Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Barwa kwiatów ma znaczenie

10.sierpień 2016
Barwa kwiatów ma znaczenie

Znasz symbolikę kwiatów? Wiedziałeś, że za pomocą kwiatów możesz powiedzieć więcej niż Ci się wydaje?

Każda kobieta lubi dostawać kwiaty. Wybrany przez Ciebie kolor kwiatów, będzie odzwierciedlał emocje, które Tobą kierowały przy zakupie. Czasem dobrze jest wiedzieć, co darowanym bukietem chcesz powiedzieć tej drugiej osobie. Do tego musisz dostosować ich ilość i barwę. Tylko w ten sposób Twój bukiet najlepiej wyrazi Twoje zamiary i myśli. Nieparzystą liczbę kwiatów kupuje się na smutne wydarzenia, nastomiast parzystą – wesołe. Kwiaty skrywają w sobie symbolikę, którą możesz wykorzystać do przekazania temu drugiemu specjalnej, być może tajnej wiadomości. Starożytni Grecy kolor kwiatów interpretowali jako nastroje swoich bogów. Celtowie również interesowali się kwiatami, pomagał im przy określaniu płci dziecka po porodzie i nie tylko. Rzekomo około 1600 roku, niejaka Mary Wortley, zwróciła uwagę na znaczenie barw kwiatów, do tego momentu ich przesłanie było powiązane jedynie z ezoteryką.

Co oznaczają konkretne kolory?

Czerwone kwiaty

Ten kolor kwiatów niesie romantyczne, namiętne i intensywne przesłanie miłości. Od zawsze wywołuje silne emocje, podkreślające Twoje uczucia. Jest to barwa pożądania i uwodzenia. Najczęściej oczywiście są kupowane czerwone róże, ale popularnością cieszyć się mogą również czerwone tulipany, goździki i gerbery. Czerwonym kolorem nie możesz niczego popsuć.

Czarne kwiaty

Oczywistym jest, że ten kolor oznacza koniec czegoś. Czarną różą dasz komuś do zrozumienia, że coś skończyło a Ty chcesz się pożegnać. W ten sam sposób są odbierane i ciemno czerwone róże, ponieważ mogą przywoływać ciemne myśli.

Pomarańczowe kwiaty

Pomarańczowy kolor kwiatów oznacza radość i szczęście. Jednocześnie barwa ta, chwyta ciepło, dzięki czemu reprezentuje również słońce. Przy spojrzeniu na ten kolor kwiatu, pojawi się w Tobie miłe i przyjemne uczucie. Jeśli przyniesiesz komuś bukiet pomarańczowych kwiatów, wyrazisz tym swoją spontaniczność i pragnienie przeżycia przygody.

Różowe kwiaty

Kwiaty koloru różowego uważa się za jedne z najdelikatniejszych i najbardziej romantycznych. Różowa barwa jest od dawien dawna symbolem kobiecości i czułości. Dlatego bardzo często jest wybierana jako bukiet ślubny. W różowym kolorze możesz zakupić róże, goździki, chryzantemy, lilie i wiele, wiele innych.

Żółte kwiaty

Pod kolorem żółtym ukrywa się zazdrość, ale też respekt, przyjaźń, współczucie i niepewność. Ta piękna barwa najczęściej jest wybierana na uroczystości takie jak podziękowanie czy awans w pracy. Żółte kwiaty są idealne na prezent dla przyjaciela. Do najpiękniejszych żółtych kwiatów należą narcyzy, tulipany i znów róże oraz chryzantemy.

kolor kwiatów ma znaczenie

Zielone kwiaty

Zielony kolor oznacza harmonię, pokój, spokój, płodność i hojność. Jest idealna jeżeli chcesz komuś życzyć powrotu o zdrowia lub sprawić radość kobiecie, która właśnie urodziła dziecko.

Niebieskie kwiay

Niebieski jest kolorem spokoju, pokoju, morza, wód i oceanów. Ta barwa działa na wielu uspakajająco. Rzekomo kolor ten był symbolem intymności i idealną barwą dla długotrwałych związków. Niebieskie są irysy, ale też róże, hortensje i hiacynty.

Fioletowe kwiaty

Jeden z ulubionych kolorów pań na wydaniu. Filoletowe kwiaty i ich piękna barwa symbolizują powab, elegancję i wiotkość.  Jeśli chcesz wysłać wyjątkową wiadomość, wybierz fioletową barwę kwiatów. Ich wiotkość będzie przedstawiać Twoją kreatywność i skrywaną tajemnicę.

Białe kwiaty

Biały kolor kwiatów prezentuje niewinność, czystość, doskonałość, miłość, wierność i uczciwość. Dlatego też należy do najczęściej wykorzystywanych podczas uroczystości ślubnych. Do białych kwiatów możesz dobrać jakąkolwiek inną barwę kwiatów, która pasuje do danej uroczystości. Najczęściej wybierane białe kwiaty to na przykład: eleganckie orchideje, lilie, jastruny, róże, kalie, pachnące frezje i chryzantemy.

Różnokolorowy bukiet

Jeżeli połączysz kilka kolorów kwiatów, Twój pierwotny zamiar może zniknąć, tak samo jak Twój ukryty przekaz. Różne kombinacje barw i kwiatów mogą wywoływać różne emocje i różne uczucia. Każda kobieta lubi dostawać kwiaty, ale każda też ma swój ulubiony kolor i ulubiony kwiat. Czasem tych kwiatów jest więcej, czasem mniej, jednak niekoniecznie opłaca się je wszystkie ze sobą połączyć w jeden bukiet.

Tak jak kolor, tak i rodzaj kwiatów ma swoje znacze

Na przykład:

Narcyz

Narcyzy oznaczają otwartość, odpuszczenie, wiarę i uczciwość.

Tulipan

Są symbolem zdecydowania, możliwości i rozwoju.

Róże

Jeśli chodzi o róże, ważna jest ich barwa. Róża sama w sobie jest symbolem miłości, ale też odwagi, szacunku i wierności. Nadaje się jako prezent na każdą ważną życiową okazję.

Spraw im radość!

Czasem o wiele bardziej niż drogi bukiet, ucieszą kogoś stokrotki czy mak zerwany gdzieś po drodze. Kobieta będzie wiedzieć, że mężczyzna o niej myślał, wspominał i zastanawiał się czym jej sprawić radość. Jak już wspomnieliśmy, ważne jest, aby w zależności od okoliczności, podarować odpowiednią liczbę kwiatów. Jednakże i jeden jedyny kwiat, który przyniesiesz może Twojej ukochanej sprawić przyjemność. Już jako małe dzieci zrwyaliśmy kwiatki dla swoich mam, nawet jeżeli przyszliśmy spóźnieni, czy ubrudzeni, zawsze przyjęła je z uśmiechem, ponieważ sprawiły jej rodość. W szkole na Dzień Matki, kiedy malowaliśy laurki, zazwyczaj ozdabialiśy je motywami kwiatów. Warto jest od czasu do czasu swojej partnerce, żonie, mamie, babci, teściowej, cioci sprawić radość i podarować kwiaty.

Źródło: http://www.whats-your-sign.com/flowers-and-meanings.html

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: