Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

6 najczęstszych błędów, które popełniamy w zwiazku

11.styczeń 2020
6 najczęstszych błędów, które popełniamy w zwiazku

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego wam tyle razy nie wyszło? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się błędom, które najczęściej popełniamy w związkach i podpowiemy, jak ich uniknąć.

Relacje między ludźmi bywają naprawdę bardzo skomplikowane i dlatego właśnie po pewnym czasie zaczynają się w nich pojawiać jakieś problemy. Istnieje szansa, że uda ci się je zauważyć odpowiednio wcześnie, jeszcze zanim zdąży przerodzić się to w coś poważniejszego. Bowiem niektóre błędy są jasnym początkiem końca. Mamy tu na myši np. na uczuciowe, psychiczne lub fizyczne wykorzystywanie. Dramatyzowanie (krzyk, płacz, ciągłe kłótnie i wahania nastrojów) też raczej nie świadczą o tym, że związek jest szczęśliwy.

Poniżej przedstawiamy sześć podstawowych błędów, które popełniamy w związkach. Jeżeli już popełniłeś któryś z nich, to nie wpadaj w panikę. W końcu nie od dziś wiadomo, że na błędach się człowiek uczy najlepiej.

Bagatelizowanie 

Niektóre błędy mogą się wydawać tak oczywiste, że nie potrafisz sobie wyobraźić, że Twój partner nie mógłby sobie ich uświadomić. Zatem zamiast przedyskutować problem, będziesz milczeć i w myślach narzekać na to, jaki Twój partner jest okropny. Na pytanie „Co się dzieje?” odpowiadasz „Nic”, bo tak jest łatwiej. Problem jednak pozostaje. To, że zamieciesz sprawę pod dywan, nie oznacza, że jest po sprawie. Najlepszym rozwiązaniem jest wspólna komunikacja, ale uważaj, aby to nie była... 

Źle prowadzona komunikacja 

Nie możesz podczas kłótni tak po prostu wyjść bez słowa. Jeżeli potrzebujesz chwili przerwy poinformuj o tym partnera. Lepiej jest wszystko przedyskutować na spokojnie, bez zbędnych złości i krzyku. Jeśli widzisz, że wszystko zmierza w złym kierunku, zproponuj patnerowi przerwę i wrócenie do tematu za np. pół godziny. 

Afekt

Bardzo trudna kwestia, przede wszystkim dla wrażliwych ludzi, którzy chętnie wyrażają swoje uczucia nie zważając na sytuację. Co na sercu, to na języku. Czasem jest to przydatne, ale w innych okolicznościach może prowadzić do niekończących się kłótni. Najgorsze co możesz zrobić, jest przechodzenie ciągle z jednego tematu do drugiego, w taki sposób, że druga strona nie zdąży nawet zareagować. Jeżeli nastąpi taka sytuacja, postaraj się wziąć głęboki oddech i trochę ochłonąć. Być może, jeśli nie wyskoczysz od razu z burzą emocji na swego partnera, wytłumaczy Ci wszystko sam.

Porównywanie z byłym/ą

Ludzki umysł w sposób naturalny szuka rozwiązań w postaci wzorów. Jeżeli spotkała nas sytuacja, podobną do którejś z z przeszłości, wyciągamy wnioski na podstawie poprzednich doświadczeń. W ten sposób ulepszamy nasze życie i uczymy się. Ale jeśli chodzi o związki, ta logika może okazać się szkodliwa. Na przykład: twojemu byłemu, kiedy stracił zainteresowanie strasznie długo trwało zanim odebrał twój telefon. Obecny partner w ostatnim czasie ociąga się z odbieraniem telefonów. Wniosek, który podsuwa ci umysł : twój obecny partner nie jest już tobą zainteresowany. Prawda? Oczywiście, że nie! Każda osoba jest inna, wyjątkowa. To, że twój były zachowywał się w ten sposób nie oznacza, że obecny partner musi być taki sam. 

Wypominanie dawnych potknięć

Życie jest długie, jeśli więc chcesz wciąż wypominać partnerowi jego dawne błędy, będziecie oboje zmęczeni zdenerwowani. Kiedy problem zostanie rozwiązany a partner przeprosi, nie ma sensu zatruwać tym sobie więcej życia. Idź dalej. Przyjmij przprosiny i już do tego nie wracaj. 

Chcesz, aby się zmienił/a

Bez owijania w bawełnę – twój partner raczej się nie zmieni. Wiele osób myśli, że kompromis to również zmiana. Otóż nie. Kompromis dotyczy dwójki ludzi, a nie jednego człowieka. Zmiana natomiast dotyczy tylko jednej osoby. Musisz pogodzić się z tym, że ta osoba, z którą jesteś w związku, jest taka, a nie inna. Zaakceptuj jego/jej niedoskonałości.

Jeżeli nie jesteś szczęśliwy w związku i nie masz możliwości porozmawiania o tym ze swoim partnerem na spokojnie, bez kłótni, możesz być pewnien, że czas będzie tu działać tylko i wyłącznie na Twoją niekorzyść. Jeśli natomiast jesteś szczęśliwy, powinieneś nauczyć się żyć z błędami swojego partnera. Przecież ty też na pewno masz coś za uszami :).

Staraj się nie popełniać błędów, w ten sposób unikniesz zbędnych konfliktów, aczkolwiek wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Jak już wspominaliśmy, błądzić jest rzeczą ludzką, każdy popełnia błędy.

Twoim najwięszym błędem jest brak odwagi i ciągła samotność? Nie załamuje się, zamiast tego złap byka za rogi, załóż profil na portalu randkowym i wybierz się na randkę w Twojej okolicy.

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: