Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

5 sposobów, jak nauczyć go słuchać

17.kwiecień 2020
5 sposobów, jak nauczyć go słuchać

Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu. Słynne przysłowie, o którym nie jedna kobieta w związku z pewnością wielokrotnie sobie przypominała... Dlaczego mężczyźni nas nie słuchają i czy można coś na to poradzić? Pewnie, że tak!

Jest poniedziałek, mówisz mu, że w piątek jesteście zaproszeni na urodziny twojej siostry. On kiwa głową ze zrozumieniem, więc uznajesz, że wszystko jest jasne. W czwartek wieczorem nawiązujesz do prezentu, który kupiłaś siostrze na jutrzejszą uroczystość, na co on ze zdziwieniem odpowiada, że: "Jutro? Jutro przecież idę z Piotrkiem i Michałem na piwo." - i wtedy puszczają ci nerwy... 

Dlaczego tak się dzieje?

Można to jakoś wyleczyć? Niestety to nie katar czy kaszel i nie można kupić na to żadnych leków. Mężczyźni słuchają nas najczęściej tylko na samym początku relacji. Dlaczego? Psycholog tłumaczy: „W fazie poznawnia mężczyźni znajdują się pod wpływem oksytocyny, dopaminy i serotoniny. Są to substancje, które podnoszą poziom uważalności i zdolności poznawczych.” Zatem, kiedy poziom tych hormonów wraca do normy, słuchanie i koncentracja stają się dla mężczyzn coraz trudniejsze.

Sposób mówienia jest bardzo ważny

Choć zabrzmi to dziwnie, to tak naprawdę nie ważne co mówisz, ale JAK. Nasze komunikaty mogą się wydawać zrozumiałe dla nas, ale dla mężczyzn są zdecydowanie za mało konkretne. Mózg każdego mężczyzny nie potrafi skupić się na tylu szczegółach, co mózg kobiety, dlatego też wydawane im polecenia powinny być krótkie i proste. Jeżeli chcesz, aby partner zrobił porządek w swoich rzeczach, najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie z nim konkretnego terminu na sprzątanie. Ale to nie wszystko...

Uważaj na intonację

Mężczyźni nie są dobrymi słuchaczami - to fakt, ale kobiety zaś mają tendencję do dzielenia się z otoczeniem każdym swoim przemyśleniem. Z ciągłego natłoku słów trudno jest wyłapać to, co jest naprawdę ważne. Nasze słowa stają się dla nich zwykłym tłem dźwiękowym, które można ignorować. Jeżeli więc chcesz skupić na sobie uwagę mężczyzny, postaraj się zmieniać ton głosu. Mów raz ciszej, raz głośniej i obserwuj jego reakcje. Może wydać się to śmieszne, ale przeprowadzone badania udowodniły, że kobiety wysyłają fale akustyczne o częstotoliwości, która jest dla mężczyzn trudna do odszyfrowania, dlatego też słuchanie jest dla nich męczące i wolą uciekać myślami, byle jak najdalej.

Dotknij go

Każdy mężczyzna ma w sobie coś z małego dziecka. Kobiety natomiast mają ogromny talent do zmiany sposobu artykulacji. Dlaczego więc tego nie wykorzystać? Postaraj się rozpocząć rozmowę mocnym głosem i złapać z nim kontakt wzrokowy, wówczas istnieje większa szansa, że twój komunikat zostanie wysłuchany i zrozumiany. Niezwykle pomocny jest również dotyk. Zdaniem psychologów „Przez kontakt fizyczny, na przykład dotknięcie, sygnalizujesz partnerowi, że w tej chwili zajmujesz się tylko nim i nikim innym, więc powinien skierować na Ciebie swoją uwagę”.

Pokaż mu swój świat

Mężczyźn nie interesuje, że czegoś w lodówce brakuje. Chcesz w niej mieć mięso? W takim razie albo musisz o nim pamiętać sama, ponieważ on odczuje ich brak dopiero wtedy, kiedy nie dostanie obiadu, albo wyślij mu SMS’a z listą zakupów. Wtedy jednak może pojawić się kolejny problem – kupi nie ten produkt, co powinien. Dla niego bowiem każdy chleb, czy każdy jogurt jest taki sam, nie ważne, że ty chciałaś ten z tylko 1% procentem tłuszczu. Jogurt to jogurt i kropka. Jak sobie z tym poradzić? Zabierz go na wspólne zakupy i pokaż, jakich konkretnie produktów nie może zabraknąć w waszej lodówce.

Pozytywne nastawienie

My kobiety mamy tendencję do emocjonowania się każdym drobiazgiem i czynienia wyrzutów z byle powodu. Wydaje Ci się, że partner poświęca Ci mało czasu? Zamiast krzyczeć „W ogóle już się mną nie interesujesz!” postaraj się spokojnie i z uśmiechem powiedzieć „Tak bardzo bym chciała żebyśmy mieli dla siebie więcej czasu.” Różnicę zobaczysz od razu i bez zbędnych kłótni. Każdą informację, przekazuj partnerowi z większą dawką pozytywnego nastawienia, nikt nie lubi krytki, nawet jeżeli jest konstruktywna.

Szukasz miłości? Wciąż jeszcze jesteś sam/a? Zarejestruj się na naszym portalu randkowym i znajdź swoją drugą połóweczkę!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: