Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Andrzejki, czyli wieczór pełen wróżb

29.listopad 2016
Andrzejki, czyli wieczór pełen wróżb

Tradycyjnie w wigilię świętego Andrzeja bawimy się z losem i próbujemy odkryć co nas czeka w przyszłości. Kiedyś do Andrzejek podchodzono nad wyraz poważnie, dziś to po prostu dobra zabawa traktowana z przymrużeniem oka. Czy znasz historię tego święta? A może są jakieś wróżby, które chcesz wypróbować?

Wróżby andrzejkowe

Lanie wosku

Symboliczne znaczenie klucza- zamyka lub otwiera wszelkie sekrety i tajemnice. Podejmowanie prób odkrycia, tego co nam niesie los, poprzez przyglądanie się cieniom woskowych tworów.

Jak to zrobić?

Wosk należy umieścić w blaszanej misce lub garnku i podgrzewać, aż się rozpuści. Potem każdy z uczestników zabawy przelewa go przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Zastygając, lany wosk tworzy dziwne kształty. Zapaloną świecę stawiamy w pobliżu ściany. Woskowe kształty umieszczamy przy ścianie tak, żeby rzucały na nią cień. To on właśnie wskazuje nam, co czeka nas w nadchodzącym roku. 

andrzejki

Buty

Istnieją dwa sposoby wróżenia za pomocą butów.

Jak to zrobić?

Ściągamy buty z lewej nogi (lewa strona ma według wierzeń właściwości magiczne). Wszystkie buty ustawiamy rzędem w najdalszym końcu domu/mieszkania, przodem skierowanie ku wyjściu z domu. But, który znajduje się ostatni w kolejce przestawiamy na początek. Powtarzamy to, aż buty "dojdą" do drzwi wejściowych do domu. Właścicielka tego buta, który jako pierwszy przekroczy próg domu najwcześniej wyjdzie za mąż (lub jako pierwsza się zakocha). Inną możliwością jest rzucanie butem za siebie. Robimy to w następujący sposób: Wszystkie dziewczyny ściągają buta z lewej nogi. Odwracają się tyłem do drzwi i rzucają buta za siebie (najlepiej jest rzucić buta przez lewe ramię). Jeśli but będzie skierowany w kierunku drzwi to jego właścicielka wyjdzie za mąż. Jeśli but będzie odwrócony tyłem do drzwi, wówczas dziewczyna pozostanie niezamężna.

Zapałki

Tak, z zapałek również można wróżyć.

Jak to zrobić?

Pomyśl sobie życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Jeżeli zapałki będą palić się “ku sobie”, życzenie się spełni w ciągu roku, a jeśli nie –będziesz musiała dłużej poczekać na jego realizację.

Kubeczki

Będziesz potrzebować: 4 kubki, obrączkę, mały krzyżyk oraz monetę.

Jak to zrobić?

Na stole pod kubkami lub miseczkami kładziemy losowo przygotowane przedmioty, jeden kubeczek pozostawiając pusty. Osoba, której wróżymy, wskazuje wybrany kubek. Znaczenie przedmiotów:

  • Obrączka – małżeństwo w przyszłości,
  • Krzyż – ksiądz, zakonnica, ciągłe modlitwy,
  • Moneta - zostaniesz bardzo bogata/bogaty,
  • Pusty kubek – zostaniesz starą panną lub starym kawalerem.

Życzymy wam udanej zabawy andrzejkowej !!

[nk]

Źródła:

http://www.andrzejki.ezoteria.pl

http://tipy.interia.pl

Udostępnij ten artykuł na: