Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 produktów, dzięki którym plamy nie mają szans!

23.marzec 2018
7 produktów, dzięki którym plamy nie mają szans!

Na Twojej nowej bluzce pojawiła się trudna do usunięcia plama? Nie załamuj się! Być może o tym nie wiesz, ale rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz w swojej własnej kuchni.

Podstawowe zasady usuwania uporczywych plam

Pamiętaj, że największą szansę na powodzenie masz, jeżeli plama jest świeża, dlatego nie zwlekaj, tylko od razu ją zapierz z pomocą szarego mydła. Szare mydło nie zawiera żadnych sztucznych barwników ani substancji zapachowych, dzięki czemu nie wywoła podrażnień na Twojej skórze.
Drugą ważną kwestią jest temperatura wody - plamę zawsze mocz w zimnej wodzie. Jeżeli plama nie zniknie po pierwszym praniu, pod żadnym pozorem nie prasuj ubranek. Prasowanie sprawi, że plamy będą jeszcze trudniejsze do usunięcia, zamiast tego spróbuj wyprać je ponownie.
Nie musisz kupować drogich odplamiaczy, w swoim domu masz te najlepsze odplamiacze i to na wyciągnięcie ręki:

1.Sól

Usunie plamy z błota, owoców, krwi i czerwonej kapusty. 

2.Szare mydło

Przed każdym praniem namocz ubranko w zimnej wodzie z szarym mydłem i zapierz plamę. 

3.Kwaśne mleko

Idealne na stare plamy po jagodach i czekoladzie.Wystarczy na godzinę namoczyć w nim plamę, a następnie porządnie opłukać i gotowe!

uporczywe plamy

4.Spirytus

Doskonale usuwa jak świeże, tak stare plamy z trawy i mleczy.

5.Cytryna

Plamy z jagód polej sokiem z cytryny i potrzyj. Natomiast plamy po wiśniach, czereśniach, truskawkach i porzeczkach, najlepiej zasypać kwaskiem cytrynowym.

6. Ocet

Można go użyć zamiast soku z cytryny do usunięcia plam po jagodach.

7. Woda utleniona

Usuwa plamy po marchewce i herbacie. Plamę polej wodą utlenioną a następnie zapierz w zimnej wodzie z szarym mydłem.Po podaniu ubrań powyższym zabiegom pamiętaj o ponownym wypraniu ich w pralce. Jeżeli ubrania należą do Twojego dziecka, pamiętaj, że skóra dziecka jest niezwykle delikatna, dlatego trzeba odpowiednio dbać nie tylko o nią, ale również o wszystko to, co ma z nią bezpośredni kontakt. Zatem w  żadnym przypadku nie używaj do prania żadnych środków chemicznych, które mogą podrażniać jego skórę.

Zaczęła się wiosna, to idealny czas na poznanie kogoś i wybranie się na randkę do Krakowa, Gdańska, Wrocławia lub Opola!
[nk]

Udostępnij ten artykuł na: