Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

8 najczęstszych rodzajów związku - w którym z nich jesteś Ty?

21.luty 2020
8 najczęstszych rodzajów związku - w którym z nich jesteś Ty?

Każdy związek jest inny. Wiesz jaki jest ten Twój? Jeśli tak, to czy potrafisz na tej podstawie stwierdzić, jak długo se sobą będziecie i czy to właśnie jest ten człowiek, z którym spędzisz resztę swojego życia?

Jakie rodzaje związków naprawdę istnieją?

Dowódca i podopieczny

Związek, w którym jeden z partnerów odgrywa rolę "dowódcy" a ten drugi podporząkowuje się jego zasadom. Podopieczny nawet nie musi być świadom tego, że dowódca nim steruje, co może prowadzić do frustracji i bezradności.

Uzależniony i ofiara

Jeden z partnerów potrzebuje tego drugiego jak powietrza i nie jest w stanie bez niego egzystować. Jest to związek, w którym jeden z partnerów jest całkowicie uzależniony od tego drugiego i przesadnie na nim polega. Uzależniony nie potrafi się na nic zdecydować sam, wciąż potrzebuje tego drugiego, aby mu poradził i powiedział co ma robić.

Otwarty związek

Bardzo lubiany status na najróżniejszych portalach społecznościowych. Ale mało kto tak naprawdę potrafi wytłumaczyć czym jest ten rodzaj związku. Otwarty związek to relacja, w której oboje partnerów łączy więź emocjonalna, ale jednocześnie każdy z nich może pójść do łóżka z kimś innym. Na taki związek oboje muszą być przygotowani i całkowicie zgadzać się z jego zasadami. Kiedy jeden z partnerów pójdzie do łóżka z kimś innym tylko po to, aby zemścić się na partnerze, który go zdradza, nie możemy już mówić o otwartym związku.

Partner jako tofeum

Niektórzy mężczyźni, a czasem też niektóre kobiety, szukają partnera przede wszystkim po to, aby dobrze z przy nim prezentował. Zazwyczaj są to ci, którzy mają wysoką pozycję społeczną i potrzebują reprezentacyjnego partnera. Taki związek może opierać się na miłości, lecz jednocześnie być niezwykle kruchy.

Związek bez intymności

Nie mamy tu na myśli związków, w których już są dzieci, albo takich, w których z powodu pracy partnerzy nie mają na to czasu. Istnieją bowiem związki, w których wszystko działa jak należy, za wyjątkiem intymności. Żadne z partnerów nie jest zainteresowane, ponieważ intymność to dla nich rutyna, a ta jest przecież nudna.

Intymny związek

Całkowite przeciwieństwo związku bez intymności. W tej relacji nie istnieje żadna więź emocjonalna pomiędzy partnerami, żadne z nich nawet nie stara się, aby powstało z tego coś więcej. W tym związku liczy się przede wszystkim seks. Najczęściej w takim związku pragną żyć mężczyźni, kobiety mogą pójść do łóżka tylko z kimś, z kim połączyła ją chemia.

Związek na odległość

Oboje się kochają, istnieje pomiędzy nimi silna więź. Jedyne co stoi im na przeszkodzie to odległość. Każde z nich z jakiegoś powodu żyje na drugim końcu miasta, czy kraju, przez co muszą jakoś uporać się z poczuciem niepewności, ciągłymi podejrzeniami i atakami zazdrośći. Związek na odległość jest bardzo wymagający i zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Podobno taki związek po maksymalnie dwóch latach należy w jakiś sposób posunąć dalej.

Wielka różnica wieku

Jeśli różnica wieku wynosi dziesięć lat lub więcej, może być niezwykle trudne połączyć wasze wyobrażenia i oczekiwania. Musicie nauczyć się żyć w takim związku i przyzwyczaić się do krzywych spojrzeń otoczenia, rodziny i przyjaciół. Nie wszyscy są w stanie od razu zrozumieć, że osoby o tak różnym wieku mogło połączyć uczucie.

Każdy z nas jest inny, związki jednak rozwijają się w dość podobny sposób. Każdy szuka tego idealnego partnera, z którym będzie szczęśliwy aż do końca życia. Dla niektórych jest to bardzo proste, innym zajmie to prawie całe życie. Jesteś wśród tych, którzy wciąż szukają kogoś, z kim mógłbyś być szczęśliwy? Możesz poznać kogoś z pomocą naszej ankiety randkowej.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: