Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

8 pomysłów na: tanią i romantyczną wycieczkę w Polsce i za granicą

9.kwiecień 2018
8 pomysłów na: tanią i romantyczną wycieczkę w Polsce i za granicą

Po mroźnych zimowych dniach pogoda wreszcie zaczyna nam sprzyjać. Chyba każdy chętnie wybrałby się nadrobić ten stracony w czterech ścianach czas gdzieś na łono przyrody. Świetnie się składa, ponieważ kwiecień i maj to idealny moment na zorganizowanie wycieczki! Dlaczego i gdzie – o tym w dzisiejszym artykule.

Przyroda powoli budzi się do życia, a wraz z nią budzimy się i my. Zima gościła u nas już wystarczająco długo, teraz przyszła pora na słoneczną i ciepłą wiosnę. Każdy z nas, niczym ćma zwabiona przez światło, pragnie wreszcie wyjść na zewnątrz i naładować się pozytywną energią oraz zaczerpnąć świeżego powietrza. Owszem, są tacy, którym wystarczy zwykły spacer, ale czyż nie warto wybrać się gdzieś na kilkudniową wycieczkę i zobaczyć coś więcej, niż tylko drugi koniec osiedla?

Kwiecień i maj to idealna pora na wycieczkę

Dlaczego wiosna to idealna pora na wspólny romantyczny lub rodzinny wyjazd? Oto kilka argumentów, które z pewnością was przekonają, że mamy rację:

 • idealna pogoda - nie jest ani za ciepło, ani za zimno
 • wiosną ceny wycieczek są niższe niż latem
 • śliczne widoki – kwitnące kwiaty i drzewa sprawiają, że każde miejsce staje się jeszcze piękniejsze
 • nasz organizm tego potrzebuje – po tych wszystkich zimowych miesiącach spędzonych w domu nasz organizm potrzebuje nie tylko porządnej dawki świeżego powietrza, ale też witaminy D, której natualnym źródłem jest Słońce

8 tanich i romantycznych miejsc, które warto odwiedzić

Zdecydowana większość z nas na wakacje wybiera się poza granice naszego kraju. W końcu nie ma to jak gwarancja pięknej pogody i ciepłego morza, ale wierzcie nam, że istnieją też takie miejsca, które doskonale zwiedza się również wczesną wiosną. Jakie? Być może będziecie zdziwieni.

Budapeszt

Jak mówi stare przysłowie: Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki - mamy zatem pierwszy, lecz nie jedyny, powód, dla którego warto wybrać się do stolicy Węgier – Budapesztu. Nie wybieramy się przecież na wiosenną wycieczkę tylko po to, by skosztować miejscowych trunków, prawda? Zatem, kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść wizyty w Budapeszcie jest cena. Na stronach różnych biur podróży wycieczki objazdowe do stolicy Węgier, w terminie od kwietnia do maja, znajdują się w przedziale od 169 zł do 350 zł za jedną osobę (wycieczka jednodniowa). Jeszcze bardziej opłaca się zrobić swojemu partnerowi/ce niespodziankę i zarezerwować kilkudniowy romantyczny wyjazd we dwoje. Cena za wycieczkę objazdową dla dwóch osób wynosi od 600 do 900zł (wycieczka 2-3 dniowa). W cenie zazwyczaj zawarte są noclegi, śniadania, transport oraz opieka pilota. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Budapeszt? Ponieważ to prawdziwy rarytas dla miłośników zabytków. Oto kilka najważniejszych i najciekawszych atrakcji, które tam na was czekają:

 • stolica Węgier to powszechnie znana miejscowość uzdrowiskowa – możecie więc wybrać się do łaźni i wypróbować na własnej skórze dobroczynne działanie ciepłych źródeł leczniczych
 • piękne stare miasto, na którym możecie podziwiać między innymi: Plac św. Trójcy, Kościoł Najświętszej Marii Panny, Ratusz I-szej Dzielnicy oraz barokową Kolumnę Morwowa.
 • majestatyczny Zamek Królewski w Budapeszcie – czyli kompleks budynków pałacowych położony na Wzgórzu Zamkowym
 • nie zapominajmy o neoromańskiej Baszcie Rybackiej, z której rozciąga się przepiękny widok na Dunaj i Peszt

Odważni w ramach zabawy językowej mogą spróbować się przed odjazdem nauczyć słynnego przysłowia o więzi łączącej nasze narody również w języku węgierskim: Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát – z pewnością zrobi to na miejscowych wielkie wrażenie!

Budapeszt

Praga 

Krecik, Rumcajs, Żwirek i Muchomorek oraz wyjątkowo zabawny język – z tym zazwyczaj kojarzą nam się Czesi, lecz Czechy to coś więcej, to dosłownie bajkowa krajina. Wybrać się na wycieczkę do Pragi, stolicy Czech, polecamy zarówno na własną rękę, jak i z biurem podróży. Zależy od upodobań. Bez obaw, wszystko dokładnie wytłumaczymy i opiszemy wraz z cenami. Na własną rękę: aktualnie z Polski do Czech i z powrotem dostaniemy się nie tylko dzięki ČD (České Drahy - czeski odpowiednik PKP), doskonałe połączenia oferuje również LeoExpress. Cena biletu jest zależna od daty rezerwacji – wiadomo, im wcześniej, tym lepiej. Na przykład bilet w jedną stronę (dla jednej osoby) z Krakowa do Pragi rezerwowany na dwa dni przed odjazdem na stronach LeoExpressu może kosztować od 69zł do 177zł. Jeśli jednak zdecydujesz się zarezerwować swój bilet wcześniej, na przykład na dwa tygodnie przed planowanym odjazdem już zobaczysz różnicę, ponieważ cena biletu, w zależności od wybranej klasy i miejsc może kosztować od 64zł do 140zł. Później wystarczy już tylko wybrać i zarezerwować hotel. Najlepsze porównanie cen hoteli znajdziesz na różnych stronach internetowych, ale ceny za jedną noc zaczynają się już od 50zł.

Z biurem podróży: nie musisz martwić się wcześniejszym rezerwowaniem biletów i hoteli, zatem przejdzmy od razu do cen – objazdowa wycieczka jednodniowa dla jednej osoby kosztuje 160zł. Bardziej opłaca się jednak wziąć ze sobą swojego partnera/partnerkę lub chociaż przyjaciela, ponieważ cena za tę samą wycieczkę dla dwóch osób wynosi zaledwie 210zł. A jak to wygląda z dłuższymi wyjazdami? Otóż za 2-4 dniowy wyjazd do Pragi jedna osoba zapłaci od 250zł do 650zł. W cenę są wliczone: śniadania, opieka pilota oraz przejazd autokarem.

Główne atrakcje w Pradze:

 • Most Karola
 • Zamek na Hradczanach
 • Rynek Staromiejski
 • Plac Wacława

Praga

Polska

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Polska to piękny kraj, istnieje wiele miejsc, które warto odwiedzić wiosenną porą. My dzisiaj polecimy wam:

 • Puszcza Białowieska (bilet normalny 13-15zł, bilet ulgowy 9-11zł)
 • Dolina Chochołowska (cena wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego: bilet normalny 5zł, bilet ulgowy 2,5zł)
 • Słowiński Park Narodowy - opłata za wstęp do parku w Rąbce: bilet normalny 6zł, bilet ulgowy 3zł. Wizyta na wieży widokowej nad jeziorem Łebsko jest bezpłatna.
 • Wieliczka – bilet normalny za zwiedzanie kopalni 64zł, bilet ulgowy 46zł – bilety waro zarezerwować wcześniej!
 • Malbork – cena jest uzależniona od zakresu zwiedzania, pełna cena za bilet normalny 39,50zł, cena ulgowa 29,50zł; cena obniżona za bilet normalny 29,50zł, cena ulgowa 19zł.

Ruchome Wydmy

Wycieczkę, do każdego z tych miejsc możesz zorganizować sam bez żadnego problemu. Nie masz partnera/ki, a nie chcesz jechać na wiosenną wycieczkę sam? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś ze swojego miasta! 

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: