Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

5 filarów szczęścia

7.lipiec 2020
5 filarów szczęścia

Szczęście to nie stan posiadania rzeczy materialnych, lecz stan umysłu. W dzisiejszym artykule poznacie 5 filarów szczęścia, które pomogą wam zachować pozytywne nastawienie do życia.

Słyszeliście już kiedyś pojęcie „toksycznego sukcesu”? Mowa tutaj o sytuacji, w której realizując swoje cele, tak naprawdę realizujemy marzenia kogoś innego. Kiedy chłopak ze wsi postanowi przeprowadzić się do wielkiego miasta i otoczyć się luksusem, lecz nagle zrozumie, że w rzeczywistości wcale nie jest szczęśliwy – możemy mówić o toksycznym sukcesie. Dążymy do celu, a kiedy go osiągniemy uświadamiamy sobie, że to nie jest to, o czym marzyliśmy. Jak to możliwe? Każdy z nas przecież doskonale wie, czego pragnie. No tak, tylko czy na pewno są to nasze pragnienia, a nie podsunięte przez kogoś innego? W dzisiejszym świecie pełnym celebrytów z łatwością można pomylić swoje marzenia z tymi wykreowanymi przez show-biznes. Dlatego warto uświadomić sobie, że szczeście nie polega na posiadaniu czegoś w formie materialnej, ale na stanie naszego umysłu, tego jak się czujemy, a nie co mamy.

5 filarów szczęścia

Wspominaliśmy już nie raz, że nie ma czegoś takiego, jak gwarantowany przepis na szczęście. Szczęście jest bowiem kwestią indywidualną. Można jednak skorzystać z tzw. 5 filarów szczęścia, a są nimi:

Relacje międzyludzkie

Życie jest zbyt krótkie na kłótnie i spory. Rozpamiętywanie krzyw i chowanie urazów nikomu nic dobrego nie przyniesie. Najważniejsze dla każdego człowieka powinno być zgodne życie rodzinne, posiadanie grona zaufanych przyjaciół. Po prostu dobrze jest otaczać się ludzmi, na których można polegać i z którymi można porozmawiać o wszystkim. Zdaniem kierownika badań nad szczęściem na Uniwersytecie Harvarda – Roberta Waldingera -to właśnie relacje międzyludzkie są głównym filarem szczęścia.

Optymizm

Uważasz się za pechowca? A nie zastanawiałeś się nad tym, że może wcale tak nie jest? Być może pechowe wydarzenia przytrafiają ci się równie często jak innym, ale przywykłeś już do nadmiernego rozpamiętywania porażek. Spróbuj podejść do życia z większym optymizmem. Zaakceptuj siebie takiego, jakim jesteś. Przestań wciąż zastanawiać się nad tym „co by było gdyby...” – myśląc w ten sposób tylko tracisz czas i wpędzasz się w kompleksy. Życie jest jak gra w karty, które rozdał ci los. Czasem trafisz na „dwójkę” lub „trójkę”, ale zawsze znajdzie się choć jeden as – musisz tylko dobrze szukać.

Wrzuć na luz

Mówi się, że człowiek wykorzystuje tylko 10% możliwości swojego mózgu, ale to nieprawda. W rzeczywistości neuropsychiatrzy już dawno obalili ten mit. Ludzki umysł pracuje ciągle na pełnych obrotach, ale może skoncentrować się najwyżej na 4-5 czynnościach jednocześnie. Jeżeli więc nadmiernie go przeciążasz robiąc wszystko naraz – stajesz się wyczerpany i . Wrzuć na luz, świat się przecież nie zawali kiedy trochę zwolnisz.

Cel

Masz jakiś cel, który chciałbyś zrealizować i jesteś pewien, że kiedy ci się to uda będziesz szczęśliwy? To bardzo dobrze! Zdaniem trenerów rozwoju osobistego realizowanie celów podnosi samoocenę, daje poczucie spełnienia i przynależności.

Ruch

Wydaje się to zbyt proste, aby mogło być możliwe, ale prawdą jest, że aktywność fizyczna jest źródłem dobrego samopoczucia i zdrowia. Bez regularnego ruchu, bycie szczęśliwym staje się o wiele trudniejsze.

Bycie ze swoją drugą połówką również przynosi wiele szczęścia. Jeszcze nie znalazłeś miłości swojego życia? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na randkę w swoim mieście!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: