Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 rzeczy, które jesteśmy w stanie poświęcić dla partnera

25.kwiecień 2018
7 rzeczy, które jesteśmy w stanie poświęcić dla partnera

Związek to nie tylko czułe słówka. Prawdziwy związek to taki, w którym partnerzy znają znaczenie słowa "kompromis" i potrafią go wykorzystać w praktyce. Niestety wciąż istnieje wiele osób, które dla związku są w stanie poświęcić naprawdę wiele. Ile? Czytajcie dalej...

Miłość pełna jest kompromisów i poświęceń. Poświęcenie się dla szczęścia człowieka, którego kochamy, to prawdziwy dowód miłości. Miłość romantyczna opisywana jest jako taka, która wymaga ofiar i wielu kompromisów. Prawdziwe uczucie nie wymaga jednak aż tylu ofiar. Poświęcenie się w celu zyskania lub zatrzymania kogoś przy sobie, jest czasem potrzebne, ale gdzie jest granica? Niektóre kobiety muszą na przykład poświęcić swoją karierę dla dzieci i rodziny. Prawdziwa miłość nie powinna wywoływać w żadnym z partnerów wyrzutów sumienia. To normalne, że biegiem czasu jedno dostosowuje się do drugiego. Jesteśmy zmuszeni zmienić coś w swoim życiu, ale każda zmiana ma również swoje granice. Nasza osobowość, to „kim jesteśmy” powinno pozostać niezmienne. Nie warto nic robić tylko po to, aby się przypodobać temu drugiemu. Bądź sobą. Nie może się z Ciebie stać anorektyk tylko dlatego, że partner/ka chce abyś był szczupły/a. Każdy związek kiedyś w końcu rozkwitnie, ale jeżeli problemy pojawiają się już na początku, ponieważ partnerowi nie podoba się Twoja osobowość, zastanów się, czy warto kontynuować taką znajomość.

W celu osiągnięcia tego, czego pragniemy od życia, również musimy ponieść jakieś ofiary. Uważaj na tych kilka rzeczy, które poświęcają nie tylko ludzie sukcesu, ale i zakochani dla swojej ukochanej/ukochanego.

Sen

Jeżeli dzień był intensywny, ważne jest należycie się wyspać. Ludzie sukcesu często pracują po nocach i zasypiają ze zmęczenia nad stertą papierów. Tak samo jak oni, zakochani też są w stanie poświęcić swój sen. Bez problemu przybiegną w nocy do swojego ukochanego/ej. Nawet gdyby odległość między nimi wynosiła wiele kilometrów. Zakochanego człowieka nic nie powstrzyma. Zależy mu tylko na tym, aby być przy swojej drugiej połówce. Warto jednak się zastanowić: czy to już nie za wiele, czy naprawdę warto zarywać noce i być wyczerpanym?

Zdrowie

Często podążając za swoimi celami, zaniedbujemy nasze zdrowie. Przestaniesz się zdrowo odżywiać, będziesz mieć mniej ruchu, co spowoduje pogorszenie się stanu Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Zakochany człowiek zaczyna też nadmiernie skupiać się na jednej części swojego życia zaniedbując przy tym wszystkie inne.

Życie prywatne

Jeżeli jesteś zdecydowany odnieść sukces, musisz wprowadzić kilka zmian w swoim życiu prywatnym, a co z tym związane, w relacjach z innymi ludzmi. Każdy z nas jest czasem zmuszony do kompromisów. Naucz się mówić „nie”. Musisz mieć czas też dla siebie, nie zrzucaj swoich pasji na drugi plan. Jeśli nie będziecie ze sobą spędzać każdej wolnej chwili, będziecie o wiele bardziej cieszyć się na każde kolejne spotkanie. Będziecie mieli czas na to, aby zatęsknić. To oczywiste, że chcesz być z ukochaną osobą jak najwięcej, ale musicie nauczyć się tolerować i respektować zainteresowania tego drugiego. Nie rezygnuj ze swego hobby, wręcz przeciwnie, możesz postarać się nim zainteresować swoją drugą połówkę. Być może w ten sposób odkryjecie wspólną pasję.

Rodzina i znajomi

Możliwe, że Twój partner/ka nie będzie się dogadywać z Twoją rodziną lub przyjaciółmi. Dowodem na to mogą być liczne dowcipy o teściowych, które krążą po świecie. Wyobrażasz sobie życie bez swej rodziny i przyjaciół? Zakochani tak. Tylko, czy warto odrzucać rodzinę dla kogoś, kto nie docenia Twoich najbliższych?

partnerstwo

Praca

Praca jest tak samo ważna jak życie prywatne. Niekiedy cięzko się zdecydować, co ważniejsze. Możesz mieć świetną pracę (lub propozycję świetnej pracy), a jednocześnie doskonałego partnera/partnerkę, z którym/którą chcesz spędzić resztę życia. Jeżeli masz dobrze płatną pracę, a w niej zgrany zespół, będzie to jeszcze trudniejsza decyzja, jednakże najtrudniejsze stanie się to dopiero wtedy, kiedy pojawi się chęć założenia rodziny i prowadzenia rodzinnego stylu życia. Wówczas decydujący będzie Twój wiek. Mężczyźni mogą mieć dzieci również w późniejszym wieku, kobiety niestety nie. To właśnie one często „poświęcają się” dla miłości. W dzisiejszych czasach zdarza się jednak, że kobieta po porodzie wraca do pracy, podczas gdy mężczyzna zajmuje się dzieckiem.

Pieniądze

Zakochani noszą różowe okulary i spełniają wszystkie pragnienia swojego partnera/ki. Powiedzmy, że Twój partner/partnerka marzy o domie, ale nie wie ile pracy wymaga prowadzenie takiego domu, że lepiej by się mu/jej mieszkało w bloku. W efekcie postawisz dom, w którym następnie skończysz sam/a. Zanim coś zrobisz, zadaj sobie pytanie, czy Ty również tego pragniesz, czy to uczyni Cię szczęśliwym, czy nie robisz tego tylko z miłości.

Inny kraj

Niektórzy potrafią przeprowadzić się do innego kraju za swoją drugą połówką. Nie znają języka, nie mają tam nikogo znajomego. Potrafił byś tak? Żyć w kraju, w którym nie dosć, że nikogo nie znasz, to jeszcze nikogo nie rozumiesz? Do wielkich poświęceń są zmuszeni nawet celebryci. Partnerki i partnerzy wielkich gwiazd nie zawsze chcą przeprowadzać się co pół roku gdzieś indziej. Przeprowadzkę zawsze należy dokładnie przemyśleć, traktować ją jako rozwiązanie ostateczne.

Zauważyliście, że cieszymy się z rzeczy niepełnych, niestałych, niewytłumaczalnych i niepewnych? Na pewno też zgodzicie się z twierdzeniem, że dla miłości jesteśmy w stanie góry przenosić. Jeżeli naprawdę chcesz, aby ktoś Cię pokochał, pamiętaj: bądź sobą. Nie musisz się zmieniać. Na początku będziesz zachwycony i tolerancyjny, ale przyjdzie moment, kiedy nie będziesz już chciał ogladać piłki nożnej/ serialu, ale przecież nikt nie chce abyś był taki ciągle. Jeżeli jednak stanie się z Ciebie zmierzła maruda, nie dziw się, że Twój ukochany/a znajdzie sobie kogoś innego, bardziej tolerancyjnego, uważnego i miłego. Miłość i związek polegają przede wszystkim na wzajemnej komunikacji, kompromisach, zaufaniu i tolerancji. 

Wciąż jesteś sam? Szukasz miłości? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym i poznaj swojego wymarzonego partnera!

[kač]

 

Udostępnij ten artykuł na: