go nie pozbędziecie. Bardzo istotne jest reagować na pierwsze oznaki celulitu, jeszcze zanim jest on widoczny na pierwszy rzut oka, ale przy bliższym spojrzeniu będzie już widoczny. Wystarczy, że ściśniecie skórę mocno i pokażą się dołki. W dalszym stadium, celulit jest widoczny już bez ściskania za skórę i to z daleka.

Nie wszystko stracone, na pomoc przychodzą Pomoci mohou drenaże limfatyczne i lymfatyczne masaże, bardzo skuteczną metodą zwalczania celulitu jest także kawitacja. Mowa tutaj o liposunkcji ultradźwiękowej, która rozbija tkankę tłuszczową pozwalając się jej włonąć. Wszystkie wymienione zabiegi są bezbolesne i nieinwazyjne. Już po pierwszych kilku zabiegach widocznie zmniejsza się ilość celulitu.

Producenci konsmetyków czerpią korzyści z nieszcześcia kobiet, które niewachają się wydawać mnóstwo pieniędzy na kremy, żele czy peelingi w płynie, w nadzieji że to pozwoli poprawić im wygląd. Wielu lekarzy przestrzega, że jest to głównie marketing, celulit pokazuje się wewnątrz ciała, a żaden krem tego nie naprawi. Jeśli się wam wydaje, że stan skóry się poprawia, jest to spowodowane jedynie ciągłym masażem krytycznych obszarów i większym dokrwieniem ryzykownych partii ciała. Teoretycznie wystarczył by zwykły olejek, o ile byście wiedziały jak go odpowiednio rozsmarować, aby przyśpieszyć metabolizm skóry.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: