Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 symptomów towarzyszących ciąży

12.październik 2020
7 symptomów towarzyszących ciąży

Zdecydowaliście się z partnerem na założenie rodziny. Teraz czekają na was nie tylko chwile szczęścia, ale również pierwsze zmiany. Z początku będą one dotyczyć, przede wszystkim, Twojego ciała. W dzisiejszym artykule przedstawimy 7 najczęstszych, a zarazem najdziwniejszych objawów towarzyszących ciąży.

Ciąża to dla organizmu ogromna zmiana. Przecież w Tobie własnie rozwija się mały człowieczek! Niektóre zmiany są nieuniknione, inne są kwestią indywidualną. Dzisiaj jednak poznasz 7 najdziwniejszych objawów, które mogą towarzyszyć ciąży, a których najprawdopodobniej wcale się nie spodziewałaś. Tylko bez obaw! Nie są to objawy zagrażające Twojemu życiu. Pamiętaj, że ciąża to przecież nie choroba, lecz stan błogosławiony.

Czy zamieniam się w Wielką Stopę?

Być może pewnego dnia, kiedy zaczniesz przyglądać się swoim stopom, zauważysz, że są one większe. W czasie ciąży to normalne. Stopy kobiety ciężarnej mogą urosnąć nawet o 10 mm, czyli nawet o więcej niż jeden rozmiar! Jest to spowodowane rozciąganiem się więzadeł i ścięgien. Stopy niektórych matek po porodzie stopniowo wracają do pierwotnych rozmiarów, ale może się też zdarzyć, że będziesz musiała przyzwyczaić się do kupowania większych butów.

Co dwa mózgi...

Jeden ze słynnych dowcipów o ciąży brzmi: Jeśli Twój partner zacznie się z Tobą kłócić, przypomnij mu, że w Twoim ciele aktualnie są dwa mózgi, a on ma do dyspozycji tylko jeden! Niby tak, ale tak naprawdę przecież mózg dziecka wcale nie ma wpływu na naszą inteligencję. Wręcz przeciwnie, udowodniono, że w czasie ciąży ilość komórek mózgowych może spaść nawet o 4%. Winę za to ponoszą zmiany hormonalne, ale nie martw się na zapas – do kilku miesięcy po porodzie, znów wszystko wróci do normy.

To peruka?

Tak! Wreszcie coś pozytywnego! Burza hormonów w Twoim ciele może spowodować, że Twoje włosy staną się mocniejsze i przestaną wypadać. Niestety jednak, tak jak w poprzednich przypadkach – po porodzie, wszystko znów wróci do pierwotnego stanu.

Ups!

Masz wrażenie, że zrobiła się z Ciebie straszna niezdara? To wcale nie musi być tylko wrażenie. Ponieważ w czasie ciąży zatrzymujesz wodę, a Twoje ścięgna jednocześnie ulegają rozluźnieniu – może się zdarzyć, że będziesz miała problemy z utrzymaniem równowagi. Zmianie ulegnie również Twój środek ciężkości.

Coś tu śmierdzi!

Zaczynasz znacznie intensywniej odczuwać wszelkiego rodzaju zapachy? To normalne. Taka nadwrażliwość na zapachy jest spowodowana zwiększoną ilością estrogenów w Twoim ciele. Odpowiadają one też za ewentualne poranne nudności.

Skąd ten posmak?

W ustach możesz zacząć odczuwać specyficzny metaliczny posmak. Winę za to ponoszą, tak jak w przypadku omawianych wyżej zapachów – estrogeny. Metaliczny posmak pojawia się przede wszystkim w pierwszym trymestrze, ponieważ poziom estrogenów jest wówczas najwyższy.

To nie ja, to pies!

Nie wtydź się tego, że masz gazy. Wzdęcia w ciele kobiety ciężarnej spowodowane są spowolnioną pracą niektórych mięśni układu pokarmowego oraz zmniejszoną aktywnością hormonu o nazwie progestagen.

Zaobserwowałaś już u siebie któryś z tych objawów? A może partner zwrócił Ci na nie uwagę? Niezależnie od tego, jak wielkie będą Twoje stopy i jak bardzo niezdarna teraz będziesz, czeka was najszczęśliwszy moment w waszym życiu i nie zapominajcie o tym! Czerpcie radość z każdej chwili i przygotujcie się na przyjście waszego potomka na świat.

Chcesz założyć rodzinę, ale jeszcze nie znalazłeś/łaś swojej wymarzonej drugiej połówki? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś jeszcze dziś!

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: