Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 sposobów, jak poradzić sobie z różnicami w związku

14.styczeń 2020
7 sposobów, jak poradzić sobie z różnicami w związku

Inne upodobania, inne podejście do życia, inne hobby... Czy to naprawdę są problemy, które w każdym związku muszą skończyć się kłótnią lub rozstaniem? Nie! W dzisiejszym artkule przedstawimy wam aż 7 sprawdzonych sposobów na to, jak poradzić sobie z różnicami w związku.

Każdy z nas jest inny, ale nie oznacza to, że w sprawach relacji międzyludzkich musimy się tym przejmować. Nigdy nie uda nam się przecież znaleźć partnera, który będzie "idealny" w każdym calu. Jeśli chcesz zaakceptować "wady" swojego partnera, najpierw zastanów się, czy nie powinieneś popracować również nad samym sobą... Od czego zacząć?

Akceptuj siebie samego

Zaakceptuj to, kim jesteś. Pozostań wierny swoim ideałom: bądź wegetarianinem, weganem, chrześcijaninem, ateistą - po prostu tym, kim chcesz być. W tym naprawdę nie ma w tym nic złego. W ten sposób udowadniasz innym swoją odwagę, potrafisz wyróżnić się z tłumu i nie wstydzisz się za to. Dopiero, kiedy uda ci się zaakceptować samego siebie, będziesz gotowy w pełni zaakceptować innych, w tym również swojego partnera. 

Nie bój się nowych wyzwań

Otrzymałeś dobrą propozycję? Wiesz, że pomoże ci ona w dalszym rozwoju osobistym? W takim razie nie masz się nad czym zastanawiać! Łap każdą okazję, która pojawi się na twojej drodze. Nigdy nie wiesz, co może ci się w życiu przydać. O wiele łatwiej jest wspierać innych w realizacji ich marzeń, kiedy sami realizujemy te swoje.

Bądź oryginalny

Wyróżnianie się z tłumu czasami jest związane z pewnego rodzaju problemami. Pamiętaj jednak, że bycie innym - w dobrym tego słowa znaczeniu - pomaga w pozbyciu się wstydu. Rozejrzyj się na jakimś koncercie, czy festiwalu, z pewnością znajdziesz tam kilka ekstrawaganckich osób, które nie przejmują się tym, co inni o nich pomyślą. Bądź inny, bądź oryginalny. 

Ty i twój partner

Kiedy już zaakceptujesz siebie, takiego, jakim jesteś - możesz zacząć pracować nad poprawą relacji z partnerem. 

Czy te różnice naprawdę są tak znaczące?

Wspólnie zastanówcie się, czy to, co was różni jest naprawdę warte ciągłych konfliktów. Oczywiście, kłótnie i nieporozumienia są nieodłączną częścią każdego związku, lecz to, że każde z was ma inne zainteresowania nie musi być jeszcze powodem do konfliktu, czy rozstania. W końcu jesteście razem, czyli ta "inność" musiała was - przynajmniej na początku - u partnera zafascynować. Dlaczego już tak nie jest? Czy naprawdę te różnice są nie do przejścia? Porozmawiajcie o tym, na spokojnie i postarajcie się znaleźć w tym wszystkim jakiś kompromis.

Nie wierz w bajki

Nie wierz w to, co widzisz w filmach romantycznych, a już w ogóle tych, z „happy endem”. Nie czarujmy się - tak naprawdę niczym nie różnią się od bajek dla dzieci, które w większości przypadków są całkowicie nierealne. Nie buduj więc w myślach zamków z piasku i nie licz na to, że spotkasz księcia na białym koniu. Skup się na rzeczywistości.

Naucz się, czym jest pozytywna krytyka

Każdy z nas uważa się za tego najlepszego krytyka. Istnieje jednak wielka różnica pomiędzy pozytywną krytyką, a taką, która sprawi, że człowiek od razu złapie doła. Pamiętaj też, że poprzez krytykę zmienić można tylko zachowanie, ale na pewno nie osobowość człowieka.

Rozmawiajcie o problemach

Jeżeli coś ci przeszkadza, od razu poinformuj o tym swoją drugą połówkę. Nie czekaj, aż problem osiągnie jeszcze większy poziom i konflikt stanie się nieunikniony. Rozmawiajcie ze sobą i starajcie się z każdej sytuacji znaleźć rozwiązanie zadowalające was obu. Komunikacja i kompromisy są podstawą udanego związku.

Teraz już wiesz, jak poradzić sobie z różnicami dzięlącymi partnerów w związku. Wciąż jeszcze jesteś samotny/a? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś już dziś!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: