Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

5 sposobów na lepszą relację z partnerem

25.październik 2019
5 sposobów na lepszą relację z partnerem

Czy wiesz, co sprawi, że wasza relacja stanie się silniejsza? A może wydaje ci się, że w waszym związku nic nie może już ulec poprawie? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i przekonaj się!

Wysypiaj się

To wcale nie są żarty! Człowiek, który jest niewyspany zazwyczaj jest wyjątkowo nieprzyjemny dla otoczenia, w tym również dla swojej drugiej połóweczki. Dlatego właśnie powinniście się odpowiednio wysypiać. Niewystarczająca ilość snu może wywoływać złość, wybuchy gniewu, zły nastrój i powodować obniżenie poziomu cukru we krwi. Niski poziom cukru we krwi ma negatywny wpływ na umiejętność samokontroli. Samokontrola jest niezwykle ważnym elementem każdego związku. Osoby, które swoje zachowanie mają pod kontrolą, rozwiązują problemy z partnerem konstruktywniej. Czym lepiej potrafią partnerzy nad sobą panować, tym lepsza będzie ich relacja. Zatem jak widać, najlepsze, co możesz dla swojego związku zrobić to porządnie się wyspać. Proste i przyjemne zarazem, czyż nie?

Pamiętaj o jedzeniu!

Tak, dobrze widzisz - naprawdę zalecamy ci się porządnie najeść. Wbrew pozorom ta prosta codzienna czynność (tak samo jak wspomniany wyżej sen) może wpłynąć pozytywnie na wasz związek. Najnowsze badania dowodzą, że ścisłe diety mają negatywny wpływ na jakość związku. Cóż, jeśli się nad tym zastanowić, to brzmi to rozsądnie. Głód, tak samo jak niedobór snu, może skutkować pojawieniem się negatywnego nastroju. Przez to, wybuch kłótni staje się bardziej prawdopodobny. Nie od dziś przecież wiadomo, że - przez żołądek do serca. 

Bądź dobrym krytykiem

Psycholodzy wciąż powtarzają jak ważne jest mieć swoje uczucia i umieć je wyrażać. W praktyce oznacza to, że zawsze, kiedy tylko jest to możliwe, powinieneś używać słowa „ja” a nie „ty”. Mówić o swoich uczuciach, nie o zachowaniu tego drugiego. Zamiast powstarzać: „ty ciągle przychodzisz do domu o późnej porze”, powiedz: „brakuje mi cię, dlatego smutno mi, kiedy przychodziszdo domu tak późno.” Krytyka wyrażona w ten sposób jest bardziej akceptowalna i istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie wysłuchana. 

Mówienie o sobie w pierwszej osobie to wyjątkowo efektywny sposób komunikacji. Bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje uczucia i poglądy, co bezpośrednio umożliwi ci lepsze porozumenie się z partnerem.

Staraj się!

Podczas gdy niektóre nasze zachowania pomagają budować szczęśliwy związek, inne wpływają raczej na jego niekorzyść. Chociażby wtedy, kiedy oboje milczycie, kłócicie się albo pracujecie ponad miarę - nie wyniknie z tego nic dobrego, ale buziaki, śmiech i komunikacja to już zupełnie coś innego. Brzmi rozumnie? Bez wątpienia. Istnieje sześć rodzajów zachowań, które idealnie przydadzą się podczas „zapewniania zadowolenia, sympatii, miłości i oddaności”. Popracuj nad nimi a zobaczysz efekty. O jakich zachowaniach mowa?

Pozytywne podejście

Bądźcie szczęśliwi, kiedy jesteście razem.

Wyrozumiałość

Naucz się słuchać, odpuszczać i przepraszać. Bez tego ani rusz.

Poczucie pewności

Rozmawiajcie o przyszłości, wyznawajcie sobie miłość.

Dzielenie się

Dziel się swoimi uczuciami.

Otwartość

Powiedz partnerowi o swoich potrzebach i pragnieniach.

Podział pracy

Podzielcie równo pomiędzy sobą obowiązki domowe.

Nie zapominaj o słowie " dziękuję"

Jeżeli zastanowisz się nad tym, ile tego dla siebie nawzajem robicie, zauważysz, że być może czasami zapomnisz podziękować. Nie zostawiaj podziękowań tylko na szczególne okazje. Doceniaj również te drobne gesty partnera.

Wciąż jeszcze szukasz swojej drugiej połówki? W takim razie zarejestruj się całkowicie ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na pierwszą randkę już w ten weekend!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: