Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 oryginalnych sposobów, jak powiadomić o ciąży

30.czerwiec 2020
7 oryginalnych sposobów, jak powiadomić o ciąży

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, jak podzielić się tą wspaniałą nowiną z najbliższymi? Każda z nas chce to zrobić w możliwie jak najbardziej oryginalny sposób, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na powiadomienie o stanie błogosławionym...

Kiedy powiadomić rodzinę i znajomych?

Czekanie może być dla Ciebie męczarnią. Chęć podzielenia się z innymi będzie ogromna, ale opłaca się czekać. Nie tylko z powodu przesądu, który mówi, że wczesne powiadomienie o ciąży, może przywołać to, czego nie chcemy. Powiadamiać o stanie błogosławionym powinno się najwcześniej po skończonym 3 miesiącu, czyli po 12 tygodniu i wykonanym badaniu przesiewowym.

W jaki sposób podzielić się tą szczęśliwą nowiną?

W tej sytuacji oryginalność jest jak najbardziej na miejscu. Tę chwilę będziecie jeszcze bardzo długo wspominać. Dlatego lepiej się dobrze postaraj!

Tatuś

Test ciążowy

Jeżeli nie przeprowadziliście testu ciążowego wspólnie, możesz przygotować test z pozytywnym wynikiem jako niespodziankę. Na przykład, rano zostaw test w łazience, na toalecie z dołączoną wiadomością „Dzień dobry, tato.” Możesz też zrobić zdjęcie testu i posłać jako sms lub wiadomość na messengerze, ale w ten sposób nie zobaczysz jego wyrazu twarzy.

Dziecięce buciki

Kup dziecięce buciki i schowaj mu pod poduszkę. Kiedy przyjdzie się położyć, będzie zdziwiony i zaciekawiony, co tam jest.

Zrób mu certyfikat

Jeśli masz taką możliwość, zrób (chociażby ręcznie lub w Wordzie) certyfikat. Prosty dyplom dla tatusia, do którego możesz dołączyć zeskanowane zdjęcie pierwszego ultradźwięku, albo obrazek z internetu, przedstawiający „niemowlę” w tym samym "wieku" co wasze maleństwo.

Smoczek

Kup smoczek i schowaj go w odpowiednim momencie pod swoją bieliznę.

Pomaluj sobie brzuszek

Możesz wykorzystać moment zaskoczenia i narysować sobie na brzuszek uśmiechniętą twarz, albo napisać w którym tygodniu jesteś. Być może chwilę będzie się zastanawiał, ale w końcu z pewnością zrozumie, co chcesz mu przekazać.

Dziadek i babcia

Jak w zabawny sposób przekazać przyszłym dziadkom dobrą nowinę? Oto kilka pomysłów:

Test ciążowy

Najprostszym sposobem jest zapakowanie testu ciążowego do pudełeczka i ozdobienie go jakimś ciekawym papierem. 

Certyfikat

Tak samo jak tacie, tak samo dziadkom można przygotować certyfikat.

Kolacja

Zaproś ich na kolację i tam podziel się szczęśliwą nowiną. Możesz wykorzystać do tego jakieś prezenty, w postaci ultradźwięku niemowlęcia, pozytywnego testu ciążowego, ale również wspomnianego dyplomu lub certyfikatu.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: