Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 sposobów jak odciąć się od przeszłości

4.sierpień 2020
7 sposobów jak odciąć się od przeszłości

Rozstaliście się już jakiś czas temu, ale ty nie jesteś w stanie o nim/niej zapomnieć? A może wciąż macie ze sobą jakiś kontakt? Jak w takich sytuacjach poradzić sobie z targającymi wami emocjami i nie przenosić negatywnej energii do potencjalnych nowych związków? Podpowiemy wam w dzisiejszym artykule!

Wiele osób "niszczy" swoje związki oczekując od nowych partnerów tego samego, czego od byłych. Człowiek musi zrozumieć, że wchodząc do nowego związku, przeszłość zostawia za sobą. Jeżeli nie potrafi tego zrobić oznacza to, że jeszcze nie jest gotów na nowy związek. Być może nie odczekał wystarczająco długo, aby rany mogły się zagoić, lub wciąż ma jeszcze z poprzednim partnerem jakieś niewyjaśnione kwestie. Jeżeli pozwolisz przeszłości zniknąć, będziesz mógł zacząć zajmować się przyszłością. Każdy popełnia błędy, zamiast więc ich żałować, powinniśmy wyciągać z nich wnioski. Lepiej zrobisz skupiając się na nowych związkach, czas przecież płynie dalej. Na pewno nie raz pojawią się sygnały świadczące o tym, że przeszłość depcze Ci po piętach, Ty jednak musisz sobie z tym jakoś poradzić i iść dalej.

Porównywanie przeszłości z teraźniejszością

Wszystko zależy tylko od twojej natury, dla niektórych to trudne tak po prostu zapomnieć. Najgorsza chwila następuje, kiedy porównujesz przeszłość z teraźniejszością. Będziesz porównywać jedzenie, styl muzyki, ubiór, a każde kolejne porównanie będzie Ci coraz bardziej przypominać byłego partnera. Zamiast poznawać lepiej nowego partnera i dać mu szansę, wciąż wracamy do tego co było i niszczymy to, co mogłoby być.

Nie wątp w siebie

Tym, że zaczniesz w siebie wątpić doprowadzisz się do ruiny emocjonalnej. Wątpliwości mogą dotyczyć również Twojego nowego partnera, w efekcie zaczniesz zachowywać się wobec niego agresywnie i krytykować go za wszelkie drobnostki. Będziesz więc ranić nie tylko siebie, ale i innych.

Zdrada

Chyba każdy w życiu miał do czynienia ze zdradą. Choćby za pośrednictwem kogoś ze swego otoczenia. Takie coś najczęściej sprawia, że zaczynamy być podejrzliwi. To okropne mieć obok siebie partnera, któremu nie wierzysz, albo który nie wierzy Tobie. Jeżeli nie będziecie sobie ufać, nic dobrego z waszego związku nie wyjdzie.

Nauczka

Nie powtarzaj swych błędów, czerp nauczkę z przeszłości i delektuj się teraźniejszością. Jeżeli chcesz stworzyć jakiś związek, musisz być na to odpowiednio przygotowany. Okazuj swoje zainteresowanie nowemu partnerowi w pełnym zakresie. Jeżeli wciąż będziesz mieć za plecami cień przeszłości, nowy związek nie ma szans powodzenia.

Można przyjaźnić się z byłym/byłą?

Jak brat z siostrą

Wasz związek mógł się dostać do fazy, w której jesteście dla siebie jak brat i siostra. Dla nowych partnerów może to być na początku trudne do zrozumienia, jednakże jeżeli na dłuższą metę nie będzie to w miało wpływu na harmonijne funkcjonowanie związku, to dlaczego nie? 

Współpracownicy i sąsiedzi

W takiej sytuacji po prostu nie macie innej możliwości. Jeżeli pracujecie razem, albo mieszkacie obok siebie, będzie lepiej utrzymywać przyjazne stosunki. Rozstanie nie powinno mieć wpływu na rozwój waszej kariery.

Przyjaciele

Macie wspólnych przyjaciół i żadne z was nie chce ich stracić? To dobry powód, aby i z was stali się przyjaciele.

Pokojowe rozstanie

Oboje zdecydowaliście się, że przyczyną rozstania nie był nierozwiązywalny konflikt, a więc nie ma żadnego pretekstu, dla którego nie moglibyście zostać przyjaciółmi.

Wciąz jesteś sam/a? Chcesz znaleźć idelanego partnera/partnerkę? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na pierwsze spotkanie już dziś!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: