Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Bądź egoistą i myśl też o sobie

15.luty 2017
Bądź egoistą i myśl też o sobie

W dzisiejszych czasach, kiedy największy wpływ mają na nas internet i media, warto być trochę egoistą i nie myśleć ciągle o innych, ale też o siebie, znaleźć czas na swoje zainteresowania i hobby.

Myślenie o sobie, to najodważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić w swym życiu. Jak powiedziała sławna na cały świat Coco Chanel: "Te najlepsze rzeczy są darmowe.” I „Żyjemy tylko raz, więc możesz chociaż być zabawną osobą.”

Abyś był szczęśliwy sam ze sobą, powinieneś cieszyć się z każdego drobiazgu!

  • Masz gdzie mieszkać, masz swoje łóżko.
  • Masz rodzinę, przyjaciół, krewnych.
  • Żyj, jesteś na świecie, możesz go uczynić takim, jakim chcesz.

Gdzie najczęściej dochodzi do sytuacji, w których zaczynamy w siebie wątpić?

Czasami znajdziesz się w sytuacji, która porządnie Tobą wstrząśnie. Może to być rozstanie, rozwód, śmierć kogoś bliskiego, zwolnienie z pracy itp. W tych okropnych chwilach ludzie często mają wrażenie, że zawiedli, są do niczego i nikt ich nie potrzebuje. To trudne poradzić sobie z takimi uczuciami. Wówczas pomóc może tylko jedno, a to mianowicie postanowienie sobie, że dasz radę. Jakkolwiek źle byś się nie czuł, musisz sobie uświadomić swoje silne strony i zdolności. Dobrze by było zapisać sobie, czego chcesz osiągnąć i kiedy oraz dzięki czemu poczujesz się lepiej.

egoizm

Kilka rad, jak myśleć też o sobie:

Zauważaj swoje ciało

Musisz mieć radość ze swojego życia. Twoje pozytywne nastawienie i pozytywne myśli potrafią poprawić jakoś życia i wywołać kolejne wibracje. 

Dbaj o swoje ciało

Dbaj o swoje ciało. Rób wszystko aby być zdrowym. Kiedy ciało jest chore, to znak, że dzieje się z Tobą coś złego. To znak, że nie jesteś ze swoim całem w harmonii.

Poświęć czas swojej rodzinie

Czy ten cały młyn naprawdę jest tego wart? Życie jest zbyt piękne na to, aby wpaść w rutynę. Postaraj się skupić na sobie i na swojej rodzinie. Dzieci dorosną, a to jak Cię postrzegają teraz, odbije się na ich sposobie postrzegania Cie w przyszłości.

Nie przejmuj się zdaniem innych

Nie bój się i nie przejmuj tym, co o Tobie myślą inni. Zawsze będą Cię obserwować, zawsze będą o Tobie rozmawiać i Cię obgadywać. Uświadom sobie, że jesteś jedynym człowiekiem, który może oceniać samego siebie, za to jaki jesteś. Ludzie nie muszą Cię obserwować i obgadywać tylko dlatego, że coś im się w Tobie nie podoba, wręcz przeciwnie, może to wynikać ze zwykłej zazdrości.

Bądź sobą

Nie miej obaw być samym sobą. Kiedy przestaniesz przejmować się otoczeniem, będziesz mógł skupić się na sobie. Każdy ma dość swoich problemów. Nikt nie powinien, żyć w taki sposób, w jaki oczekują tego od niego inni. Zatem bądź sobą i czerp z życia pełnymi garściami!

Bądź więc trochę egoistą i nie tkwij w toksycznych związkach, czy sytuacjach, które tylko kradną Twoją energię, myśl o sobie. Czerp z życia pełnymi garściami i bądź szczęśliwy, nie trać nadzieji, walcz. Kto próbuje ten wygrywa, dlatego zacznij szukać swojego nowego partnera/nowej partneki już teraz.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: