Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

7 faktów o postaciach z bajek Disneya

28.sierpień 2020
7 faktów o postaciach z bajek Disneya

Większość z nas wyrosła na bajkach Disneya. Do dziś postaci te są nam dobrze znane, ale czy na pewno możemy powiedzieć, że wiemy o nich wszystko? Sprawdź, czy możesz się określać mianem prawdziwego fana Disneya.

Walt Disney

Walter Elias „Walt” Disney urodził się 5 grudnia 1901 w Chicago. Był to znany amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner oraz filantrop. Śmiało można go określić legendą animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę nominacji do Oscara - nominowano go aż 59 razy! Zdobył również rekordową liczbę statuetek (26) i jest siedmiokrotnym zdobywcą Nagrody Emmy. Razem ze swoim bratem, Royem Oliverem Disneyem, założył przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, które obecnie nosi nazwę The Walt Disney Company. Jest to druga co do wielkości korporacja mediową świata. W 1955 założył park rozrywki Disneyland.

Legenda o jego śmierci

Słyszałeś już kiedyś słynną legendę o "śmierci" Walta Disneya? Nie? Otóż w listopadzie 1966 roku Walter, który był nałogowym palaczem, otrzymał straszną diagnozę - zdiagnozowano u niego raka płuc. Pomimo operacji usunięcia jednego płuca, lekarze nie byli w stanie uratować zdolnego animatora. Tuż po zabiegu Disney przestał pokazywać się publicznie. Po prostu nagle zniknął. Legenda głosi, że został zamrożony w bryle lodu (inna wersja mówi o ciekłym azocie), gdzie nadal czeka aż medycyna pójdzie na tyle do przodu, że jego choroba stanie się uleczalna. Wówczas powróci do nas by tworzyć kolejne błyskotliwe animacje. Jednak to nie wszystko. Twórca Myszki Miki podobno spoczywa bezpośrednio pod swoim największym dziełem, czyli w sekretnej komnacie, która została ukryta głęboko pod zamkiem Śpiącej Królewny w kalifornijskim Disneylandzie. Brzmi ciekawie? Niestety, to tylko legenda. Smutna prawda jest zupełnie inna, bowiem Walt Dinsey zmarł kilka tygodni po operacji - dokładnie 15 grudnia 1966 roku. Jednakże dzięki swojej twórczości pozostaje nadal żywy w naszej wyobraźni oraz w świecie baśni. 

Ciekawostki o postaciach Disneya

Przejdźmy zatem do ciekawostek dotyczących postaci Disneya. Przytoczymy wam jedynie kilka z nich, wierzcie nam, że  istnieje ich o wiele, wiele więcej, ale to już temat na całą serię artykułów. Zatem musimy zadowolić się jedynie tymi najpikantniejszymi...

Kolor zielony reprezentuje zło

Charakterystyczny zielony kolor w bajkach i filmach Disneya zazwyczaj przedstawia złe moce. Pierwszy raz zastosowano go w filmie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - tam zastosowano go do zademonstrowania strasznych oczu złej Królowej. To właśnie od tamtego momentu czarne charaktery najczęściej mają właśnie taki kolor oczu. Co ciekawe, wykorzystuje się go również do przedstawiania trujących mikstur lub złowieszczej poświaty.

Geneza imienia Wall-E

Wall-E to czyli Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa. Jednakże mało kto wie, że jego imię ma jeszcze jedno znaczenie. Wall-E swoje imię otrzymał na cześć ... samego Walta Disneya! W końcu jego pełne imię brzmi Walter Elias Disney.

Inspiracja prawdziwymi osobami

Niektóre postaci z filmów Disneya są inspirowane prawdziwymi osobami. Na przykład, podobno wzorem dla Aladyna był Tom Cruise. Zaskoczeni? No to spójrzcie na poniższe zdjęcie...

Bohaterzy to zazwyczaj sierotki

Czy zauważyliście, że większość bohaterów Disneya łączy to, że nie mają już matki? U niektórych z nich dowiadujemy się, ze straciły matkę w dzieciństwie, np. jak Bambi lub Kopciuszek. U innych zaś, nawet nie ma o matce żadnej wzmianki, np. Mała Syrenka, czy Piękna i Bestia. Być może miał na to wpływ nieszczęśliwy wypadek matki Walta, który niestety skutkował śmiercią. Podobno słynny twórca do końca życia twierdził, że matka zginęła z jego winy.

Pokrewieństwo postaci

Oglądaliście Krainę Lodu? Zatem na pewno wiecie, że rodzice Anny i Elsy zginęli podczas podróży statkiem. Wytwórnia Walta Disneya powtwierdziła, że przeżyli oni i dotarli na wyspę. Matka księżniczek była wówczas w ciąży i na tej odległej wyspie urodziła syna... Tarzana! Tak, dokładnie, dobrze myślicie - Anna i Elsa to w takim razie siostry Tarzana. Ale heca, prawda? 

To jednak nie koniec, bowiem prawdopodobnie Ariel jest kuzynką Herkulesa. Jak to możliwe? Otóż ta teoria oparta jest na greckiej mitologii. Dobrze przecież wiemy, kto był ojcem Ariel - Król Tryton, czyli syn Posejdona. Zatem dziadkiem pięknej syrenki był Posejdon we własnej osobie. A wiadomo przecież, że Posejdon był bratem Zeusa, ojca Herkulesa. Trochę poplątane te związki rodzinne, nie sądzicie?

Żeby tego nie było mało, mówi się, że Jane z Tarzana i Bella z Pięknej i Bestii są spokrewnione. Fani twierdzą, że Jane jest tak naprawdę wnuczką Belli. Jednym z głównych argumentów jest podobieństwo dziewcząt oraz znajomy zestaw do herbaty, który Jane wzięła ze sobą w tą daleką wyprawę. Najprawdopodobniej odziedziczyła go po Belli.

Podobały ci się nasze dzisiejsze ciekawostki? W takim razie zabłyśnij i podziel się nimi z kimś poznanym na naszym portalu randkowym. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[nk]

Źródła:

https://ddob.com/

Zdjęcia:

https://www.empik.com/

Udostępnij ten artykuł na: