Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Brunetki, blondynki... A jaki kolor włosów ma Twoja partnerka?

11.lipiec 2018
Brunetki, blondynki... A jaki kolor włosów ma Twoja partnerka?

Głupia blondynka, seksowna brunetka, czy ruda z trudnym charakterkiem - jaka jest Twoja partnerka? Czy kolor włosów naprawdę ma wpływ na to, jacy jesteśmy? O tym w dzisiejszym artykule.

Wiedzialeś, że prawie całe Twoje ciało pokryte jest włosami? Jedynie usta, dłonie i podbicia stóp nie są porośnięte włosami. Niektóre są tak małe i tak jasne, że naprawdę ciężko je zauważyć. Te na policzkach można porównać do tych, które znajdują się na brzoskwiniach. Porost na górnych kończynach jest lepiej widoczny i z wiekiem jest go coraz więcej. Najdłuższy i najgęstszy mamy na głowie. Pigmenty, decydujące o kolorze, znajdujące się w naszej skórze (tzw. melaniny), znajdziemy również we włosach. Im więcej melaninów mają Twoje włosy, tym ciemniejszą będą mieć barwę. To, ile masz melaninów zależy od genów, które otrzymałeś od rodziców. Jeżeli urodzisz się z jasnymi włosami, najprawdopodobniej w wiekiem ściemnieją. Kiedy się zestarzejesz Twoje włosy będą szare lub białe. To dlatego, że melaniny zaczną znikać. Włosy na ciele mają specjalne zdadanie. Pomagają chronić skrórę i utrzymać ciało w cieple. Twoje rzęsy mają chronić oczy przed brudem z otoczenia. Brwi bronią oczy przed potem, aby nie mógł się do nich dostać. Rozejrzyj się wokół siebie, zauważysz jak wiele rodzajów włosów istnieje. Jedne są krótkie, inne długie, falowane, proste, czarne, brązowe, blond, czerwone itd. Decydujące są geny od Twoich rodziców.  

 Kilka faktów o włosach:

o   Cebulek może być ponad 5 milionów na całym ciele

o   Na skórze głowy znajduje się około 100.000 cebulek.

o   Włosy rosną bardzo szybko. Mężczyznom szybciej niż kobietom. Jedyną częścią ciała, która rośnie szybciej jest szpik kostny, czyli miękka tkanka wewnątrz kości. Włosy na głowie rosną do około 15 centymentrów w ciągu roku. Nawet jeśli rośnie najszybciej, musi to trochę potrwać.

o   Dziennie stracimy od 50 do 100 włosów. Dzieje się tak ponieważ mieszki włosowe rosną tylko do pewnego momentu, kiedy obumrą – wypadną. W tym czasie powstaną nowe, z których wyrosną nowe włosy. Z biegiem lat cebulki przestaną rosnąć a włosy staną się rzadsze. Kiedy nie wyrastają nowe cebulki mamy do czynienia z łysieniem.

Jak dbać o włosy?

Nawet jeżeli włosy są martwe, powinniśmy się o nie starać. Przede wszystkim regularnie je myć.

Wiesz jak dbać o skórę głowy?

o   Zamocz je.

o   Używaj małej ilości szamponu.

o   Delikatnie masuj skórę głowy.

o   Dobrze spłukaj zaaplikowany szampon tak, aby nie nic nie pozostało na skórze.

o   Delikatnie wysusz mokre włosy suchym ręcznikiem.

o   Czesz je ostrożnie, szczotką o szeroko rozstawionych ząbkach, zwłaszcza jeśli masz kręcone włosy. Używaj dostępnych na rynku środków do rozczesywania włosów, aby ich nie niszczyć.

o   Jeśli będziesz mieć czas, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu. Codzienne używanie suszarki nie jest dobrym rozwiązaniem.

o   Jeśli Twoje włosy przetłuszczają się bardziej, myj je częściej. Jeżeli cierpisz na łupież, spróbuj zmienić szampon, lub użyć specjalnego, przeciwłupieżowego.

Kilka ciekawostek o włosach:

o   Rudy jest najrzadszym kolorem włosów na całym świecie, czarny natomiast jest tym najczęściej spotykanym.

o   Badania dotyczące powiązania koloru włosów z osobowością człowieka wykazały, że blondynki są uważane za zalotne i zabawne, brunetki poważne i mądre, rude natomiast postrzega się jako silne.

o   Po chemioterapii włosy mogą odrosnąć, istnieje jednak wielkie prawdopodobieństwo, że będą miały kolor inny od pierwotnego.

o   We włosach może znajdować się aż 14 różnych pierwiastków, w tym złoto.

o   Ludzie o blond włosach mają największą średnią liczbę pasm włosów.

o   Rudzi ludzie mają najmniejszą średnią liczbę pasm włosów (około 86.000).

o   Na podstawie podziału włosa można określić rasę człowieka. Azjatyckie włosy mają okrągły kształt, afrykańskie płaski, europejskie owalny.

o   Starożytni Grecy wierzyli, że ludzie mający rude włosy po śmierci zamienią się w upiory.

o   W starożytnej Grecji blond włosy były kojarzone z prostytucją.

o   W okresie renesansu czarnowłose kobiety rozjaśniały sobie włosy przy pomocy końskiego moczu.

Głupia blondynka- prawda czy mit?

Pytanie typu „Czy są blondynki głupie?” jest trochę dyskryminujące. Uprzedzenia dotyczące głupoty blondynek nie są oparte na faktach. Na ten temat przeprowadzono nawet badanie, które sprawdzało i porównywało inteligencję blondynek. W filmie „Legalna blondynka” udowodniono, że blondynki wcale nie są głupie. Czy naprawdę blondynki są głupsze niż brunetki czy rude? Badania dają na to zaskakującą odpowiedź: spośród białych kobiet, które podały, że mają blond włosy, stwierdzono najwyższe średnie IQ i drugą najwyższą medianę, lub średnie IQ. Średnie IQ sprawdzone wśród respondentów było wyższe niż 100.

Wiesz już, czy Twoja partnerka jest steoretypową blondynką? A może wciąż szukasz tej idealnej partnerki? Jeśli tak, zarejestruj się już teraz na naszym portalu randkowym i znajdź tę wymarzoną!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: